Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi rossz néven...

Jehova tanúi rossz néven vennétek ha Őrtorony tanúinak is neveznének benneteket?

Figyelt kérdés

Mert tulajdonképpen ha jól belegondolunk akkor a JW monogram nem csak a "JEHOVAHS WITNESESS" t jelentheti hanem akár "JEHOVAHS WATCHTOWER"t is.

Vagy ott van akár a WTBS is ami nek aztán egyszerűen semmi köze Jehovához.

Rossz néven vennétek tehát ha esetleg "ŐRTORONY TANÚINAK" is neveznének benneteket az emherek?


2016. okt. 3. 19:30
 31/96 anonim ***** válasza:
9%

29#.Na látod a Tanuk akik okosabbak nem állnak le veled vitatkozni mert látják tègedet nem a szentirási igazság èrdekel,de annál is inkább a háromság megvèdèse.

Azèrt irtam az előbb,hogy minden igazságot megtagadsz a háromság vèdelmère.Ez már a te dolgod mert "mindenki magának áll vagy esik.Külömben is Jèzusnak nincs szüksège olyanra aki makacsul kitart a vádaskodás ès a hazugtanitás mellett.Sőt mèg èn sem teszem helyesen,hogy a hazugság ellen viaskodjak.Az ilyen embert az Atyára kellene bizzam a kellő időben itèlkezzen felette.

Az olyan ember aki a szakèrtői vèllemènyre amelyet le sem irtam mèg a nevèt sem,már azt mondod hazudik.

Töllem lehetsz bármilyen kemènyaku,de az a baj ha valakinek itt a GYIK-en irok,már illemtelenül beleszolsz.Ez már a szemtelensèg legfelsőbb foka.

Olyanyira,hogyha a görög USZ lemásolnám neked itt az oldalon azt mondanád hazugság.

Anyit mèg nemtanultál meg,hogy valakit mint a szakèrtőket ,ugy a görög USZ-et,forditoka,tudosoka,törtènèszeket hazugnak bizonyitasz "de menyive jobban magad"mert itèlkezel olyanon akit nem ismersz,de menyivel jobban magadon.Ezek a lègből kapott vádiratok nem a keresztèny ember kenyere,mert egy inteligens ateista sem teszi.

Jehova majd itèlkezik minden egyes ember fölött,mert egyesek a vitát maguknak tulajdonitsák beleszőve hazugságot,gyülöletet ,önteltsèget stb.

2016. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
88%

A szakértőiddel az a baj, hogy hiába másolsz be tőlük bármit is, az tekintélyre való hivatkozás, ami nem érv, hanem érvelési hiba.

Érv az, ha például konkrét tényekre mutatsz. Jelen esetben az, hogy az eredeti görög Újszövetségben egyszer sem szerepel a tertragrammaton, a Tanúk mégis telejehovázták az egészet, vagyis a hibás fordítás esete máris fennáll. Erre válaszolj, ne a szakértőiddel gyere vagy ne velem személyeskedj. Tények, érvek, cáfolatok kellenek ide!

2016. okt. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
66%
Egy konkret tènyt megemlitettem mert mær a többit elfelejtettem a Csel.8:37 hogy az UVF kihagyta ès ki is kelet hagynia mert a görög forditás is kihagyta.
2016. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
88%

Ez amúgy jogos, csak egy a probléma vele. Senki nem azt állítja hogy az ÚVF minden szava hazugság, elvégre nagy vonalakban mégiscsak hasonlít az eredeti Bibliára. A gond ott kezdődik hogy szándékosan megváltoztattak benne olyan részeket, amik ellenkeztek volna a Tanúk elképzeléseivel.


Ez, hogy vannak benne jól fordított részek is, kb olyan érv, mintha a kezdő szakács az odaégetett húsostál felett azzal védekezne, hogy azért legalább ügyesen szeletelte fel a húst. Ami lehet hogy jogos, csak épp senkit sem boldogít, ha emellett ugyanúgy ehetetlen a végeredmény.

Szóval térjünk vissza a korábbi kérdésre. Az Isten és Úr szavakat számtalan helyen Jehovára változtatták az ÚVF-ben, és minekutána a kereszténység eredeti tanítása szerint mind az Úr, mind az Isten szó egyaránt jelöli az Atyát és a Fiút, a ti Jehova szavatok viszont csak az Atyát, ezzel konkrétan megváltoztatátok rengeteg mondat jelentését. Ez így nem fordítás, ez ferdítés. Ezzel hogyan számolsz el?

2016. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
52%
Helytelen megitèlès
2016. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
53%

"meglátják,bemesélik maguknak,hogy üldözöd őket"

Bocs, ezt nem tudom kihagyni. Nem konkrétan neked szól.

