Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 anonim ***** válasza:
68%

Ismétlem:


A kérdésben megfogalmazott rágalom alaptalan.


Az Adventista Egyház szerint az üdvösség egyetlen feltétele a Krisztus áldozatában való hit.

Semmilyen cselekedet nem lehet üdvösségszerző!


A kegyelembél elnyert üdvösségnek természetes következménye a "Lélek gyümölcs termése",ami a szeretet,s a szeretet Istennek való engedelmességben is jelentkezik.


Szerintem:


Akik Isten törvénye helyett pápák törvényeit tartják meg,azok nem Krisztus követői(tehát keresztények),hanem pápáké,vagyis pápisták.

2017. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/142 anonim ***** válasza:
23%

Lássuk jól értelmezem-e. A szombat nem üdvösség feltétele. Azonban szerinted az igaz keresztény megtartja, aki pedig nem, az pápista álkeresztény. Bátor kijelentés, de ez pont alátámasztja a kérdező felvetését.


Szerinted aki nem tart szombatot és disznóhúst eszik, az csak álkeresztény és nem üdvözül, mert nincs hite és abból fakadó gyümölcse. Mert mint kiderült, számodra "Lélek gyümölcs termése" kifejezés a szombat megtartását jelenti.


Érdekes egy farizeus vagy te.

2017. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 yesyesyes ***** válasza:
65%

Kedves #40-es!


"Úgy találom,hogy amiket az adventistákra állítottál,az terád érvényes,csak EGW nevét kell kicserélni. "

Ez elég furcsa állítás annak fényében hogy tőlem telhető módon küzdök minden Ellen G. White-i tanítás ellen...

Nem én tanítom hogy a szombatokat meg kell tartani, hogy az Ó-szövetségben leírt tisztátalan állatokat nem szabad fogyasztani, hogy tizedet kell adni stb...stb..., mert különben nem Krisztus követője aki ezeket nem cselekszi... sőt ha nem fogadja el ezeket, hiába hisz Krisztusban nem keresztelik meg...!!!


Kedves #41-es!


A kérdésben megfogalmazott állítás pedig nem rágalom és nem alaptalan!!!


Szerettem volna én is bemerítkezni Krisztus követője lenni, s ezért szorgalmasan jártam keresztségi felkészítésre adventista gyülekezetbe!

Amikor azonban elérkeztünk a keresztségi fogadalomhoz, amit el kellett volna fogadnom ahhoz hogy bemerítkezésben részesüljek, hiába vallottam hogy hiszek Krisztusban de nem fogadom el a szombat a tized, a tiszta állatok, az úgynevezett maradék egyház és a prófétaság lelkével kapcsolatos tanítást, nem kereszteltek meg!!!


Lásd: [link]

Keresztségi fogadalom és keresztség


Keresztségi fogadalom – A keresztelendőknek vagy akiket a gyülekezet közösségébe hitvallás útján fognak felvenni, a gyülekezet vagy egy másik megfelelően kijelölt testület jelenlétében (lásd 31. oldal) meg kell erősíteniük, hogy a Hetednapi Adventista Egyház hitelveit elfogadták. A lelkipásztornak vagy a felszentelt presbiternek a következő kérdéseket kell feltennie a jelöltnek (jelölteknek), akik válaszukat szóbeli egyetértésükkel vagy kezük felemelésével jelezzék.


Fogadalom


1. Hiszel-e az egy Istenben: aki Atya, Fiú és Szentlélek, a három örökkévaló Személy egysége?


2. Elfogadod-e Jézus Krisztus bűneidért engesztelést szerző golgotai áldozatát, amely a kiontott vérébe vetett hiten keresztül elérhető isteni kegyelem által megszabadított a bűntől és annak büntetésétől?


3. Elfogadod-e Jézus Krisztust Uradnak és személyes Megváltódnak, azzal a hittel, hogy Isten Krisztusban megbocsátotta bűneidet, és új szívet adott neked, és elfordulsz-e a világ bűnös útjaitól?


4. Hit által elfogadod-e a mennyei szentélyben értünk közbenjáró Krisztus igazságát, illetve átformáló kegyelmének és hatalmának ígéretét, hogy szerető, Krisztus-központú életet élj otthonodban és a világ előtt?


5. Hiszed-e, hogy a Biblia Isten ihletett Szava, amely a keresztény számára a hit és gyakorlat egyetlen mércéje? Elkötelezed-e magad a rendszeres ima és igetanulmányozás mellett?


