Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt akarom tudni, hogy igazam...

Azt akarom tudni, hogy igazam van-e? Olvassátok, és ne úgy gondoljatok rá, mint arra, amit az egyház által kegyetlenül elvakított és félrevezetett kislány írt. Tehát?

Figyelt kérdés

Ha valaki végignéz a gyakori kérdések-en, akkor a vallással kapcsolat kérdéseknél ilyen van, hogy hülyeség, meg az egyház sötét múltja, meg hogy erőszakos vallás, stb. Na, most úgy döntöttem, hogy ennek véget vetek azzal, hogy felvilágosítom azt a sok kommunizmusban felnőtt embert, és azt a sok szűk látókörű és igazságtalan embert, akik ezeket írják. Kezdjük az Isten kérdéssel. Van-e? Van. Bizonyíték: élsz, és létezik a világ. Jó-e az Isten? Nagyon. Nézz szét. Van családod, barátaid és egy nem is akármilyen bolygón élsz. Isten gonosz vagy igazságtalan-e? Nem. Szabad elmét adott neked, amivel dönthetsz: mellette ellene. És ezzel a szabd elmével dönthetsz: látsz egy éhezőt

a) adsz neki enni (és esetleg imádkozol érte)

b) előadsz egy hisztit, hogy mit keres ez itt

c) elmész mellette, és szidod az Istent, hogy milyen gonosz, mert ilyeneket teremt


Szóval akkor ki a gonosz?


Aztán vannak olyanok, akik az egyház sötét múltját firtatják.


Példa: egy kamasz hisztis, lázadó, és talán időnként még gonosz személye. Ne múltat nézzétek, hanem azt, hogy most milyen. Mert akkor azért öltek meg sok embert, mert az akkori pápák gonoszak voltak és színészek. Ez az igazság. A mostani pápa kit bántott?


Aztán van ilyen, hogy cölibátus. "Választás Isten és ember között."


Nem kell választani. Legyen hívő ember. Mert a szerzetesség nem egy munka, hanem egy életen át tartó hivatás. És házasság előtt igenis ki lehet bírni szex nélkül. Mert akivel le tudsz feküdni, azt mindennél jobban szereted, és annak oda tudod adni magad.


Aztán erőszakos dolgok a Bibliában. Mi is a Biblia lényege? Az evangélium. Jézus soha nem akart senkit megölni. Sőt. Mózes könyveiből meg ne idézzétek. Azt hívják Tórának. Valamint Jézus soha nem mondta, hogy bűn melegnek lenni, vagy hogy meg kellene ölni őket. A pápa is elfogadja őket. És a Biblia a keresztények könyve.


Jézus Isten-e?


Az én hitem és minden keresztény hite szerint igen. Így soha nem mondta ki, de ha mások mondták rá, nem cáfolta. És ezt mondta: én és az Atya egyek vagyunk.


Miért jó hinni? Akárhogy nézzük, boldogabb leszel tőle. Mert ha hiszel, akkor mindig megmarad benned az, hogy "de majd az Isten megsegít". Másrészt az igazi hívő mindig próbál másokon segíteni. És most ne merjetek azzal jönni, hogy mert a melyik keresztény kit bántott. Azt hívják úgy, hogy színész.


Minek járjak misére?

Mert jót tesz, elmélyíti a hitedet, szórakoztató, és legalább nem csak vak hited lesz, mert a pap értelmes dolgokat is tud mondani, és elmagyarázni a napi igét. És a pápa nem gonosz. Csak a szeretet vezérli, ami miatt sajnálom, hogy a sok bevándorló ezt kihasználja. És nincs olyan, hogy az egyház olyat mond valakinek, hogy térítenie kell. Ez hülyeség. És még valami: a szerzetesek által elkövetett szexuális zaklatás. Ilyen esetben a szerzetes nem jó utat választott, és bűnt bűnre halmozott, mert hamis esküt tett, paráználkodott és törvényt sértett. Ez van, ilyenkor nagy részben ő a hibás nem az egyház. Ha ismertek olyat, aki cölibátusra készül, de nem látjátok benne az elszántságot, akkor javasoljatok neki más egyházi szolgálatot (kántor, templomszolga, hitoktató, vagy cölibátus nélküli szerzetesség).


"Keresztény vagyok, de a magam módján."

Magyar vagyok, de a magam módján.

Lány vagyok, de a magam módján.

Ember vagyok, de a magam módján.


És most jön a választás.

1.) Keresztény vagyok, és úgy élek és halok meg, majd a mennybe kerülök.

