Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a pokolban történő...

Garrison 2001 kérdése:

Szerintetek a pokolban történő szenvedés soha véget nem érő vagy véges?

Figyelt kérdés
Én keresztényként úgy gondolom, hogy véges, el is mondom, hogy miért: Jézus például a Máté evangéliuma 10. részének 28. versében mondja: "Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában." A gyehennáról egyébként azt olvastam, hogy annak idején Jeruzsálem mellett egy szemétégető hely volt. Emellett ide sorolnám még az alábbi igéket: "Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap - mondja a Seregek URa -, nem marad sem gyökerük, sem águk."(Malakiás 4:1), illetve: "De megsemmisülnek a bűnösök, elenyésznek az ÚR ellenségei, mégha olyanok is, mint a viruló rétek, füstként enyésznek el." (Zsoltárok 37:20). Ezek az igék szerintem azt igazolják, hogy a gyehennában sem végtelen a szenvedés, hanem egyszer véget ér. Azt is olvastam, hogy az "örök" szó görög megfelelője az "aionios", ami viszont Istenre és az angyalokra vonatkozóan jelent soha véget nem érőt, az emberre vonatkozóan viszont azt jelenti, hogy addig, ameddig az adott személy élete tart. Azt nem tagadom és egyetértek vele, hogy a bűnösök büntetést érdemelnek, de az olyat, ami soha nem ér véget egy picit túlzásnak tartom. Arról nem is beszélve, hogy a Mennyországban is nehezebben tudnám elképzelni az örök boldogságot, hogyha látnám vagy tudnám, hogy közben a haverjaim lelkei a pokolban gyötrődnek. Ti mit gondoltok erről? És milyennek képzelitek el a poklot? Én inkább lelki, mint testi szenvedésnek, és főleg sötétséget és ürességet képzelek el a gyehennában. 20/F :)

2017. jún. 12. 20:34
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/204 anonim ***** válasza:
69%

"1 Isten nem az embereknek teremtette a pokolt és a gyehennát, hanem a gonosznak."

A gonoszt ki teremtette?

KI hagyta bűnbe esni?

Ráadásul úgy, hogy ezt IS előre tudta?

TELJESEN biztos, hogy erre SEMMIFÉLE más megoldása nem lett volna?

Még egyszer: mindezt ELŐRE tudta!


"2 Ha emberek oda kerülnek, annak nem Isten az oka"

Hanem mégis, ki?

Lásd: az előzőket. Ki az, aki mindezt megtervezte és elindította?

2017. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/204 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,


először is köszönöm a hozzászólásod. A kérdéseidre sorba válaszolva: 1.) Eredetileg a Sátán (vagyis Lucifer) sem volt gonosz, viszont az Atya minden teremtményének szabad akaratot adott, és ez megvan az ördögnek is. Ő viszont az ősidőkben előbb-utóbb sajnos a rossz mellett döntött, és maga mellé állította az angyalok 1/3-át is. Isten viszont - mivel igazságos - a bűnt nem hagyhatja büntetés nélkül. Viszont szerintem most még visszatérhetne az ördög is a Jóistenhez, ha akarna; de szerintem ő ezt már nem fogja megtenni, mert sajnos ő nagyon kitartó (rossz értelemben), és addig ellenáll, amíg végül tényleg a "Tűz Tavában" nem végzi. 2.) Az igaz, hogy Isten fogja megítélni, hogy ki jut a Mennybe és ki a gyehennába, de a gyehennában nem Ő fogja kínozni az embereket, hanem a tűz és/vagy a saját lelkiismeret-furdalásuk és bűntudatuk, de valószínűleg az utóbbi fogja a nagyobb kínt okozni, vagyis a lelki szenvedés lesz a rosszabb. Viszont Ő nem szeretné, hogy bárki is a kárhozatba jusson, ezért is szenvedett és halt meg tulajdonképpen Ő maga (mert, mint tudjuk, Jézusban igazából Ő jött el a Földre) Nagypénteken, hogy az embereknek örök életük legyen, és az embernek tényleg nincs más dolga, mint elfogadni ezt az áldozatot és kegyelmet, és akkor a "Mennyei polgárjog" rögtön az övé. :)

2017. dec. 14. 13:23
 73/204 anonim ***** válasza:
69%

"Eredetileg a Sátán (vagyis Lucifer) sem volt gonosz, viszont az Atya minden teremtményének szabad akaratot adott"

1: Egy tökéletes világban SEMMI nem romlik el magától. Tehát akkor a világ szerinted már eredetileg sem volt tökéletes?

2: Isten ezt ELŐRE látta. Akkor miért teremtette ilyenre?

Az ilyet úgy hívják, hogy bűnrészes, mert ő okozta, hogy bűn lett.

Igen, EGYEDÜL ő okozta. Pl. azért is, mert ő teremtette ilyenre a sátánt (is).


