Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi rossz néven...

Jehova tanúi rossz néven vennétek ha Őrtorony tanúinak is neveznének benneteket?

Figyelt kérdés

Mert tulajdonképpen ha jól belegondolunk akkor a JW monogram nem csak a "JEHOVAHS WITNESESS" t jelentheti hanem akár "JEHOVAHS WATCHTOWER"t is.

Vagy ott van akár a WTBS is ami nek aztán egyszerűen semmi köze Jehovához.

Rossz néven vennétek tehát ha esetleg "ŐRTORONY TANÚINAK" is neveznének benneteket az emherek?


2016. okt. 3. 19:30
 61/96 anonim ***** válasza:

#55

Fülöp pedig monda: Ha teljes szívből hiszel, meglehet. Az pedig felelvén, monda: Hiszem, hogy Jézus a Krisztus, az Isten Fia. 


Rákerestem az egyik oldalon. Ott van egy olyan, h párhuzamos bibliaolvasás, meg az opciók (Károli stb, egy jobbra, egy balra), az Új világ rajta sincs (navajonmé')

2016. okt. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
62%

60#.Jel.22:13.Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég az első és az utolsó.

Még a multkor azt mondtad,hogy Jézusnak nincs kezdete,de ebben a versben"a kezdet és a vég".Tehát Jézusnak van kzdete!

A jel.3:14.is ezt mondja."Lodiceai gyülekezet angyalának ird meg:ezt mondja az Ámen,a hü és igaz tanu az Isten teremtésének kezdete"

Igy ha Jézusnak van kezdete és úgy -e már nem kell irjak a teremtéséről,igy Jézust igy Jézust megfossza attol,hogy isten és egyenlő Istenne.De mivel Isten Fiának nevezte,nem szabad kizárni isteni eredetét.Pontosan ezért tölthette be a Megváltoi tisztségét.

2016. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
53%
61#.Kedves Casanova.Nem kell nekem beismerd.De ha megkérhetlek olvasd el,mindhárombol az idézett biblia verset.Nem mindha nem tudnád de én igy kerestem meg a gooleben.Görög újszövetségben,Károli Újszövetség,Új világ fordítás.Nekem be jött,néked is biztosan bejön.Ha nem akkor vagy nem jól keresed vagy halgatsz vele.
2016. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:

"Még a multkor azt mondtad,hogy Jézusnak nincs kezdete,de ebben a versben"a kezdet és a vég".Tehát Jézusnak van kzdete"

Nem is azt írja, hogy van kezdete, hanem Ő maga a kezdet. Ami pont egybevág János evangéliumának elejével, ami ugye azt mondja, minden ami lett, az Ő általa lett.

Azaz pont hogy Jézus nem teremtmény, hanem a teremtés előtt, kezdetben már léteznie kellett!

Vagy ha ez alapján Őt teremtménynek tartod, akkor vagy az Atyát is annak kell tartanod, vagy el kell ismerned hogy az Ószövetségi JHVH is azonos Jézussal.

Hiszen "Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten." (Ézsaiás 44:6)

Jézus is azt mondta hogy az első és az utolsó, a kezdet és vég, illetve az Alfa és Omega csak ennek szinonimái.


Pont erre a hozzáállásra utaltam, hogy már megint meglátod a kezdet szót, és gyártasz belőle valami neked tetsző analógiát, figyelmen kívül hagyva minden mást a Bibliából, ami rögtön ellentmondana a téves elképzelésednek.

2016. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
Tudod mit, másold be ;D
2016. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim ***** válasza:
53%
65#.Kedves Casanova nincs amit bemásolni mert a Görög újszövetségben és a UVF nincs a csel.8:37 csak a Károliban,igy a Károli bővebb a csel.8:37 versévil.
2016. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
Köszönöm, mesterem, hogy újat tanítottál.
2016. okt. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
62%

64#.Az elöbbi versnél akarsz terelni a másodiknál lássuk.Jel.3:14."A Laodiceai gyülekezet angyalának ird meg:ezt mondja az Amen,a hű és igaz tanu,az Isten teremtésének kezdete"Itt valóban látszik,hogy Isten teremtette Jézust és a teremtés kezdete volt.Amiből következik,hogy a teremtett nem egyenlő a teremtővel,mert a teremtőnek nem volt kezdete de a teremtettnek volt.

Ha vissza megyünk a végtelenben Jézus nem létezett.

Létezhetett a pogány Nagy Costántiniusznak aki a 70% pogányal és 30%-nak mondott keresztényel, pogány Császár -ként ráütötte a pecsétet a háromságra a Niceai gyűlésen amit zsinatnak nevetek.

2016. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
62%
67#.Szivesen kedves Casanova,bármikor rendelkezésedre állok.
2016. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:

Nem, Jelenések 3:14-ben sem látszik, hogy Jézus teremtmény lenne.

Hogy lásd az analógiát, az egyetemi tanulmányaim kezdete az, hogy jelentkezem az egyetemre. De ettől még a jelentkezés maga nem lesz az egyetemi tananyag része.

Ahogyan Jézus is azért kell hogy a teremtés kezdete legyen, hiszen ahogy János János 1:3 írja, minden általa lett. Vagyis nem azért kezdet mert teremtmény, hanem mert minden általa teremtetett, azaz nélküle nem volt teremtés, "nála nélkül semmi sem lett, ami lett".


Egyébként Konstantin császár csak összehívta a zsinatot, nem pedig vezette azt. Nem ő döntött semmilyen kérdésben, ennélfogva teljesen jelentéktelen, hogy ő személyesen mit is hitt, vagy mit nem.

2016. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!