2.) Keresztény vagyok, de kiderül (bár ez szinte lehetetlen), hogy az egész egy hülyeség, és elpazaroltam egy kis időt az életemből.

3.)Azt hittem, hogy nincs, lusta voltam, nem törődtem vele, és meghalok, és vége.


És amire ezzel az egésszel ki akartam lyukadni: Ne trollkodjatok bele mások hitébe, mert ez az igazi kegyetlenség és igazságtalanság. Nem azt mondom, hogy legyen mindenki keresztény, mert ez olyan, mint a házasság. Vannak hullámvölgyek, de a hívőket hagyjuk hinni, és ne ellentérítsük őket. Ha egy keresztény esetleg meg akar téríteni, de te erre nem érzel hajlamot, semmilyen szinten, akkor kérlek udvariasan utasítsd el, és ne küldd el az anyjába.



2017. jún. 14. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
26%
Igazad van, és nagyon tetszik az írásod :) Én is katolikus vagyok 17 éves. Én is ilyen kérdésekre hozzád hasonló választ szoktam adni
2017. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
23%
Jah, egész jó gondolatok. Sajnos sokszor elsiklunk ezek felett, pedig érdemes lenne megfontolni mindet.
2017. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 Mojjo ***** válasza:
94%

Hűha, attól tartok, ezért rendesen fogod kapni az ívet. A magam részéről azt kell mondjam, hogy az utolsó bekezdéseddel nagyon egyetértek. A baj az, hogy nem csak ateisták szoktak beletrollkodni keresztények hitébe, hanem sokszor a keresztények is aktívan trollkodnak, több módon is. Legtipikusabb, hogy az ateistákat erkölcstelen, alacsonyabb rendű, szintű embereknek állítják be. Szintén tipikus, hogy tudományos témákat trollkodnak szét, elsősorban evolúcióval és kozmológiával kapcsolatosakat. Nyilván, ha nekiállnak ennek, elkezdődik az adok-kapok.


Az első bekezdéseddel pedig az a helyzet, hogy nagyon nem érzed a bizonyíték szó jelentését. Természetesen az életünk, a világ körülöttünk stb stb nem bizonyíték Isten létére. Ezt akkor fogadod el bizonyítékként, ha eleve úgy gondolod, hogy ezen dolgok csak Isten által jöhettek létre: magyarán csak a saját puszta előfeltételezésed támasztod alá saját magadnak.

Isten igazságossága ügyében is vannak gondok, de én nem érzem magamban a motivációt, hogy ebbe a kérdésbe belemenjek. Lesznek elegen, akik megteszik helyettem, bár félek, nem fognak túl diplomatikusan és finoman fogalmazni.

2017. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
18%

Majdnem mindben egyetértek, kivéve a meleg témában. A Biblia(Ószövetség) világosan kijelenti, hogy a homoszexuális cselekedet paráznaság. Ez persze nem azt jelenti, hogy a melegeket meg kéne ölni, gyűlölni vagy ilyenek.. a pápa meg azt mondta, ki vagyok én, hogy egy meleget megítéljek. Amiben igaza is van. Nem az egyént kell megítélni, hanem a cselekedetet.

Jézus pedig azért nen beszélt a melegekről, mert ez a zsidóknál abban az időben nem volt probléma. Viszont a nő és férfi közti kapcsolatról elég sokat beszél.


Viszont a többivel teljes mértékben egyetértek, nagyon szépen megfogalmaztad.


18/L

2017. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
100%

Pár dologra reagálok:


Ezt írod: Aztán erőszakos dolgok a Bibliában. Mi is a Biblia lényege? Az evangélium. Jézus soha nem akart senkit megölni.


Jézus Isten, tehát ő maga adta ki az utasítást, ha egy népet ki kellett irtani. A Bibliában benne vannak az okok, nem fogok segíteni megérteni a miértet.


Ezt írod: Sőt. Mózes könyveiből meg ne idézzétek. Azt hívják Tórának.


Azt hívják Ószövetségnek és a Biblia része.


Ezt írod: Valamint Jézus soha nem mondta, hogy bűn melegnek lenni, vagy hogy meg kellene ölni őket. A pápa is elfogadja őket. És a Biblia a keresztények könyve.