6. Elfogadod-e a Tízparancsolatot Isten jellemének írott kifejezéseként és akaratának kinyilatkoztatásaként? Szándékodban áll-e a benned lakozó Krisztus által megtartani ezt a törvényt, beleértve a negyedik parancsolatot is, amely előírja a hét hetedik napjának az Úr szombatjaként és a teremtés emlékünnepeként való megtartását?


7. Várod-e Jézus közeli eljövetelét és azt az áldott reménységet, amikor „e halandó test halhatatlanságot ölt magára"? Az Úrral való találkozásra készülve bizonyságot teszel-e megváltó szeretetéről, felhasználva talentumaidat személyes lélekmentési erőfeszítéseidben, ezzel segítve másokat, hogy elkészüljenek Krisztus dicsőséges megjelenésére?


8. Elfogadod-e a Biblia lelki ajándékokról szóló tanítását, és hiszed-e, hogy a prófétaság ajándéka a maradék egyház egyik ismertetőjele?


9. Hiszel-e a megszervezett egyházban? Szándékod-e Istent imádni és az egyházat támogatni tizededdel és adományaiddal, személyes erőfeszítéseiddel és befolyásoddal?


10. Hiszed-e, hogy tested a Szentlélek temploma? Tiszteled-e Istent azzal, hogy arra gondot viselsz, elkerülve az ártalmas dolgok használatát; tartózkodva a tisztátalan ételektől; az alkohol tartalmú italoktól, azok előállításától vagy árusításától; a dohány bármely formájának emberi fogyasztásától, előállításától vagy árusításától; a narkotikumokkal és egyéb drogokkal való visszaéléstől és terjesztésétől?


11. Ismered és érted-e a Hetednapi Adventista Egyház által tanított alapvető bibliai elveket? Szándékodban áll-e Isten kegyelme által az Ő akaratát betölteni, összhangba hozva életedet az említett elvekkel?


12. Elfogadod-e az Újszövetség tanítását az alámerítéssel történő keresztségről, és szeretnél-e Krisztusba és bűneid bocsánatába vetett hited nyilvános kifejezéseként így megkeresztelkedni?


13. Elfogadod és hiszed-e, hogy a Hetednapi Adventista Egyház a bibliai próféciák maradék egyháza, és hogy az Isten minden népből, fajból és nyelvből kihív és elfogad embereket ebbe a közösségbe? Szeretnél-e a világszéles egyház helyi gyülekezetének tagjává válni?


Ilyeneket az apostolok nem tanítottak!!!


Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg. Gal. 2,21

2017. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/142 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 42.Hsz!


Szövegértelmezésből nem érdemled meg az egyest!Ez,egy krumpli áthúzva!


Mégegyszer leírom,lassan,tagoltan,hogy te is megértsd:


Aki Krisztus élete gyakorlatát,jellemét,szavait követi,az Krisztus követője.

Aki a pápák szavait,jellemét,tetteit követi,az pápista.

Aki az Ördög szavait,tetteit,jellemét követi,az ördögi.


"Lélek gyümölcs termése",a szeretet,mely a szeretet törvénye betöltését jelenti.


Remélem,csak fanatizmusod miatt vagy vak,és nem értelmi képességeid korlátozták le megértésedet!

2017. aug. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 anonim ***** válasza:
32%

Kedves yesyesyes!


Bizonyára új szemüveget kell vennem,mert nem találtam sehol az adventisták keresztségi fogadalmában,hogy bármilyen cselekedet üdvösségszerző lenne,vagy annak megtartása bármilyen előnyt jelentene üdvösségünk szempontjából.

Kérlek segíts ki,és másold ide,az álalad hívatkozott részt!


Az,nyilvánvaló,hogy aki az adventista egyház dogmáit nem fogadja el,az nem lehet adventista,de a kérdező nem felekezeti tagság feltételét kérdezte,hanem az üdvösség feltételét.

2017. aug. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/142 anonim ***** válasza:
31%

Ez csak hanadzsa.

Arra az egyszerű kérdésre válaszolj 1-2 szóval(!), hogy az üdvösség szempontjából lényeges vagy teljsen lényegtelen a szombat megtartása. Nem kell itt pápistázni kedves ellen white-ista, csak egyszerűen válaszolni.

