Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a pokolban történő...

Garrison 2001 kérdése:

Szerintetek a pokolban történő szenvedés soha véget nem érő vagy véges?

Figyelt kérdés
Én keresztényként úgy gondolom, hogy véges, el is mondom, hogy miért: Jézus például a Máté evangéliuma 10. részének 28. versében mondja: "Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában." A gyehennáról egyébként azt olvastam, hogy annak idején Jeruzsálem mellett egy szemétégető hely volt. Emellett ide sorolnám még az alábbi igéket: "Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap - mondja a Seregek URa -, nem marad sem gyökerük, sem águk."(Malakiás 4:1), illetve: "De megsemmisülnek a bűnösök, elenyésznek az ÚR ellenségei, mégha olyanok is, mint a viruló rétek, füstként enyésznek el." (Zsoltárok 37:20). Ezek az igék szerintem azt igazolják, hogy a gyehennában sem végtelen a szenvedés, hanem egyszer véget ér. Azt is olvastam, hogy az "örök" szó görög megfelelője az "aionios", ami viszont Istenre és az angyalokra vonatkozóan jelent soha véget nem érőt, az emberre vonatkozóan viszont azt jelenti, hogy addig, ameddig az adott személy élete tart. Azt nem tagadom és egyetértek vele, hogy a bűnösök büntetést érdemelnek, de az olyat, ami soha nem ér véget egy picit túlzásnak tartom. Arról nem is beszélve, hogy a Mennyországban is nehezebben tudnám elképzelni az örök boldogságot, hogyha látnám vagy tudnám, hogy közben a haverjaim lelkei a pokolban gyötrődnek. Ti mit gondoltok erről? És milyennek képzelitek el a poklot? Én inkább lelki, mint testi szenvedésnek, és főleg sötétséget és ürességet képzelek el a gyehennában. 20/F :)

2017. jún. 12. 20:34
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/204 anonim ***** válasza:
63%

90. Félreértettél.

A pokol létezik,de a görögből és a bibliából kikövetkeztetve az utalásokkal eggyütt ,sírgödröt jelent.

A meny is létezik,de ott is a tökéletes fordítás,az összes bibliát Figyelembe véve és legalább egy néhány forditást akor az égről beszélünk.

Miért jött el Jézust?

Az örökölt bün eltörlésére,és mivel tökéletlené lettünk igy a tökéletlenségün következtében elkövetett nemszándékos bün eltörlésére.

Mivel Ádám tökéletes volt igy egy tökéletes büntelen emberre volt szükség,és ezt vállalta Isten Fia Jézus.

Mivel az emberiség bünös,igy bünös a bünöst nem válthatja meg,szükség volt Krisztusra(megváltora).

2018. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/204 Alex Fly ***** válasza:
77%
@91: mégis mitől váltja meg a bűnös embert, ha az megy a sírba és jócakát? Ha a bűnnek nincs következménye, akkor felesleges volt az egész...
2018. febr. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/204 követ62 ***** válasza:
24%

Alex Fly.

Az ember, ha elismerjük, ha nem "foggal, körömmel" harcol az életért.

Minek, ha meghal utánna csak "jóéccakát" lenne?

Azért küzdünk, mert eredetileg örök életre lettünk teremtve. Csak az ember el cseszte. Viszont Jézustól kaptunk egy új esélyt.

És a hívők tudják, hogy ebből a halálból VAN feltámadás ami örök élettel folytatódik.

Akik pedig nem fogadják el Istent MEGFOSZTATNAK az élettől, nem élhetnek tovább. Amihez annyira ragaszkodnak elvesztik az esélyt, hogy az övék lehessen.

Olyanok lesznek mintha SOHA NEM LETTEK volna. Még azt is elfelejtik, hogy valha léteztek. Mert ugye a rosszra ki akar emlékezni?

Csak gondolj bele, ha most egy szeretted veszekszik veled, büntet valamivel az még aránylag jó, mert valamilyen szinten törődik veled.

De ha közömbössé válik az már nagyon gáz. Ott már nagy a baj. És az jobban fáj mint a büntetés.


Mindenki aki most tagadja Istent Jézus eljövetelekor sajnálni fogja (nincs rá szó mennyire), hogy nem hitt, de az már késő.

