Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért térítenek a hívők, és...

Miért térítenek a hívők, és miért nem az ateisták?

Figyelt kérdés
Én hívő ember vagyok,nem tartozom ahhoz a csoporthoz amely az utcán próbálja dogmáit másokra erőltetni. Viszont hiszek Istenben elfogadtam Jézust mint megváltómat,és ki állok mellette ha szakad ha törik. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok,hogy milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban. Nem vitatkozni akarok,csak véleményeket szeretnék olvasni. Köszönöm...
2012. aug. 2. 13:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/196 anonim ***** válasza:

"Mivel nem szeretnék vitatkozni senkivel röviden egy ennyit szeretnék mondani,hogy az evolúció adja a hitrendszerét modern korunk vallásának,a tudománynak."


Nem is baj, hogy nem akarsz, mert már ezzel is orbitális tévedésben vagy.


@BW

"nyilvános előadásokkal és hasonlókkal terjesztik a nézeteiket"


Azok az előadások rendszerint nem hívőknek készülnek, hogy megingassák a hitüket, hanem egy téma köré felépülnek a téma iránt érdeklődők számára. Nagyon kevés kivétel van (Dawkins, bár ő is fakultatív előadásokat tart), akik rendszerint a tudományos közvélemény szerint is ellentmondásosak.


Na a vallásos előadások már egész mások:

[link]

[link]

Ők tényleg a hitük terjesztését tűzik ki célul olyan közönségnek, akiket esetleg nem is érdekel, vagy nem áll módjában kihagyni az előadást (második link). Néha még maga az előadás is provokációs szándékkal kerül megrendezésre (első link).


És végül egy saját tapasztalat, középiskolában az osztályfőnök is rendszeresen behozott nekünk egy református papot előadást tartani. Természetesen az órát nem volt "ajánlott" kihagyni. Pedig nem egyházi fenntartású intézményről van szó.

2012. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/196 anonim ***** válasza:
100%

Sok ok van amiért, egy ateista nem térít.


1. Nincs motiváció.

Mi nem akarjuk megmenteni a lelkedet. És mivel nincs büntetés vagy jutalom, mondhatni mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja amíg másoknak nem árt.


2. Felesleges.

Aki mélyen vallásos az úgyse változik. Mivel egy életünk van nem akarjuk arra pazarolni,hogy utcán állva vagy csöngetve saját "ÉBREDJETEK, NINCS A HIT CSAK ILLUZIÓ" szórólapokat osztogatni. Nem gyűjtök piros pontokat Isten piramis játékába.


3. Nem érdekel.

Hidegen hagy minket,hogy te a Jézusba, Istenbe, Shivába, Odinba, az orrtúró papucs mumusba hiszel. Csak tartsd meg magadnak.


Jó lenne ha rájönnél az ateizmusnak nincs semmi köze az evolúcióhoz. Ahogy a sátánhoz, drogosokhoz,prostik,pestishez.

2012. aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/196 A kérdező kommentje:
Akkor nézzük más oldaláról a dolgokat. Rendbe van én tévedek,igaz? Hittem egy nagy baromságba,egész életemet egy tévedésre épitettem. Isten félő emberként éltem le az életemet,eljön az idő meghalok.MIT VESZÍTEK? semmit..abszolut semmit.De ha nekem van igazam!? Akkor ki a vesztes és ki nem az. Mi van akkor ha te tévedsz,onnan már nem lehet vissza térni,hogy helyre hozd azt amit elcsesztél,akkor neked annyi.Ha én tévedek megyek oda ahova mindenki megy,de ha te tévedsz akkor ott már csak magad vagy és vállalnod kell a következményeket. Ennyire egyszerü a képlet. Vagy igy vagy ugy,egyszer ugyis mindannyian megtudjuk az igazat.De mint ahogy mondja a közmondás is "jobb félni,mint megijedni"
2012. aug. 2. 22:12
 24/196 A kérdező kommentje:
És vajon az ateizmusnak tényleg nincs köze az evolúcióhoz. Akkor?hogyan magyarázod meg az evolúciót? Van Isten de mégsem teremtett,csak ott ült és lógatta a lábát és várta a nagy pukkot,mikor meglett a pukk akkor szépen magának tulajdonitotta a teremtést.Ez valahogy igy festene,nem? Ne legyünk már gyerekek hisz mindannyian tudjuk,hogy mi az evolúció,és hogy milyen alapokon fekszik.
2012. aug. 2. 22:26
 25/196 anonim ***** válasza:
54%

A kérdező kommentje: 22:12


Bővítsük a halmazt. A kereszténységen kívül rengeteg vallás, azon belül pedig rengeteg felekezet van. Ha csak a kereszténységnél maradunk, még akkor is csak kb. 50 000:1 nagyságrendű az esélyed, hogy beletaláltál a megfelelőbe. Ha pedig a többi vallást is beleszámoljuk...

De ez most nem lényeg, csak azért írtam le, hogy tudd, miért is hülyeség ez az érv.


A kérdező kommentje: 22:26


Annyira nincs köze az ateizmusnak az evolúcióhoz, hogy Darwin maga hívő volt, egy deklaráltan ateista államban (Szovjetunió) pedig tiltott tudomány. Azt pedig, hogy mind tudjuk mi is az evolúció, erősen kétlem, mert neked például fogalmad sincs.