2017. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


Igen furcsa történet amit yesyesyes leírt, ilyet még nem hallottam és tapasztaltam az elmúlt 25 évben amióta az Adventista közösségbe járok. Legfőképp azért furcsa, mert jómagam is református háttérrel kerültem huszonévesen ide. Nekem azt mondták kezdettől, hogy semmit se fogadjak el amíg személyesen meg nem győzködtem róla!


A legfurcsább a történetben az, hogy a keresztségi tanítás elején nem volt nyilvánvaló az, hogy csak azt kereszteljük meg, aki elfogadja a hitvallást. Az összes felnőtt keresztséget gyakorló felekezet rendelkezik valamilyen hitvallással, amit el kell fogadni ahhoz, hogy alamerítsenek!


Ezt az Úr Jézus Krisztus tanítványai is így gyakorolták: "tegyetek tanítványokká minden népeket..."


Lehet ezért az adventistákat bántani, de nem érdemes. Egyszerűbb olyan közösséget választani, akiknek a hitvallását 100%-ban el tudod fogadni. Szerintem.


Üdv. Péter

2017. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/142 anonim ***** válasza:
37%

46.Hsz!


Képtelenül gyenge a felfogóképességed!


NEM,NEM,NEM!

A szombat megtartása pont olyan lényegtelen az üdvösség elnyerésében,mint bármi más cselekedet.


Mivel Üdvözítőm üdvösséget ajándékozott nekem,én követem őt a szombat megtartásában is.


Nem pénteket,mert nem Mohamed próféta követője vagyok.

Nem vasárnapot,mert nem pápák követője vagyok.

Krisztus szombatját tartom szent napnak,amint Ő is azt tartotta szent napnak.NEM AZÉRT,HOGY ÜDVÖZÜLJEK,HANEM AZÉRT,MERT KRISZTUS ÜDVÖSSÉGGEL AJÁNDÉKOZOTT MEG.

2017. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 anonim ***** válasza:
15%

Ugyan azt csináljátok a szombattal, mint a jehovások a jehova szóval.


Leírjátok, hogy nem olyan fontos, mert ez csak egy cselekedet, vagy fordított név, majd végén oda lyukadtok ki, hogy mennyire is az. Látszik, hogy a két szekta nem esett messze egymástól.


De elején azt írtad, hogy teljesen lényegtelen, ezért én továbbra sem tartom. A többi mocskolódásod meg marhára nem érdekel.


"Senki se ítélkezzék fölöttetek étel-ital miatt, vagy ünnepre, újholdra és szombatra vonatkozó dolgokban. Hiszen ezek csak árnyékai a jövendőnek; a valóság Krisztusban van."


Neked is csak ezt az igét tudom javasolni, "tanulmányozgasd".

2017. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim ***** válasza:
69%
Jön egy katolikus, aki azt állítja, vasárnapot meg kell tartani, misére kell menni, gyónni kell. Mert a katolikus egyház az apostolok utód egyháza. Ha megkérdezem, mi van akkor, ha nem teszem, elkárhozok? Azt mondja, nem. Akkor miért úgy mondod, hogy kell? Jön egy Jehova tanúja, és azt mondja, Isten neve Jehova, és házról házra kell hirdetni. A Jehova tanúi egyháza Isten kiválasztott gyülekezete. Ha megkérdezem, hogy mi van akkor, ha nem fogadom el, hogy Isten neve Jehova, és nem akarok Jehova tanúja lenni, elkárhozok? Azt mondja erre, hogy nem. Akkor miért legyek Jehova tanúja, és miért mondod úgy, hogy kell? Jön egy adventista, és azt mondja, hogy ők a vég idején a bibliai próféciák maradék egyháza, és Isten szent napja a szombat, ami a tizparancsolatban szerepel, és meg kell tartani. Ha megkérdezem, elkárhozok-e, ha nem tartom a szombatot, és nem akarok adventista lenni, azt a választ kapom, hogy nem. Akkor mi értelme van egyházatoknak és törvényeiteknek, és miért úgy éreztetitek, hogy mindezek kellenek? És ugyan ez a képlet minden keresztény gyülekezetre. Önfelmagasztaló, törvénykező és képmutató mind. Jézus ítélete hihetetlen egyszerű, és igazságos. Bocsáss meg, és neked is megbocsátatnak. Ne ítélj másokat (az ítélet mindig cselekedet, büntetés, nem vélemény) és te sem leszel elitelve. Ha adsz, neked is adok, ha nem adsz, neked sem adok. Minden szombatista, jehovázó, szentséget osztogató, gyülekezetekbe kényszerítő emberi törvénykezés hazugság.
2017. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!