Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért térítenek a hívők, és...

Miért térítenek a hívők, és miért nem az ateisták?

Figyelt kérdés
Én hívő ember vagyok,nem tartozom ahhoz a csoporthoz amely az utcán próbálja dogmáit másokra erőltetni. Viszont hiszek Istenben elfogadtam Jézust mint megváltómat,és ki állok mellette ha szakad ha törik. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok,hogy milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban. Nem vitatkozni akarok,csak véleményeket szeretnék olvasni. Köszönöm...
2012. aug. 2. 13:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/196 anonim ***** válasza:
63%

"Ha szerinted a nagy bumm során a semmiből lett valami, akkor nem értetted meg az elméletet.

"


márpedig az ősrobbanás-elmélet azt állítja, hogy világunk a fizikai semmiből keletkezett, hisz a nagy bumm előtt nem volt idő, sem tér. téridő nélkül pedig a mi fizikai világunk elképzelhetetlen.


mellesleg a keletkezést egy teljesen homályos és még elvileg sem bizonyítható eseményre teszi, a szingularitásra.


azt mondják, hogy fogadd el, hogy minden fizikai törvényünk ellenére valamikor 14 milliárd évvel ezelőtt a fizikai semmiből elindult valami ellentmondásos módon végtelen sűrűséggel (az vajon milyen lehet?).


hát nem tudom, de ezt vallani elég erős hitet igényel.

2012. aug. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/196 anonim ***** válasza:
69%

Az emberiség az ismeretlent a vallással szokta palástolni.

Minél tudatlanabb egy népcsoport annál többször magyaráz meg mindent istennel.

Régen még a villám is isten műve volt...

2012. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/196 anonim ***** válasza:
0%

"Ő az idegesítő fajta ateista volt akinek nincs jobb dolga mint az ateizmusában kiteljesedni."


És ahhoz neked mi közöd van? Miért baj, hogy vannak emberek, akik nem hisznek mindenféle handabandában? Miért kéne mindenkinek elhinni ugyanazt? Nem a hited a bűn, hanem, hogy ráerőltetnéd másokra, és igen, néhány embernek ettől felforr az agyvize, és védekezni kezd. Utolsó, te meg elgondolkodhatnál, miért csak 14%-osak a válaszaid!

2012. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/196 anonim ***** válasza:
37%

"Az emberiség az ismeretlent a vallással szokta palástolni.

Minél tudatlanabb egy népcsoport annál többször magyaráz meg mindent istennel.

Régen még a villám is isten műve volt..."


mert aztán most sokkal nagyobb az egyén tudása.


be tudod kapcsolni a tv-t... de ahogy kitesznek az erdőbe 1 hét alatt éhenhalsz.


mellesleg a villámok kialakulására, működésére még a mai napig nincs pontos modell.

2012. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/196 anonim ***** válasza:
63%

" Utolsó, te meg elgondolkodhatnál, miért csak 14%-osak a válaszaid!"


ez aztán az érv, de tényleg.


véleményedet attól teszed függővé, mások hogy vélekednek.

2012. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/196 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje: 07:23


Tudományos elmélet:

A természetben lezajló folyamatok magyarázata, amely törvényeket, tényeket és ellenőrzött feltételezéseket foglal magában. Egy elmélet sosem lesz törvény, a bizonyítékok számától függetlenül. A tudományos szóhasználat egyszerűen eltér a hétköznapitól.


Evolúciós elmélet röviden:

Annak modellje, hogy az élőlények populációi hogyan alkalmazkodnak a folyamatosan változó környezetükhöz. Az evolúció nem egy irányított folyamat, következésképpen nem fejlődés. Evolúcióra csak olyan élőlény képes, amik:

1. Képesek tulajdonságaikat az utódaikra örökíteni

2. Ebben a folyamatban hibák történhetnek

3. Az eltérő tulajdonságokat örökölt egyedek szaporodási esélye különbözik

Röviden ennyi. Bővebben tematikus lapokon, esetleg biológia tankönyvekben tudsz tájékozódni a témában. Nem tudom, hogy ez mégis hogyan kapcsolódik az ateizmushoz.


"A másik probléma meg az,hogy ha egy hivő ember kifejti azt amit gondol meg amiben hisz abban a szent helyben,térittéssel és vitatkozással vádolják."


Én nem vádoltalak meg, szerintem más sem.


"Szándékom nem a vitatkozás sem a térités hanem a beszélgetés,de ha támadnak akkor valahogy én is "pajzsot" kell használnom."


Én, ha nem akarok vitatkozni, egyszerűen nem teszem. Van néhány válaszoló az oldalon, akikkel teljesen értelmetlen, vitára a végletekig alkalmatlanok, ezért ha megtámadják egy válaszom, egyszerűen fintorgok egyet és tovább görgetek.