1. Jehova Tanúi üldözve voltak a náci és a kommunista rezsim alatt is, ez tény.

2. Példát mondok: amíg nem írtam a vallási rovatba 93%-os voltam, most 51. Ha feltesznek egy nagyon egyszerű kérdést, pl "Jehova Tanú, mit hisztek xy témáról", erre egy tanú leírja a pontos választ, 20%-ban tűnik hasznosnak, holott tökéletes a válasza, aki meg bebüfög offolva valami olyasmit, hogy "ne állj szóba a tanúkkal, mert utána lenyúlják a fizetésed" szerű hazugságot, annak lesz vagy 70%. Miért? Mert ok nélkül gyűlölik a tanúkat.

Ha a tanúk egy népcsoport lennének ezt neveznék rasszizmusnak. Csak egy szemléltetés, hogy megérse mindenki. Ha én pl roma lennék és ez a nick nevemből egyértelmű lenne, és minden válaszomat -ami egyébként helyes- lepontoznák, pustán a származásom miatt, akkor joggal mondhatnám, hogy a pontozók rasszisták, ugye?

No, ugyanez megy itt, ok nélkül. Mert nem tudom, ki mennyire van tisztába a tantételeinkkel, de ugye kiközösítést vonhat maga után, ha egy tanú lop, csal hazudik, részegen vezet, stb. Tehát a társadalomra egyáltalán nem jelent veszélyt, sőt. Azért, mert néha felkeresig az embert egy ingyenes (!) kiadvánnyal? Könyörgöm, megmondod, hogy téged soha semmilyen körülmnyek között nem kell keseresni és máris ritkán látod őket, ha meg véletlen egy évbe egyszer találkozol velük, kibírod, ezért nem kell gyűlölködni.


Szia, Gabriel

"az eredeti görög Újszövetségben egyszer sem szerepel a tertragrammaton, a Tanúk mégis telejehovázták az egészet,"

Az Ószövetségben meg több ezerszer, sok fordítás mégis kitörölte teljesen. 1-1.

"Most tekintsünk el attól, hogy a Jehova név eleve csak egy fordítási hiba. Az már komolyabb probléma, hogy mint minden más tévtanotok, a Jehova névhez való ragaszkodásotok is elentmond a Biblia tanításának. "

Most tekintsünk el attól, hogy az istenetek eleve egy pogány urolkodó politikai húzása, de az isteni névvel "támadni" gyenge próbálkozás :P

Bemásolom egy másik válaszom, (uhh de szeretek másolni:D)

A kérdés hitéleti szempontból teljesen céltalan, felesleges. A Jézus nevet sem így ejtették annak idején, mivel nem magyarok voltak a tanítványok. Nem tudjuk sok Bibliai szereplő nevét sem hogyan ejtették anno, ettől még használjuk. Valószínűleg a Jahve fordítás helyesebb, de ettől függetlenül a Jehova vagy Jahve név létezett a 16.sz. előtt is, az eredeti óhéber formában. Ugyanígy pl urunknak, Jézusnak a nevét sem datáljuk arra az időpontra, amikor először írásosan lett abban a formában megjelenve, hogy "Jézus".

Mert ez is csak le van fordítva...

Ilyen erővel bele lehetne kötni, hogy Nagy Sándor sosem létezett, mert ezt a nevet csak évszázadokkal később "találták ki" hiszen eredetileg Alexandrosz HoMegász

LeaCasanova

"életük szabályozva van (tetteik, emberi kapcsolataik, tilos dolgok)"

Ha nincs szabályozva, ne legyél vallásos, mert felesleges. Ha Istent akarod imádni, igenis be kell tartanod a "szabályait". Ha meg szabályok nélkül akarsz élni, nem kell ámítani magad azzal, hogy imádod.

"szülinap, karácsony nincs.." Mutasd meg a Bibliából kérlek, hogy meg kell ünnepelni a karácsonyt és a dátumát légyszi, rögtön megteszem. Hazug ünnepet viszont nem fogok. Üdv :)

2016. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
68%
Kedves utolsó,te tényleg azt hiszed,hogy a gyűlölet meg a szeretet a pontozásban merül ki? Innen is látszik,hogy nem voltatok ti soha igazán üldözve,akkor nem nyafognátok ilyen apróságok miatt,hogy egy oldalon hány %-ot kaptok. Én szívből kívánnám,hogy a világ összes emberének csupán ennyi problémája legyen. Van olyan ország,ahol már ki sem lehet mondani Jézus nevét,mert kapásból büntetik a keresztényeket érte,menj oda és panaszkodj azoknak egy kicsit,hogy téged itt mennyire üldöznek,hogy 93%-ról lementél 51-re...hát mindjárt sírok,ezt a veszteséget,nem is értem hogy élted túl...már bocsánat,de ez már tényleg sok,hogy valakinek ez az üldözés.
2016. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:

"Ha a tanúk egy népcsoport lennének ezt neveznék rasszizmusnak."

