Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a pokolban történő...

Garrison 2001 kérdése:

Szerintetek a pokolban történő szenvedés soha véget nem érő vagy véges?

Figyelt kérdés
Én keresztényként úgy gondolom, hogy véges, el is mondom, hogy miért: Jézus például a Máté evangéliuma 10. részének 28. versében mondja: "Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában." A gyehennáról egyébként azt olvastam, hogy annak idején Jeruzsálem mellett egy szemétégető hely volt. Emellett ide sorolnám még az alábbi igéket: "Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap - mondja a Seregek URa -, nem marad sem gyökerük, sem águk."(Malakiás 4:1), illetve: "De megsemmisülnek a bűnösök, elenyésznek az ÚR ellenségei, mégha olyanok is, mint a viruló rétek, füstként enyésznek el." (Zsoltárok 37:20). Ezek az igék szerintem azt igazolják, hogy a gyehennában sem végtelen a szenvedés, hanem egyszer véget ér. Azt is olvastam, hogy az "örök" szó görög megfelelője az "aionios", ami viszont Istenre és az angyalokra vonatkozóan jelent soha véget nem érőt, az emberre vonatkozóan viszont azt jelenti, hogy addig, ameddig az adott személy élete tart. Azt nem tagadom és egyetértek vele, hogy a bűnösök büntetést érdemelnek, de az olyat, ami soha nem ér véget egy picit túlzásnak tartom. Arról nem is beszélve, hogy a Mennyországban is nehezebben tudnám elképzelni az örök boldogságot, hogyha látnám vagy tudnám, hogy közben a haverjaim lelkei a pokolban gyötrődnek. Ti mit gondoltok erről? És milyennek képzelitek el a poklot? Én inkább lelki, mint testi szenvedésnek, és főleg sötétséget és ürességet képzelek el a gyehennában. 20/F :)

2017. jún. 12. 20:34
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/204 anonim ***** válasza:
25%

Az eredeti, őskereszténységben nincsen pokol, azt az Anyaszentegyház találta ki az emberek megvezetésére, hogy lélektanilag hasson rájuk...


„Nincs bűnös, csak tudatlan, akit meg kell tanítani.”


„Az ember fénytermészetű, bűntelen, tiszta és szabad, testbe zárt isteni Fény.”

2017. szept. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/204 sassszem válasza:
69%
Az eredeti, őskereszténységben mi van a pokol helyett?
2017. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/204 anonim ***** válasza:
70%

sassszem!


Az őskereszténység azt hitte a pokolról,amit a Biblia 66 könyve arról ír.

A soha el nem múló szenvedés,és a "tisztítótűz"rémtörténetei,az egyiptomi mitológiából szivárogtak át a középkorban a keresztény tanításba.

2017. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/204 anonim ***** válasza:
40%

#53

Ezeket te el is hiszed, vagy másokat próbálsz csak beetetni?

Gyakran látni történelemhamisítást ezen az oldalon JT és Adventista felekezet tagjaitól.

2017. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/204 Alex Fly ***** válasza:
73%
@51: az ősi kereszténység nem az akkor még nem létező gnoszticizmus, new age, teozófia és hasonló szinkretizmus volt. Innentől kár több szót vesztegetni az általad írottakra...
2017. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/204 A kérdező kommentje:
Jól elvitatkozgattok itt. :D Engem nem zavar, nem azért írom, csak nyugodtan. :D :D
2017. szept. 13. 20:09
 57/204 anonim ***** válasza:
63%

A kereszténység hülyeséget hisz.

Ugyanis nincs sem tüzelés sem égetés.

Maga a tüz jelentése"megsemmisülés".

Mostanig az elhaltak kb.száz milliárd ember halt meg és ezek nagyrésze mind ég Szerinted.

Mi lessz millió év múlva,mikor a milliárdot megszoruod egy millióval.

A föld egy bünösöket termelő vállalat,és ez annyi tüzelnivalot ad,hogy már a tüzelők belepusztulnak a haszontalan munkába.

Továbbá mindenki mindent éget mert sok a munka.

Ez neked az örök élét?Komolytalan és összeegyeztethetetlen szörnyüség.

Ezt a hamis keresztények a nép megfélemlítésére találták ki ittason.


A biblia azt irja Istenről:jó,megbocsátó,szerető mivel képmásai vagyunk.

De ezt az ál keresztények elfelejtették.

2017. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/204 anonim ***** válasza:
28%

Az újszövetség beszámol a pokolról, maga Jézus is tanított erről.


És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21

És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22

Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23

És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

24

És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

25

Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

26

És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

27

Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;

28

Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

29

Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.

30

Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!

31

Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.


A gazdag ember meghalt, eltemették, majd a pokolba került, ahol gyötrettetett a lángokban.

Ha valaki több ezer éve halt meg, és a pokolba került, akkor több ezer éve a pokolban ég a lángokban.

A pokol hatalmas szenvedés, a lángok között nem lehet nyugodni, ez nem nyugvóhely.

2017. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/204 A kérdező kommentje:

Utolsó,


Igazából szerintem most a pokolban testileg senki sem szenved, hanem legfeljebb lelkileg; és majd a gyehennában lehet, hogy testi+lelki gyötrelem lesz (tűzben égés), de szerintem teljesen biztosan ezt sem tudhatjuk. Másrészt, azt gondolom, hogy az is lehet, hogy most még senki sem szenved a pokolban, hanem halálakor mindenki (jók és rosszak is) egy közös helyre, a Seol-ba (a Holtak hazája) kerül, és majd az ítélet után válik el, hogy ki jut a gyehennába és ki a Mennybe. Köszi a válaszod! :)

2017. dec. 7. 13:02
 60/204 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ezért jó a Szentírás, mert nem kell saját elképzeléseinkre hagyatkozni.


A pokol és a gyehenna általában ugyan azt fejezi ki, ahogy a seol is. Nincs három különféle ilyen hely/állapot.

A tűz inkább csak jelkép, ami az örök szenvedést szimbolizálja, természetesen senki sem fog elevenen égni lángokban örökké. A pokol azért jelent szenvedést, mert Istennek tökéletes hiánya, ezért nincs se boldogság, se szeretet ott. Ahogy a menny pedig Isten közvetlen jelenléte. Nem véletlen, hogy inkább állapotként határozzák meg ezeket, mint sem helyként. Hiszen földhözragadt fizikai fogalmakkal szeretnél leírni egy olyan állapotot, ami túl mutat e világ határain, ahol nincs se tér, se idő.


Szerintem a Szentírás elég világos, hogy halála után mindenki elfoglalja a maga megérdemelt helyét. Így a jók a mennybe kerülnek (ha kell, előtte még megtisztulnak), a gonoszak a pokolba. Erről jó néhány ige is ír.

2017. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!