"Az igaz, hogy Isten fogja megítélni, hogy ki jut a Mennybe és ki a gyehennába, de a gyehennában nem Ő fogja kínozni az embereket, hanem a tűz és/vagy a saját lelkiismeret-furdalásuk és bűntudatuk"

Tehát akkor az isten szerint teljesen jó dolog az, hogy emberek örök kínzásra kerülnek? Ráadásul ő küldi őket oda?

Erre kérdeztem, hogy BIZTOS az, hogy SEMMIFÉLE jobb megoldása nincsen egy VÉGTELEN istennek?

Tanítás, nevelés, javítás, semmi?

Csak és kizárólag a büntetés?


És még egyszer: mindezt ELŐRE látta.

Akkor MIÉRT teremtette meg?

Miért nem gondolkodott még 0.000000 0000000 0000000 00000001 másodpercet, amíg tényleg egy tökéletes világot tudott volna teremteni, ahol mindez nem fordul elő?

2017. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/204 A kérdező kommentje:
Ezt már írtam korábban is, hogy szerintem egyáltalán nem biztos, hogy végtelen a szenvedés a gyehennában, hanem lehet, hogy szenvednek ott az emberek egy ideig (mindenki addig, ameddig megérdemli), és aztán teljesen megsemmisülnek, és így beteljesedik ez az ígéret is "és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak." (Jelenések 21:4) Bár szerintem ezzel a nézetemmel a kisebbséghez tartozom, mert a legtöbb keresztény a vég nélküli gyehenna-szenvedésben hisz; de nem mindig az az igazság, amiben a legtöbben hisznek. Szerintem a vég nélküli szenvedésre van kb. 40-45; a "szenvedés + megsemmisülésre" pedig kb. 55-60 százalék. :)
2017. dec. 14. 14:42
 75/204 A kérdező kommentje:
Bocsi, az utolsó mondatomat még kiegészítem: Szerintem a vég nélküli szenvedésre van kb. 40-45; a "szenvedés + megsemmisülésre" pedig kb. 55-60 százalék esély. :D :D
2017. dec. 14. 14:45
 76/204 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez így butaság, ezért nem hisz benne senki.

Értelmetlen szenvedni, ha utána meghal. Akkor ez csak a többi ember fegyelmezésére lenne jó - de ugye pont ők nem látják.

%-ot számolni meg aztán különösen értelmetlen. Hasraütésre?


Szerintem ott nincsen szenvedés, mivel mindenki öntudatlanul várja az ítéletet. Ez legalábbis egy olyan elképzelés, amelyik nem mond ellen a JÓ isten fogalmának, és a Bibliának sem.

2017. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/204 anonim ***** válasza:
63%

"Szerintem ott nincsen szenvedés, mivel mindenki öntudatlanul várja az ítéletet. Ez legalábbis egy olyan elképzelés, amelyik nem mond ellen a JÓ isten fogalmának, és a Bibliának sem."


Igazság szerint ellent mond a Bibliának több ponton is. A "JÓ isten" fogalma pedig aligha nem a te saját elképzelt képed Istenről ebben a vonatkozásban. Például tudjuk, hogy Isten jó, de azt is, hogy igazságos.


A kárhozat pedig továbbra sem Isten által büntetésül szánt hely, ahol faszén felett grilleznek, hanem az ember saját választása, mi szerint Istennel vagy nélküle kíván-e élni.

Ahogy Isten megadta minden ember számára a szabad akaratot, úgy arra sem kényszerít rá, hogy Vele vagy nélküle élj örökké.

2017. dec. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/204 anonim ***** válasza:
31%

Jó, ezt hagyjuk, már megbeszéltük.

NEM jó az az isten, amelyik szenvedést teremt (vagy hagy kialakulni). Úgy, hogy minden eszköze megvan hozzá, hogy ne ez legyen, ráadásul mindent előre lát.

2017. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/204 anonim ***** válasza:
31%

"A gonoszt ki teremtette?

KI hagyta bűnbe esni?

Ráadásul úgy, hogy ezt IS előre tudta?"


A gonosz kialakulása Lucifer lázadása nyomán és ítélete az igazságos Isten részéről az ő ügyük, nekünk embereknek nincs ítélőbírói szerepünk ebben, véleményünk persze lehet, de túl sokat okoskodni nem érdemes, mert a gonosz már az emberiség kezdete előtt kialakult, nem vagyunk tanúi ennek.



"Ha emberek pokolra kerülnek, annak nem Isten az oka"

Hanem mégis, ki? Ki az, aki mindezt megtervezte és elindította?-kérdezed.


Isten nem tervezte a bűneidet, azt te tervezed meg és hajtod végre. Isten a megoldást tervezte meg, az Ő Fiát, Jézus Krisztust adta az emberek bűneiért, hogy aki hisz benne, az ne menjen a pokolra a bűnei miatt.

Az ember bűnös, ha nagyon megátalkodott, akkor gonosz lesz, Isten viszont jó, megmenti a bűnös embereket, akik hisznek benne. Azért kell a hit, mert így az igazságosság is megmarad.

2017. dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/204 Attila_the_hun ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!


Végtelen. Végtelen mint az emberi fantázia és butaság. :)

2018. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!