A pápa nem fogadja el a homoszexualitás megélését, ő maga is bűnnek tartja, csak épp nem játszik Istent és nem ítélkezik. A Biblia Isten szava és ezt írja a homoszexualitásról:

Ezért Isten szívük vágya szerint kiszolgáltatta őket a tisztátalanságnak, hadd gyalázzák meg saját testüket. 25Isten igazságát hamissággal cserélték fel, s inkább a teremtmény előtt hódoltak, mint a Teremtő előtt, aki mindörökké áldott. Ámen. 26Ezért szolgáltatta ki őket Isten a saját gyalázatos szenvedélyeiknek. Asszonyaik a természetes szokást természetellenessel váltották fel. 27A férfiak hasonlóképpen abbahagyták az asszonnyal való természetes életet, egymás iránt gerjedtek vágyra, vagyis férfi férfival űzött ocsmányságot. De meg is kapták tévelygésük megszolgált bérét.


9Nem tudjátok, hogy a gonoszok nem öröklik Isten országát? Ne ámítsátok magatokat! Sem tisztátalan, sem bálványimádó, sem házasságtörő, sem kéjenc, sem kicsapongó, 10sem tolvaj, sem kapzsi, sem részeges, sem átkozódó, sem rabló nem örökli Isten országát.


és ez csak az Újszövetség.


Ezt írod: Jézus Isten-e?


Az én hitem és minden keresztény hite szerint igen. Így soha nem mondta ki, de ha mások mondták rá, nem cáfolta. És ezt mondta: én és az Atya egyek vagyunk.


Nem ezt mondja, hanem ezt: Én és az Atya egy vagyunk. És kimondta, hogy ő Isten.


De jó úton haladsz.

2017. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyszerű, hogy te így gondolod mindezt, bár ettől még nem feltétlenül lesz igazad. Úgy értem magyarázhatod Isten és az egyház jóságát azoknak akik megtapasztalták mindazt amit te, de nem mindenki születik a Föld szebbik oldalára, család sem jár alapból a létezés mellé, és a vallás nevében elkövetett gyilkosságok sem olyasmik amik az idő múlásával enyhülhetnének. Egy nem hívő nem tud ellentéríteni, szerintem ha valakinek van hite, azt halál hidegen hagyják az ilyen megjegyzések.


Egyébként azt nem tudod elképzelni, hogy Isten és a vallás nem egy és ugyan az? Mondjuk, hogy van egy jó alap, de az erre épülő rendszer messzemenően nem tökéletes? Lehet sokakat inkább ez zavar és nem az, hogy ki miben hisz. Egy rendszert pedig lehet, sőt kell is kritizálni, megteszik ezt valláson belül is, nagyon helyesen. Más az amikor valaki szándékosan bántó megjegyzéseket tesz másra a hite miatt, de az ilyen embereket feleslegesen győzködnéd érvekkel.

2017. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, kicsit naiv, de jószándékú ember vagy.

A hitedbe nem megyek bele, hogy te mit tekintesz bizonyítottnak, a te dolgod, a te életed, és úgy gondolom, nem is élsz vissza vele. Annyit azért megjegyeznék, a bizonyításnak más a technikája, más a módszertana. Isten létével kapcsolatban azt hiszem a vallás tudorai és a tudós társadalom annyiban megegyeztek, hogy sem bizonyítani, sem cáfolni ez időtájt nem áll módjában az embernek.


De a mondanivalóm lényege, hogy a vallásos emberek és a nem vallásosak közötti problémáknak nem a vallás az oka, hanem a tudatlanság. Vannak tudatlan vallásosak és rendkívül agresszívak. Vannak tudatlan ateisták (meg vallástagadók), akik szintén elviselhetetlenek. Ők remekül tudják egymást kikészíteni. De okos emberek, a vallását gyakorlók és nem vallásosak kiválóan tudnak egymással egyetérteni vallás és bármi más dolgában is. Abban is, hogy úgy van jól, egyikük hisz istenben, másikuk nem. Mindketten boldogok, tisztelik a másikat és e tekintetben semmi gondjuk. Csak az a sok tudatlan ne lenne -vélik egyformán. És a maga módján tesz is ezért mindkettő.

A GYK-ból e témában kiindulni nem szabad, itt sok az elvakult mindkét oldalon. Velük semmit sem lehet megvitatni, de ha kiderül, hogy másképp gondolkodsz, elküldenek melegebb éghajlatra. És örülhetsz, ha ennyivel megúszod.

2017. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
25%

Jó látni vallásos fiatalokat.:)


18/L(katolikus)

2017. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
100%

"ne úgy gondoljatok rá"

Nem is úgy gondolunk rá, mivel szerintem te nem vagy kicsi, sem lány.

Mi több: szerintem nem is igazán hiszel abban, amit most ideírtál.

Valószínűleg nincs még meg a szakdolgozatod, és megtaláltad azt a helyet, ahol pár nap alatt ingyen összehozzák neked.

Azt ugye tudod, hogy ez erkölcstelenség? Rombolja ennek a fórumnak a morálját, mint a pestis.


