Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért térítenek a hívők, és...

Miért térítenek a hívők, és miért nem az ateisták?

Figyelt kérdés
Én hívő ember vagyok,nem tartozom ahhoz a csoporthoz amely az utcán próbálja dogmáit másokra erőltetni. Viszont hiszek Istenben elfogadtam Jézust mint megváltómat,és ki állok mellette ha szakad ha törik. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok,hogy milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban. Nem vitatkozni akarok,csak véleményeket szeretnék olvasni. Köszönöm...
2012. aug. 2. 13:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/196 anonim ***** válasza:
63%

Egy normális ember el tudja dönteni isten nélkül is, hogy mi a jó, és a rossz cselekedet.

Van olyan hívő, aki istenre hivatkozva gyilkolászik, hogy az a jó tett.

Régen az inkvizítorok isteni jóra hivatkozva irtották az emberek jó részét. És hogy ez jó tett volt? Aligha hiszem.

Nem kell ahhoz hívőnek lenni, hogy az ember normálisan megállja a helyét a társadalomban, és megbecsült személyiség legyen.

2012. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/196 anonim ***** válasza:
26%

"Az ősrobbanásnál már elvileg vagy az anyag, vagy az energia, de inkább mindkettő már jelen volt. Ez az instabil állapot nem is igazán felrobbant, hanem elkezdett tágulni, Így megszületett a tér és az idő. "


azt azért kifejthetnéd, hogy a csudában van anyag és/vagy energia ott, ahol nincs téridő.


az anyag és az energia alapvetése a változás - ha nincs téridő, akkor nincs változás, hisz nincs miben változnia...

2012. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/196 anonim ***** válasza:
29%

"Az aki azt mondja,hogy hívő ember de nem hiszi azt,hogy a világegyetemet Isten teremtette volna az veszélyes úton jár. Nem kötekedni akarok csak elmondom azt amit tudok.Két urat egyszerre nem lehet szolgálni,mert vagy az egyiket hanyagolod el vagy a másikat.Hogy lehet hinni Istenben ha egyszer nem fogadod el Isten munkáját? Nem fogadod el a lényeget.Akkor milyen alapon hiszel Istenben,ki Ő? Ezek szerint a te hited szerint Isten csak van,és ennyi? Meg se haragudjál,de egy igazi hívő ember nem gondolkodhat így. "


ezzel telejesen egyetértek... vagy hiszek Istenben, mint teremtőben, aki teljesen független tőlem, embertől, mint teremtettől, vagy azt hiszem, hogy Isten a teremtett függvénye.


"Terészetesen belátom,hogy vannak dolgok melyeket a hívők sem tudnak megmagyarázni,egyrészt azért mert nem vagyunk felkészülve az igazsághoz,másrészt azért mert az agyunk,a felfogó képességünk ugy van megalkotva meg teremtve,hogy csak annyit értsünk meg amennyi szükséges."


még ez is oké


"Isten munkáját ugysem tudja megérteni senki mert nem az a küldetésünk,hogy Isten munkája után kutakodjunk hanem az,hogy elfogadjuk és kövessük törvényeit."


ezzel szemben mit mond Pál a Rómaiakhoz írt levelében:


" 20Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. "


magyarán: ha a világot értelmesen tanulmányozod, azáltal eljuthatsz a Teremtőhöz.

