Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a pokolban történő...

Garrison 2001 kérdése:

Szerintetek a pokolban történő szenvedés soha véget nem érő vagy véges?

Figyelt kérdés
Én keresztényként úgy gondolom, hogy véges, el is mondom, hogy miért: Jézus például a Máté evangéliuma 10. részének 28. versében mondja: "Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában." A gyehennáról egyébként azt olvastam, hogy annak idején Jeruzsálem mellett egy szemétégető hely volt. Emellett ide sorolnám még az alábbi igéket: "Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap - mondja a Seregek URa -, nem marad sem gyökerük, sem águk."(Malakiás 4:1), illetve: "De megsemmisülnek a bűnösök, elenyésznek az ÚR ellenségei, mégha olyanok is, mint a viruló rétek, füstként enyésznek el." (Zsoltárok 37:20). Ezek az igék szerintem azt igazolják, hogy a gyehennában sem végtelen a szenvedés, hanem egyszer véget ér. Azt is olvastam, hogy az "örök" szó görög megfelelője az "aionios", ami viszont Istenre és az angyalokra vonatkozóan jelent soha véget nem érőt, az emberre vonatkozóan viszont azt jelenti, hogy addig, ameddig az adott személy élete tart. Azt nem tagadom és egyetértek vele, hogy a bűnösök büntetést érdemelnek, de az olyat, ami soha nem ér véget egy picit túlzásnak tartom. Arról nem is beszélve, hogy a Mennyországban is nehezebben tudnám elképzelni az örök boldogságot, hogyha látnám vagy tudnám, hogy közben a haverjaim lelkei a pokolban gyötrődnek. Ti mit gondoltok erről? És milyennek képzelitek el a poklot? Én inkább lelki, mint testi szenvedésnek, és főleg sötétséget és ürességet képzelek el a gyehennában. 20/F :)

2017. jún. 12. 20:34
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/204 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,


elfogadom, hogy neked ez a véleményed, és én sem tartom kizártnak, hogy végtelen, de szerintem ezt biztosan nem tudhatjuk. Őszintén szólva, én az emberek esetében egy kicsit valószínűbbnek tartom, hogy véges, de persze másnak lehet más véleménye. Köszönöm a válaszod! :)

2018. jan. 25. 11:42
 82/204 anonim ***** válasza:
73%

54.Sok és mindenféle érvet olvastam az oldalon.

Most ki nem mond igazatok.

Természetesen az aki a bibliát kiforgassa vagy félremagyarázza,hogy a vallását bizonygassa a biblia hamiss értelmezésével.

Pld.létezik Istennek egy kínzó eszköze"a pokol".Akkor mégis miért irja a biblia,hogy a bün zsoldja a halál.

Na tehát a bün ára a halál, akkor még mit tennél hozzá mert Pál nem tett hozzá többet.

Igy elmondhassuk,hogy sem kinzoeszköz nincs és semmi más a halál után.

2018. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/204 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Egyértelmű Isten üzenete Számunkra!

A lényeg hogy az Igazak Isten mellett legyenek.


Akik pedig nem Istenhez tartoznak/tak/fognak/ azok Örökre a Gyenehábban DE VÉGES A POKOL.

A Jelenések könyve elmondja ezt hogy Jézus és az Antikrisztus összecsap és Jézus végleg legyőzi az antikriszust.

Isten legyőzi a Sátánt, és végül ELPUSZTITJA minden lélekkel együtt aki a Sátánhoz vagy a bűnhöz tartozott.

2018. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/204 anonim ***** válasza:
72%

Roma.6:23."Mert a bűn zsoldja a halál,az ajándék pedig,amelyet az Isten ad,örök élet Krisztust Jézus,a mi Urunk által".

Amint látjuk itt a bűn a halálal ki van fizetve,ami azt jelenti,hogy a halálal minden lezárult,kifizetve a bünt,és utánna új és tiszta lappal jön a feltámadás.Ami a feltámadás utáni időszak fontos,hogy a személy be tud-e illeszkedni az Isteni vezetésbe.


.

2018. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/204 Attila_the_hun ***** válasza:
15%
Miért nem foglalkozol inkább értelmes kérdésekkel?
2018. febr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/204 anonim ***** válasza:
74%
85.Mert a Roma 6:23 szerint nincs pokol,tisztítótűz és holmi kínzások.
2018. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/204 anonim ***** válasza:
76%
A Biblia szerint az egész pokol, a benne lévő elkárhozott emberekkel együtt, plusz gonosz angyalokkal megy a gyehennára. Tehát nem végtelen a pokolban a szenvedés. Egy fokkal értelmesebb kérdés az, hogy a gyehenna véges vagy végtelen szenvedés. Még értelmesebb kérdés, hogy ki jut a pokolra, és ki a mennybe?
2018. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/204 anonim ***** válasza:
24%

"Mert a Roma 6:23 szerint nincs pokol,tisztítótűz és holmi kínzások."-írod.


Nézzük meg a Róma 6:23-at:


Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban.


Ez ige szerint aki a bűnben marad, az halálba megy, ami más igék szerint a pokolt jelenti, az elkárhozást.


Jézus is tanított a pokolról, tehát van:

19

Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

20

És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21

És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22

Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23

És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.


Pokol és kínzások tehát vannak a Biblia szerint, a tisztítótűz az egy római katolikus dogma, az valóban eretnekség, egy ige félreértéséből származik ez a tévtanításuk.

2018. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/204 anonim ***** válasza:
70%

88.A Jézus beszéde a gazdagrol és Lázárrol,egy példázat volt,amint az Evangélium is irja.

A példázat szerint Lázár az égben volt,a gazdag ember lent a pokolban(sírgödör).

Ha nem példázat volna hanem valóság,akkor mégis Lázár az ujja hegyén lévő vizzel,hogy tudta volna enyhíteni a gazdag ember szomját,ráádásul állítod,hogy a pokolba nagy tűz van.Ez még mindha nem vona elég,egy ember ujja,hogy érne el akkora távolságra?

Vajon,akkora távolság alatt amig az ujja a pokolig érne a viz nem száradt valna le.

Na ezért példázat.

Jézus igy magyarázta meg azt a lehetetlenséget,hogy halál után nem lehet semmit jóvátenni csak a feltámadás után vagy a halál előtt.

2018. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/204 Alex Fly ***** válasza:
43%

@89: értem, csak példázat...

Ezért nem létezik pokol. És természetesen menny sem. Az is csak példázat. Marad a halál...

De akkor ebben az esetben minek jött el Jézus? Mi szükség lett volna a megváltásra?

2018. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!