Amúgy hol tanulsz és hány éves vagy?

2017. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
94%

Elég zavaros írás, de megpróbálok tőlem telhetően racionálisan reagálni.

Amire nem reagálok, azt vedd úgy,, hogy nem tudnék úgy felkelni, hogy meg ne sértselek!


"meg az egyház sötét múltja, meg hogy erőszakos vallás, stb."

Az egyház sötét múltját nem lehet letagadni. Azt pedig senki sem mondta, hogy erőszakos vallás, csupán azt, hogy a keresztény vallás nevében ugyanúgy követtek el bűnöket, mint most az iszlám nevében.


"Na, most úgy döntöttem, hogy ennek véget vetek azzal, hogy felvilágosítom azt a sok kommunizmusban felnőtt embert, és azt a sok szűk látókörű és igazságtalan embert, akik ezeket írják. "

Már a második mondatoddal elköveted azt, amit másokon számon kérsz. Milyen alapon ítélkezel és nézel le másokat? Akik a kommunizmusban nőttek fel, azok már öregemberek. Aki meg a kommunizmusban volt gyerek, az mára bőven középkorú, és a hitére nem volt hatással a kommunizmus. ( Megjegyzem, a "kommunizmusban" is volt egyház, vallás, hit élet - ráadásul nem is volt nálunk kommunizmus, hanem szocializmus volt.)


"Van. Bizonyíték: élsz, és létezik a világ. "

Ez nem bizonyíték, csupán hittétel.


"Jó-e az Isten? Nagyon. Nézz szét. Van családod, barátaid és egy nem is akármilyen bolygón élsz. "

És akinek nincs családja? Akinek nincsenek barátai? Aki pld. a fekete-Afrika mélyén él, és örülhet ha megéri a 30 éves életkort, vagy aki 10 évesen gyerekrabszolga, napi 1 dolláros bérért?


"Sőt. Mózes könyveiből meg ne idézzétek. Azt hívják Tórának... És a Biblia a keresztények könyve."

A tóra az Ószövetség, ami ugyanúgy része a Bibliának mint az Újszövetség.


"Aztán erőszakos dolgok a Bibliában. Mi is a Biblia lényege? Az evangélium. Jézus soha nem akart senkit megölni...

És ezt mondta: én és az Atya egyek vagyunk. "

Nem érzed az ellentmondást?

A Bibliában Isten népeket, városokat, emberek ől meg - sőt, ( ember kivételével egyszer az összes embert a földön- vízözön).


" És most ne merjetek azzal jönni"

Kicsit sokat képzelsz magadról.

Ne szabd már meg másnak hogy mivel "jöjjön"!

Piti dolog úgy vitát generálni, hogy állítasz valamit, amiről tudod hogy vannak ellenérvek, majd előre kikötöd, hogy azokkal senki sem jöjjön elő.


""Keresztény vagyok, de a magam módján."

Magyar vagyok, de a magam módján.

Lány vagyok, de a magam módján.

Ember vagyok, de a magam módján."

Nagyon faramuci/ hazug párhuzamok.

Amiket felsoroltál, azok nem választás eredményei. valaki születik egy ország állampolgáraként, egy adott nemmel, egy faj tagjának.

A hit viszont szabad akarat kérdése. Nem csak egy féle módon lehet valaki keresztény ( még ha ez neked ördögtől való gondolat is!).

A kereszténységnek van kb. tucatnyi ága, azoknak alágai, akik mind a Bibliát veszik alapul ( unitárusok, baptisták, katolikusok, reformátusok, mormonok, adventisták, kvékerek, anabaptisták...)

Te vagy felhatalmazva arra, hogy eldöntsd ki az igazi keresztény?


"És most jön a választás.

1.) Keresztény vagyok, és úgy élek és halok meg, majd a mennybe kerülök.

2.) Keresztény vagyok, de kiderül (bár ez szinte lehetetlen), hogy az egész egy hülyeség, és elpazaroltam egy kis időt az életemből.

3.)Azt hittem, hogy nincs, lusta voltam, nem törődtem vele, és meghalok, és vége. "

[link]


A lehetséges opciód nem veszik figyelembe azt a lehetőséget, hogy te tévedsz, és nincs Isten.


"Ne trollkodjatok bele mások hitébe, mert ez az igazi kegyetlenség és igazságtalanság."

De hát az egész írásoddal ezt csinálod! Bele-trollkodsz azok hitében, akik mást hisznek mint te.


"Azt akarom tudni, hogy igazam van-e? "

Nem igaz.

Te kijelented hogy igazad van.

2017. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!