2012. aug. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/196 anonim ***** válasza:
67%
Éhenhalnék? Én szépen kisétálnék az erdőből, te pedig istenkére várnál, hogy kisegítsen. Nem én halnék éhen hanem te.
2012. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/196 A kérdező kommentje:
Az aki azt mondja,hogy hívő ember de nem hiszi azt,hogy a világegyetemet Isten teremtette volna az veszélyes úton jár. Nem kötekedni akarok csak elmondom azt amit tudok.Két urat egyszerre nem lehet szolgálni,mert vagy az egyiket hanyagolod el vagy a másikat.Hogy lehet hinni Istenben ha egyszer nem fogadod el Isten munkáját? Nem fogadod el a lényeget.Akkor milyen alapon hiszel Istenben,ki Ő? Ezek szerint a te hited szerint Isten csak van,és ennyi? Meg se haragudjál,de egy igazi hívő ember nem gondolkodhat így. Terészetesen belátom,hogy vannak dolgok melyeket a hívők sem tudnak megmagyarázni,egyrészt azért mert nem vagyunk felkészülve az igazsághoz,másrészt azért mert az agyunk,a felfogó képességünk ugy van megalkotva meg teremtve,hogy csak annyit értsünk meg amennyi szükséges.Isten munkáját ugysem tudja megérteni senki mert nem az a küldetésünk,hogy Isten munkája után kutakodjunk hanem az,hogy elfogadjuk és kövessük törvényeit. Mi rosszra tanít Isten szava? Adta azt a pár törvényt(10) azt mondja netán,hogy menj és ölj,lopj,hazudj,paráználkodj,stb,stb.Nem,hanem azt mondja,hogy élj egy becsületes életet.Mi rosszat láttok ti ebben? Nem kell mást tenni,csak ezt a 10 törvény betartani és elfogadni azt amit Ő kér. Ezzel szemben az ateista gondolkodás módja,pont az ellenkezője,ne hidd Istent,és éld az életed ugy ahogy tudod ahogy jó neked,és ezt látjuk is a mai világunkban,ez a gondolkodás mód hódít az egész világban.14 éves gyerek szét lövi osztály társait utána meg magával végez,a másik megveri tanárát,zsarolja osztály társait és még sorolhatnám.És kinek a műve ez?Tán Istené? Nem! hanem az ateista,evolucionista tanainak az eredménye.Nincs már Isten félelem,se felnőttben és se gyerekben. Még az én gyerekkoromban ez meg volt és volt tisztelet és volt fegyelem és Isten félelem mert ugy tanitottak,de nem is voltak azok a problémák amelyekkel ma állunk szemben.És érdekes módon akkor amikor a kommunizmus virágzott,helyt álltunk.Most meg amikor mindenki azt tehet amit akar,hátat fordítunk Istennek.Kinek a munkája ez?...
2012. aug. 3. 10:25
 39/196 anonim ***** válasza:
22%

Az ősrobbanásnál már elvileg vagy az anyag, vagy az energia, de inkább mindkettő már jelen volt. Ez az instabil állapot nem is igazán felrobbant, hanem elkezdett tágulni, Így megszületett a tér és az idő. Ez így két mondatban. Bővebben már érdemes utánnakeresni.


Az evolúció alapja az, kérdező, hogy a fajok változnak. Ez pedig kétségtelenül igaz, hiszen te sem ugyanúgy nézel ki, mint apád, nem ugyanolyan magas vagy, és az intelligenciátok sem ugyanannyi (nem megsérteni akarom egyikőtöket sem, lehettek mindketten intelligensek, csak valaki ebben jobb, valaki abban). Nem vagytok ugyanannyira erősek sem, és a szemetek se biztos ugyanolyan színű, sőt, lehet hogy kék szemű vagy, ami már élből egy mutáció. Mivel 2 szülőd van, te két ember génjeinek keverékét adod tovább, így fejlődünk és változunk.


A te fiad már nagyon magas lesz, ha olyan géneket örököl, vagy csontosabb lesz, erősebb lesz az izomzata, és így tovább.


Ez történt 60 év alatt.


Most akkor ezen hatvan év változásait eszközöljük 60 millióhoz. Máris drasztikus változások keletkezhetnek. Arról nem beszélve, hogy minnél bonyolultabb egy faj, annál nehezebben változik. Ez nem 100%-os igazság, de legtöbbször ez az eset. Az egysejtűek között pl. naponta, de inkább óránként alakulnak ki új fajba tartozó sejtek. Vagy nézd csak a vírusokat, évente változnak.


És aki azt mondja, hogy mindez a véletlen műve, az téved. Az evolúció tudatos. Csak a legjobban alkalmazkodni tudó egyedek maradnak életben, ezáltal szinte irányítottnak nevezhetjük az evolúciót.

2012. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/196 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként csak mondom, hogy az ateisták között kisebb a bűnözési arány mint a vallásosok között.
2012. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!