Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi rossz néven...

Jehova tanúi rossz néven vennétek ha Őrtorony tanúinak is neveznének benneteket?

Figyelt kérdés

Mert tulajdonképpen ha jól belegondolunk akkor a JW monogram nem csak a "JEHOVAHS WITNESESS" t jelentheti hanem akár "JEHOVAHS WATCHTOWER"t is.

Vagy ott van akár a WTBS is ami nek aztán egyszerűen semmi köze Jehovához.

Rossz néven vennétek tehát ha esetleg "ŐRTORONY TANÚINAK" is neveznének benneteket az emherek?


2016. okt. 3. 19:30
 21/96 Tantételbeli ***** válasza:
77%

Kedves felebarátom!


Örülök, hogy megkérdezted, végre! A kérdésedre a válasz: nem , sőt örülnénk neki!!! Hiszen nem Istent imádjuk, hanem az Őrtornyot! Hozzá imádkozunk és tőle várjuk a megmentést, nem Krisztus váltsághalálától, dehogy. Ezért az Őrtorony Tanúi vagyunk valójában, természetesen, és köszönjük, hogy erre rávilágítottál minket, kis butákat. Örökké hálásak leszünk, hogy szemünket felnyitottad vala.


Köszönjük! :)

2016. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
4%

11#.Küldök egyet pèldányt a Világitòtoronybol:).

Kedves vagy de nem kèrek,mert már sokan átirják ès szenylapkènt terjesztik,de ha kivánod èn küldök neked eredetit ès melepödsz rajta,milyen egy szenylap ès milyen egy eredeti.

Külömben neked mossák a fejedet külömbözö rágalmakkal a Tanuk ellen ès ezen rágalmakat terjeszted alapnèlkül ami nem kedves Isten elött.Èn ezeket nem tennèm sem meggyözödèssel sem megyözödès nèlkül.

"De mindenki magának áll vagy esik"

2016. okt. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
88%

#22

Ne gúnyolódj, mert a Világítótornyot egy Balázs nevű angyal mondta tollba nekem, aki egy nagy fényességen keresztül, kitárt karokkal repült le fenntről szépséges angyalszárnyain, amikor én egy fa tövében ültem, az élet nagy dolgain töprengve. Balázs angyal elmondta, miután a rizseshúst megette, hogy az Őrtorony eredeti szerzője egy hataloméhes gonosz albínó bukott szeráf, és a Világítótorony fogja elhozni a megvilágosodást. Megdöbbentő dolgokat tárt fel előttem.

2016. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
0%

23#.Kedves casanova:nem gunyolodtam csak replikáztam.Èn az Örtornyot örtoronynak neveznèm,mert ugye ha a nevedet Kesze/kuszának mondanám neked is sèrtö volna.

Tudod te ha ennèd a kedvenc tèsztádat jò izüen ès èn azt mondanám,hogy a kukákába valò,neked sem esne jolt.Kibirom mert sokat kaptam már,mert tulsujban vagytok.De ez az összefogás ès támadás kell? Te már láttál krokodilt a pici fiokáját a szájába veszi ès vyöngèden a vizbe viszi?

Na Jèzus is hasonloan bánt a töle gyengèbb emberekkel.Mèg hozzá amikor Peter azt mondta Tanitò mindenki megy el,hagy itt Jèzus azt mondta "ti is el akartok-e Menno?"Nem azt mondta minden eröszakkal hozzátok vissza öket.Mièrt mondom ezt? Azèr mert ha nem parolázok vallásilag veletek ,durvultok,hogy csábuljak hozzátok ès majd dèdelgetitek a lelkemet.

Mind,hogy èn nom teszem veletek ti semi tehetitek,mert 45000 vallás ès szekta van,ès köztük trrort folytatnak akár testi akár szellemit ,mièrt nem azokat támadjátok.


Tisztelettel.

2016. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
6%

A 24-böl kimaradt, mert mondtad az elejèn,hogy a bibliát át irtuk.Pèldának okáèrt nèzd meg a googelben a sokat emlitett Csel.8:37-et mert az UVF kihagyta.A görög Ujszövetsèg ami règisègben ès gerincileg vezeti az eredetisèget.

Meg sok van amiben az UVF eltèr a Károlitol de nem tèr el a bibliák gerincètöl ami a forditások gerince is.


Igy biztos vagyok benne,hogy az UVF tökèletesebb bármelyik mai forditásnál.

2016. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
88%

"Igy biztos vagyok benne,hogy az UVF tökèletesebb bármelyik mai forditásnál."