2012. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/196 Salx Narval ***** válasza:
92%
És mi hová tartozunk, akik azt mondjuk, nemes egyszerűséggel, hogy nem tudjuk és még csak elképzelésünk sincs, hogy hogyan keletkezett a világ és az élet.:D
2012. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/196 A kérdező kommentje:
Lorien ne haragudj de nagy tévedésben vagy. Nem Isten inditotta el sem az inkviziciót sem keresztes háborukat,hanem az emberi elme.Az az elme amely létre hozta a vallásokat. Sajnos a vallások követik el azokat a bünőket amelyek Isten számláira mennek.A félre értelmezésnek az eredmény minden rossz. Gondolkodj picit logikusan,ha Isten azt a parancsolatot adja ki,hogy ne ölj akkor nem kérheti azt,hogy öld meg azt aki nem követ engem.Az Isten megtagadása vagy követése az egy személyes ügy amelyben nincsenek kivül állók,csak te és Isten van.TE és ISTEN,érted a lényeget? :) Én nem akarom megváltoztatni azt amiben te hiszel,de érdemes lenne picit más szögböl is megvizsgálni a dolgokat meg a bizonyitékokat.
2012. aug. 3. 11:46
 46/196 A kérdező kommentje:
"És mi hova tartozunk akik azt mondjuk...":D ez jó kérdés.Ha azt mondom,hogy sehova akkor meg köveznek,de nem fogom ezt mondani,hanem azt mondom,hogy keresd Istent és probáld megérteni Őt,és ha igazán akarod akkor tudni fogod,hogy hova tartozol. :) Amugy viccen kivül nincs olyan,hogy hova tartozok.Ha ugy lenne akkor te egy nagyon buta ember lennél amit én nem hiszek. Valami fogalmad elméleted csak kell,hogy legyen. :) Nem sértegetni akarlak csak válaszoltam a kérdésedre. :)
2012. aug. 3. 12:07
 47/196 anonim ***** válasza:
51%

"14 éves gyerek szét lövi osztály társait utána meg magával végez,a másik megveri tanárát,zsarolja osztály társait és még sorolhatnám.És kinek a műve ez?Tán Istené? Nem! hanem az ateista,evolucionista tanainak az eredménye."


Aki ilyeneket cselekszik azok általában még az általános iskolai tanulmányukat se tették le.Ezért az evolúciót se ismerik mélyebben.Úgyhogy szerintem nem az evolúciós elmélet, hanem inkább a média egyre nagyobb térhódítása.


És azért gondolják reálisabbnak az ateisták az Ősrobbanást mert nekünk van bátorságunk kimondani egy kérdésre hogy :Nem,nem tudom a választ, csak elképzeléseim vannak róla.

Ti hívők azonban mintha mindentudók lennétek (legalábbis a nagy többség, mint amilyen a kérdező is) nem vagytok hajlandók kimondani , hogy nem tudom.Próbáltok egy könnyen megemészthető gyors választ adni egy kérdésre , legyen az akár helyes akár nem.


És gyakori válasz már rámutatott egy válaszában a teremtés egyik szépséghibájára.Mlyik helyes ?Talán az egyiptomi,vagy a sumér,tán az ó-germán?Itt válogathatsz: [link]

2012. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/196 anonim ***** válasza:
25%
Bocsánat:gyakoriválasz 2
2012. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/196 anonim ***** válasza:
39%

"És gyakori válasz már rámutatott egy válaszában a teremtés egyik szépséghibájára.Mlyik helyes ?Talán az egyiptomi,vagy a sumér,tán az ó-germán?Itt válogathatsz: [link]


tehát mert van sok, így egyik sem lehet igaz...

2012. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/196 A kérdező kommentje:
KékManó te voltál már gyerek? Biztos vagyok,hogy igen. Akkor tudnod kell,hogy egy gyerek elméébe nagyon egyszerüen be lehet "ültetni"azt amit akarsz. Nos ha egy gyereknek nincs amitöl tartania akkor mi tesz?Föleg akkor ha irányitva is van. Egy gyerek nem tudja meg külömböztetni és nem tudja felfogni azt amit tesz. Azt csinálom amit a nagyok mondanak, ez a mottója,oda viszed ahova te akarod,akár egy csokival is el tudod bolonditani. Nos,ha egy gyerekbe kis korátol beültetik azt a tant,hogy nincs Isten nem kell tartania semmitöl,akkopr mit tesz?Arra megy ahova vezetik.Mint tudjuk Hitler is felhasználta a gyerekeket,katonákat csinált belölük. Ártatlan gyerekek haltak meg egy téves eszméért. ezt hogy magyarázod meg?
2012. aug. 3. 12:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!