Egyébként ahhoz képest, hogy kijelentetted nem vitatkozol, ép azt teszed.

2012. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/196 anonim ***** válasza:
54%
Plusz, amikor azt mondtam tévedtél, az az idézett sorra vonatkozott, nem a világnézetedre. Nem mintha ateistaként nem gondolnám, hogy abban is tévedsz, de az nem tartozik a kérdéshez.
2012. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/196 anonim ***** válasza:
51%

Tény. Egyszer beszéltem egy magát ateistának valló sráccal aki miután megtudta hogy hiszek egy szent küldetésének tekintette hogy meggyőzzön engem arról, hogy nem létezik a hitem.


Eleinte kis megjegyzésekkel majd belement és olyan szinten beszélt nekem a vallásomról és a Bibliáról hogy le a kalappal előtte. Szerintem igazi vallásos emberek nincsenek ilyen szinten tisztában a bibliával és annak különböző fordításaival, lehetséges átirataival...stb.

Van ilyen is.


Ő az idegesítő fajta ateista volt akinek nincs jobb dolga mint az ateizmusában kiteljesedni. Pont ilyen idegesítő az a hívő is aki mindenáron megpróbálja a saját hitét rádtukmálni. Valahogy mind a két oldalon megvannak ezek az emberek.


Én hívő létemre hiszek a világegyetem működésében és nem képzelem azt, hogy Isten teremtette volna. Isten szerintem általunk, az élet által létezik és létezni fog midig is, ez így kicsit eretnek mert nem azt mondom ő teremtett miket hanem, mi általunk létezik és amíg egy élő fűszál van a földön létezni is fog. És a sok élet az univerzumban, mert hiszem hogy nem egy bolygón van élet, szintén egy nagy közöst alkot...és így tovább.

2012. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/196 A kérdező kommentje:
gyakoriválasz2 nagyon kérlek magyarázd el nekem és a hozám hasonloknak,hogy mi az evolució. Ezekszerint én egy buta ember vagyok és kérlek segits megtaĺálni a helyes választ. A másik probléma meg az,hogy ha egy hivő ember kifejti azt amit gondol meg amiben hisz abban a szent helyben,térittéssel és vitatkozással vádolják. Nem csak itt és most hanem mindenhol. Mondtam én egyáltalán valakinek,bárkinek is,hogy térjen át az én igazamra,felhoztam e egyetlen bibliai verset az okbol,hogy valakire rátukmáljam azt amit én hiszek es vallok? Nem. És nem is fogok. De valahogy le kell irjam azt amiben hiszek és amit gondolok. Szándékom nem a vitatkozás sem a térités hanem a beszélgetés,de ha támadnak akkor valahogy én is "pajzsot" kell használnom. Ha ugy érzed,hogy megsértettelek vagy megaláztalak valamien modón,akkor elnézést kérek de volt szándékos. Viszont megkérlek és ezt nagyon komolyan mondom,magyarázd el nekem,hogy mi az evolució a te meglátásod szerint. Az evólucíó minden porcikájával tagadja Isten létezését,akkor miről beszélünk? Nincs olyan evolucionista aki azt mondaná,hogy hivő ember...köszönöm.
2012. aug. 3. 07:23
 29/196 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem ez tök egyszerű kérdés, csak túlbonyolítjátok.:D Nyilván a hívők azért térítenek, mert ezt írja elő számukra a vallásuk. Attól még, hogy valakik nem hisznek Istenben, Istenekben, nem biztos, hogy világnézeti szempontból, egy közös csapatba tartoznak,itt nem lehet általánosítani, vannak akik fontosnak tartják, hogy mások is elfogadják a tudomány tényeit és lehetséges magyarázatait, de a többség számára teljesen mindegy, hogy ki miben, vagy miben nem hisz. Amit én butaságnak tartok az az, amikor bizonyított dolgokat cáfolni próbálnak vallásos alapon , de legalább ekkora butaság az is amikor nem bizonyított dologról azt állítjuk, hogy az.Nos gondolom nem leszek népszerű, mert mindegyik oldalra osztottam egy-egy fülest.:D
2012. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/196 anonim ***** válasza:
63%

"Mert az ateizmus nem vallás, nincsenek dogmái, nincs mit terjeszteni.

"


ó! dehogynem vallás és dehogynincsenek dogmái.


az ateizmus egy olyan vallás, amely azt állítja, hogy az ember, a világ képes önmagától létrejönni.


ennek a dogmái pedig az evolúciós-elméletek (evolúció, mint az emberi fejlődés, ősrobbanás-elmélet, mint kozmikus evolúció)


az egész tudományfejlődésre jellemzőek ezek a dogmarendszerek (paradigmák). tulajdonképpen nem is lehet egy lineális tudományfejlődésről beszélni, hanem paradigmaváltások voltak. eddig állítottuk ezt, majd állítjuk amazt, amely nem következik az előzőkből.


legjellemzőbb példa erre az ősrobbanás-elmélet, mely felrúgta az addigi kozmológia egészét.


az, hogy mely paradigmát vallja a tudomány jelenleg pusztán attól függ, hogy bizonyos tényeket hogy interpretál.


a következő tudományos dogmarendszer ugyanezeket a tényeket egészen másképp fogja magyarázni.

2012. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!