Ez az elképzelés csak azért hibádzik, mert nem egy-két fordítással áll szemben az ÚVF, hanem valamilyen oknál fogva minden nyelv eredeti fordításához képest átírtatok minden igét, ami a Bibliában egyértelműsíti például Jézus Istenségét.

Szóval ha az lenne a felállás, hogy van néhány fordítás, amik mind eltérnek egymástól, akkor talán lehetne valami az állításodban. De így, hogy több száz fordítás készült egymástól függetlenül, melyek egymáshoz képest néhány igében ugyan eltérhetnek, de a tiétek az egyetlen ami következetesen mindenkihez képest máshogy fordít, hát... innentől kezdve mindenkinek elég egyértelmű a dolog, aki nem eleve elfogult.

Pláne megkérdőjelezhető a fordítóitok szakértelme, amikor egy olyan névhez ragaszkodnak (Jehova), amiről régóta nyilvánvaló hogy csak egy téves fordítás.

2016. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
12%

26#.Menyire ismered a nyelveket ès a bibliákat .Ebből látszi a lehengerlő lègből kapott, egod által sugalt ismeretd.

Hadd mondjak nekedd pontosabb dolgokat,a Tanuk 60 nyelvre forditották le a bibliát a hèber OSZ,ès a görög UJSZ-ből ami a legtökèletesebb alap,ès 620 nyelvre a tanulmányaikat köztük az Őrtornyot is,minden ország ès törzsi nyelvre.

"Tiètek az egyetlen amelyik következetesen mindenkièhez kèpest máshogy fordit" Na itt is menyire igazságtalan vagy,ès nemszabadna olyan kijelentèst tegyèl aminek nem tudsz alapot szolgáltatni.Ugy kellene legalább Öt èleted legyen ès 100 nyelvet ismerj irodalmi ès nyelvtanilag,ès kellő kèpessèg.

Most jön a kèrdès èn honnan tudom?A válasz: onnan ,hogy ahány forditási hibát megemlitettetek mind utána nèztem a hèber ès a görög forditásokbol ès mindenütt az UVF-nak volt igaza.


"Megkèrdőjelezhető a forditok szakèrtelme"Hát persze,ha lehetne rábizonyitanád,hogy analfabèták,de van anyi eszed,hogy nem teszed mert lehetetlen.

Majd mikor lessz időm irok egy nèhæny tudos,iró,törtènèsz ès règèsz szakèrtői vèlemèny de nem èrted hanem az oldalèrt,mert te letagadod az eget a földre.

2016. okt. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
12%
Kedves Casanova,hol vagy?Elromlott a tablet?
2016. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
100%

"Hadd mondjak nekedd pontosabb dolgokat,a Tanuk 60 nyelvre forditották le a bibliát a hèber OSZ,ès a görög UJSZ-ből ami a legtökèletesebb alap"

Hát ezzel a pontosabb dolgokkal rögtön bebuktál, a Tanúk ugyanis egyetlen nyelvre fordítottak a héber és görög Bibliából, angolra, a többi fordítást egyszerűen az angol alapján írták.


"Most jön a kèrdès èn honnan tudom?A válasz: onnan ,hogy ahány forditási hibát megemlitettetek mind utána nèztem a hèber ès a görög forditásokbol ès mindenütt az UVF-nak volt igaza."

Na akkor ennek nézz utána, legyél szíves! Hányszor szerepel YHWH az eredeti görög Újszövetségi iratokban? És ennek ellenére ti hányszor írtátok mégis bele a Jehova nevet? Nem csak hogy félrefordítottak dolgokat a Tanúk, még bele is toldottak plusz szavakat, a Jehova nevet reklámozva, miközben mint rámutattam néhány válasszal korábban, a Biblia elég világosan kijelenti, hogy az üdvösséghez az embernek egyetlen név adatott, ez pedig Jézus.

Ergo még csak nyelvésznek sem kell lenni hogy nyilvánvaló legyen az ÚVF hamisított mivolta.


"Majd mikor lessz időm irok egy nèhæny tudos,iró,törtènèsz ès règèsz szakèrtői vèlemèny de nem èrted hanem az oldalèrt,mert te letagadod az eget a földre."

A tekintélyre való hivatkozás csak egy érvelési hiba, teljesen felesleges. Ha ezer embert is írnál, aki elfogult a Tankúkkal szemben, az Új Világ Fordítás attól még ugyanolyan hamis marad.

2016. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
88%
Nem, itt vagyok, olvasgatom a válaszaitokat, de köszönöm a kérdést :D
2016. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!