2018. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/204 Alex Fly ***** válasza:
39%

@követ62: tök jó és kényelmes hozzáállás.

Csinálok amit akarok, minden következmény nélkül...

Vagy elfogadom Jézust és akkor örök életet kapok tőle -vagy élek a bűnben minden következmény nélkül.

Még véletlenül sem kell vállalni érte a negatív következményeket. Ki akarná vállalni a felelősséget?

Főleg ilyen feltételekkel: az ember örök életre lett teremtve, de ha bűnös, akkor nem. Isten biztos meggondolta magát... Aztán mégegyszer, amikor eljött, hogy mégis örök életem legyen. Ennyire következetlen és megbízhatatlan lenne?

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy az ember örökkévalóságra lett teremtve -és megválaszthatja, hogy ezt az örökkévalóságot Istennel avagy nélküle akarja eltölteni?

2018. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/204 anonim ***** válasza:
67%

94."Még véletlenül sem kell vállalni érte a negatív következményeket"

Hát ha a "bün ára a halál"ez nem elég következmény,amikor az élet a legdrágább.

Ami azt jelenti,hogy egyszer ami a legdrágább elveszited,és a nemlétezés vár rád,és nem tudod,hogy valaha részesülsz-e feltámadásban,ami az Isten iránti szeretetedtől függ.

Még milyen büntetést szeretnél?

Isten ezt mondta büntetésül:

1Mozes.3:19"Arcod verejtékével eszed a kenyered,mig vissza nem térsz a földbe,mert abbol vétettél.Mert por vagy és a porba térsz vissza"

Itt Isten az átkot kimondta de be is fejezte.Nem mondta,hogy a kínzások sora vár rád.

Nem értem,akkor te milyen kínzással szeretnéd megtoldani.


Továbbá megadta a megváltást Jézuson keresztül:1Mozes.3:15.

"És ellenségeskedést támasztok közted és az asszony között,a te magad és az ő magva között.Az össze húzza a fejed,te pedig annak sarkát zuzod szét"

Mondta a kigyonak(Sátánnak)

Ez az ígéret Istentől.

Az asszony magva Jézus Krisztus.

Akkor zúzta szét a sarkát amikor megfeszitették.

De a feltámadásával és a királyságával,véglegesen szét zúzza a Sátán fejét.

2018. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/204 A kérdező kommentje:
Szerintem azért lenne egy kicsit nehéz elfogadni, hogy az ember örökkévalóságra lett teremtve, és eldöntheti, hogy ezt Istennel vagy nélküle szeretné tölteni, mert egészen egyszerűen emberileg egy kicsit igazságtalannak tűnik, hogy valaki 70-80 év bűnös élet miatt egy örökkévalóságon keresztül szenvedjen. Én a magam részéről valószínűbbnek tartom, hogy a kárhozott lelkek először egy ideig szenvednek a gyehennában - hogy ki meddig, az szerintem attól függ, hogy mennyire súlyos bűnöket követett el az illető -, aztán pedig megsemmisülnek; de az örök szenvedés elméletét sem tudom teljesen kizárni, arra is van azért valamennyi esély... Viszont beillesztenék pár igeverset, amelyek szerintem a megsemmisülés mellett szólhatnak: 1.) Máté 3:12 - Kezében szórólapát van, és megtisztítja szérűjét: a gabonáját csűrbe takarítja, a pelyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel. 2.) Máté 10:28 - Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában. 3.) Zsidók 10:26-27 - Mert ha szándékosan vétkezünk az igazság teljes megismerése után, nincs többé bűneinkért való áldozat, hanem az ítéletnek valami félelmes várása, amikor tűz lángja fogja megemészteni az ellenszegülőket. :)
2018. febr. 19. 17:25
 97/204 Alex Fly ***** válasza:
70%

Em erileg lehet, hogy igazságtalannak tűnik. A gyakorlatban viszont kaptál 70-80 évet, az alatt eldöntheted, hogy az örökkévalóságot Istennel avagy nélküle szeretnéd eltölteni. Aztán a szavazás lezárul...

Ebben mi az igazságtalan?

2018. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/204 követ62 ***** válasza:
24%

"Isten biztos meggondolta magát... Aztán mégegyszer, amikor eljött, hogy mégis örök életem legyen. Ennyire következetlen és megbízhatatlan lenne?