Na, pont erre utalt korábban a félmondat, amit idéztél, hogy annyira imádjátok belelovallni magatokat az üldöztetett szerepébe, mintha az titeket igazolna... Az eszedbe sem jut, hogy a választ azért jelöli mindenki "nem hasznosként", mert tényleg nem az, és tévinformációkat, téves tanításokat tartalmaz, amit mindenki lát, akit nem vakított el már eleve az Őrtorony? Nem, biztos nem erről van szó, csak kollektív üldözésről, naná...


"Az Ószövetségben meg több ezerszer, sok fordítás mégis kitörölte teljesen. 1-1."

Et ferdítés, kitörlésről szó sincs, csupán az "Isten nevét hiába a szádra ne vedd" parancsolat értelmezéséből kifolyólag sok helyen egyszerűen Istennek, Úrnak, Mindenhatónak, stb fordították.

Mert mi is a fordítás lényege? Hogy ugyanazt a jelentést adja vissza, mint amit az eredeti szerző sugallt. Márpedig Istenről, a Mindenhatóról mindenki pont ugyanarra fog asszociálni, akire a YHWH tetragrammaton vonatkozik. Függetlenül attól, hogy Istent három személyével együtt képzeli el az ember, vagy csak az Atyát képzeli Istennek, ezek a szavak mindkét személynek ugyanarra fognak utalni.

Ellenben a ti esetetekben, amikor nincs ott a YHWH, de ti mégis Jehovát írtok oda, ami alatt kizárólag az Atyát értitek, míg mások az eredetileg ott lévő Úr szó alatt az Isteni Háromságot, na ezzel már nem csak hogy olyan írtok a Bibliába ami nincs, de gyakorlatilag a jelentését változtatjátok a mondatnak.

Szóval szó sincs itt 1-1-ről, ez igazi és látványos bukta a Tanúk részéről.


"A kérdés hitéleti szempontból teljesen céltalan, felesleges. A Jézus nevet sem így ejtették annak idején, mivel nem magyarok voltak a tanítványok. Nem tudjuk sok Bibliai szereplő nevét sem hogyan ejtették anno, ettől még használjuk. Valószínűleg a Jahve fordítás helyesebb, de ettől függetlenül a Jehova vagy Jahve név létezett a 16.sz. előtt is, az eredeti óhéber formában. Ugyanígy pl urunknak, Jézusnak a nevét sem datáljuk arra az időpontra, amikor először írásosan lett abban a formában megjelenve, hogy "Jézus"."

Jézus megnevezése, mint Jézus, egyszerű fordítás. Jehova esetében viszont a YHWH (JHVH) kiejtéséről szólt a dolog, amit hibásan összemostak a felé pontozott Úr (Adonáj) szó mássalhangzóival, ennélfogva egész más dologról van itt szó, mint Jézus nevének lefordításában, így nem is lehet egy lapon kezelni őket.

Mivel a cél éppen Isten nevének helyes kiejtése volt, nem egyszerűen csak lefordítása, ebben hibázni egész más dolog. Persze emberek vagyunk, hibázhatunk, de miután a hiba már mindenki számára nyilvánvaló, de csakazértis ehhez ragaszkodni, az azért már súlyos...

2016. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
58%

#36

A karácsony nálam sem arról szól, hogy Jézus így vagy úgy, hanem a családról, a páromról, hogy nem megyek dolgozni, hanem együtt vagyunk, veszünk vmi ajándékot. Nem is vallás, hanem ezt szoktuk meg. A suliban is boldog karácsonyt kívántunk egymásnak. És van szülinap meg szilveszter is. Nem azért, mert kötelező vagy mert tiltott, hanem mert szeretem és megtehetem, mert van választásom. A húsvéttal nem foglalkozom én se. Mert ezt is megtehetem.

A te úgynevezett Jehovád nem az én istenem. Az én istenképem másabb, mint a tiéd, nincs szabályozva, hogy egy nap hányszor imádkozzak, hogy szóba állhatok-e anyámmal, ha ő másban hisz, hogy magamra fújhatom-e az xy parfümöt, hogy milyen frizurám lehet stb. A lényeg h a tetteimmel nem ártok, és ez sokat magába foglal: nem ölök, nem lopok, nem hazudok, nem csonkítok meg senkit stb.

Énhozzám abszolút nem passzolna a szektád ;)

2016. okt. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
53%

én istenképem másabb, mint a tiéd, nincs szabályozva, hogy egy nap hányszor imádkozzak, hogy szóba állhatok-e anyámmal, ha ő másban hisz, hogy magamra fújhatom-e az xy parfümöt, hogy milyen frizurám lehet stb."


Ez nekem sincs megszabva.

2016. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!