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy az ember örökkévalóságra lett teremtve -és megválaszthatja, hogy ezt az örökkévalóságot Istennel avagy nélküle akarja eltölteni?"


Értelek miről beszélsz, de a Biblia nem ezt tanítja.


Isten nem meggondolta magát, hanem következetesen kitart.

Rm 6,23

"Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban."


Nem azt mondja, hogy a bűn zsoldja az örök szenvedés a pokolban, hanem a halál.

Kegyelmi ajándékot pedig az Istenhez hűségesek kapnak. Az pedig az örök élet.


Nem csinált ebből titkot. Megtanította az első ember párnak is.

I.Móz.2:

"15. És vevé az Úr Isten az embert, és helyezteté őt az Éden kertjébe, hogy mívelje és ŐRÍZZE azt.

16. És parancsola az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél.

17. De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert a mely napon ejéndel arról, bizony meghalsz."


Kaptak egy tökéletes kertet, benne ezerszám a jobnál, jobb gyümölcs fa. Csak EGYHEZ nem volt szabad nyúlni.

Engedelmeskesz, vagy nem? Ez volt a kérdés!


De mivel tapasztalatlanok voltak kaptak mégegy esélyt.

I.Móz.3:

15. "És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."

Itt Isten ígért egy szabadítót aki eljön a jövőben.


A Világegyetem hasonló egy egészséges "testhez". A Föld a gonoszokkal a rákos selyt. Isten a gyógyító aki megszabadítja a Világegyetemet a rákos sejttől.

A ki műtött daganatot nem szokták dédelgetni a korházban sem, hanem végleg megsemmisítik, mert annak nincs haszna.

Ugyan így lesz a bűnnel is és azokkal akik össze fortak vele. megsemmisülnek.

Így a Világegyetem újra egy tökéletes, egészséges "test" lesz.

Elég nagy fájdalom lesz azoknak aki akkor és ott döbbennek rá, hogy SOHA TÖBBÉ NEM LEHETNEK ISTENNEL nem lehetnek szeretteikkel, végleg megsemmisülnek.

Jézus aki azok miatt halt meg akik bűnbánatot gyakorolnak, megértette mit jelent elszakadva lenni az Atyától. A szenvedéstől vért verejtékezett a kereszten pedig meghasadt a szíve a hatalmas fájdalomtól amit az okozott, hogy elszakadt az Atyától.

TEhát most amíg élünk kaptuk az egyetlen lehetőséget és most kell jól döntenünk.

2018. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/204 A kérdező kommentje:
Érdekes a válaszod, Alex Fly, és ez is egy elmélet; de nekem továbbra is nehéz elképzelni, hogy egyáltalán létezik olyan súlyos bűn, ami megérdemli az örök gyötrelmet. Persze ezt simán azzal is lehetne magyarázni, hogy az ember lelke természeténél fogva halhatatlan, ezért nem is lehet elpusztítani, és lehet, hogy ez így van, de szerintem azért nem 100%.. Azt viszont én is lehetetlennek tartom, hogy a kárhozott lelkek az utolsó ítélet után rögtön megsemmisülnek, és semennyit sem szenvednek, mert az azért még szerintem is túl enyhe büntetés lenne. :)
2018. febr. 19. 23:13
 100/204 anonim ***** válasza:
79%

Én meg úgy gondolom, hogy a büntetésnek az égvilágon semmi értelme, ha utána elpusztul a lélek. Teljesen mindegy, hogy 1 percet szenvedett előtte, vagy 25 milliárd évet.

Na meg egy JÓ isten, ugye...

tehát továbbra is úgy tartom, hogy a pokolban nincsen szenvedés, az utolsó ítélet után viszont minden bűnös lélek azonnal megsemmisül, a sátánnal és a pokollal együtt (ez az isten bármit megtehet, ezt is).

Még egyszer: ez egy JÓ isten!

A "bűnös lélek" pedig konkrétan itt azt jelenti, aki nem akar az istennel együtt élni, vagy nem méltó erre. Egy jó isten nem fogja ostorral csapkodni ezért az idők végezetéig, hanem egyszerűen megsemmisíti.

Még ez is egy kicsit fura nekem, hiszen miért nem javítja, gyógyítja meg?

De mondjuk ez még a kereszténység filozófiájába belefér.

2018. febr. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!