Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit gondoltok erről a...

Hívők, mit gondoltok erről a 3 érvről, ami megcáfolja a mindenható létezését?

Figyelt kérdés

1. SZABAD AKARAT

Ha Isten mindenható, és látja előre a sorsunk (próféciák), akkor a cselekedeteink eleve el vannak rendelve, mivel beteljesítjük azt, amit Isten lát. Viszont ami meg van határozva, az nem lehet szabad. Ha viszont létezik a szabad akarat, márpedig létezik, akkor Isten nem mindenható. Mert nincs befolyása (vagy csak igen kicsi) az életünkre. És ez felveti a kérdést, hogy akkor egyáltalán létezik-e?


2. A SÁTÁN

Ha Isten mindenható, tehát a legtökéletesebb lény, akkor egyszerűen kizárt, hogy ellenfele legyen. Mert ha akarná simán elpusztíthatná a Sátán, még szívességet is tenne nekünk, nem de? Ha viszont a sátán, aki eltérít minket Istentől és bűnbe csábít, létezik, akkor Isten vagy nem mindenható, tehát képtelen legyőzni, elpusztítani a őt, vagy egyszerűen beleegyezik mindabba, amit a sátán visz véghez, tehát az ördög tettestársa, ergo nem jóságos és nem szeret minket (legalábbis nem mindenkit egyformán).


3. ATEIZMUS

Ha Isten mindenható lenne, és tényleg szeretné, hogy megtérjünk hozzá, fontos lenne neki, hogy mi higgyünk benne, akkor, mivel mindenható, el is tudná érni, hogy minden ember higgyen benne. De mivel léteznek a földön ateisták, akik nem hisznek Istenben, ezért ezt vagy mégsem tudja elérni (tehát nem mindenható), vagy egyszerűen nem szeret minden embert, ergo nem jóságos.


Tehát a Bibliából vett Istenkép így is-úgy is megdől.



2013. júl. 9. 14:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 89!

Ez az, ezt próbáljuk megértetni, semmi értelme, lehetetlen, ami a Bibliában le van írva. A képességek nem felfüggeszthetőek, de természetesen vannak különbségek köztük. A tapintás csak akkor érvényesül, ha hozzáér valami a kezünkhöz, a látás, ha nyitva van a szemünk (bár csukott szemhéjamon is látok foltokat), a hallás már eléggé általános. Ilyen tulajdonságoknak, mint a mindenhatás, mindenre hatnia kell, a mindent tudás sem lehetséges korlátozottan és a jövő ismerete sem lehet részleges. A hal is mindig érzékeli a víz áramlását, a csörgőkígyó is látja a hőt, neki nincs szemhéja.

A körös példa szerint a középpontból a kör egyes pontjai ugyanolyan távolságra vannak, vagyis, ha az egyiket ismerem, a másiknak is hasonlónak kell lennie.

A lineáris idősík kívülről való nézése elképzelhető, de akkor is kell látnia az egészet és az idő sehogyan sem mértani fogalom, Isten ha cselekszik, benne van az időben, mert a tetteit csak egyszer hajthatja végre, a léte is időteremtő, hiszen ha van, akkor már idő is van és tér is, ahol lennie kell, még ha az a mi szempontunkból nem is értelmezhető.

Szóval Te abból indulsz ki, hogy nem lehet hamis a Biblia szava, mert akkor nem lehetne Isten, mi azt mondjuk, nem lehet Isten, mert hamis a Biblia szava.

Ennyi.

2013. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:
52%
Ti azt mondjátok, nem lehet Isten, mert hamis a Biblia szava. Én azt mondom, van Isten és Bibliából ismerhetjük meg. Egyébként megértek mindenkit, aki nem hisz Istenben, én sem hittem és kételkedtem benne sokáig. De mikor önmagadtól indíttatva szívből elmondasz egy imát és kéred Istent, azt fogod tapasztalni, hogy segít. Azokat a megtapasztalásokat pedig nem lehet elfelejteni.
2013. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 A kérdező kommentje:
A vallás a tömegek placebója.
2013. júl. 23. 21:25
 94/107 anonim ***** válasza:

Mond meg nekem kedves kérdező, hogyan lehet egy placebó, hatással a történésekre?

Sokszor tapasztaltam már, hogy imáimra a véletlenek sorozata által, szinte már hihetetlen módon kaptam választ. De tudod ezekben is sokszor kételkedtem, azt mondtam magamban, hogy lehet csak véletlenek véletlene, amibe belemagyarázom a dolgokat. De mikor már sokadjára történt ilyen, elhittem, hogy valóban meghallgatásra találnak az imáim. Nem akarlak én semmiről meggyőzni, mert míg ezt meg nem tapasztalod, addig hiába fogom neked leírni. Viszont megtapasztalni csak úgy tudod, ha hiszel. Hinni pedig csak akkor tudsz, ha elfogadod azt, hogy létezik egy magasabb intelligencia (Isten).

2013. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 A kérdező kommentje:

"Sokszor tapasztaltam már, hogy imáimra a véletlenek sorozata által, szinte már hihetetlen módon kaptam választ. De tudod ezekben is sokszor kételkedtem, azt mondtam magamban, hogy lehet csak véletlenek véletlene, amibe belemagyarázom a dolgokat."


De miért imádkoztál, ha kételkedtél? Azért mert azt akartad, hogy az imáid meghallgattassanak. Ez a placebo hatás, ha nagyon akarod, hogy meggyógyulj, akkor bemeséled magadnak, és ezáltal jobban leszel. Ha nem hittél volna már előzőleg sem, akkor nem is imádkoztál volna. Aki nem hisz Istenben, az nem hisz benne, ez ennyire egyszerű. Az agyad tudta, hogy ez lehetetlen, de vágyadnak nem tudott parancsolni, végül a "szíved" meggyőzte az eszed.

2013. júl. 23. 22:00
 96/107 anonim ***** válasza:
52%

Amikor imádkoztam, nem kételkedtem benne, hogy Isten meghallgat, mert hittem benne, ezért imádkoztam hozzá. Csak amikor segített, utólag gondolkodtam a történéseken, hogy valóban Isten segített e, vagy csak véletlen volt az ami történt velem. De látom nem érted a lényeget. Rajtam kívül álló események történtek velem válaszul az imámra, amihez semmi közöm nem volt, nem tudtam hatással lenni azokra a történésekre. Jobban nem tudom neked ezt elmagyarázni, de nem csak az agyamban történtek a dolgok, hanem a valóságban.


Aki nem hisz, nem imádkozik. Aki hisz, imádkozik.

2013. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:

Kedves 92!

Akceptálom álláspontodat, ami számodra hasznos, az megelégedéssel tölthet el. Ha beéred ennyivel, nekem nincs ellenvetésem, ki merem mondani a szót: Ámen.


Mindehhez hozzátennék még valamit, akit érdekel, elolvashatja:

Életem során megismerkedtem az autogén tréninggel, remélem jól írtam le a nevét.

Mivel többször előfordult már, hogy rövid idő alatt kellett kipihennem magam, a módszer érdekes lett számomra.

Ha kényelmesen elnyújtózol és meggyőzöd magad, hogy most semmi mással nem foglalkozol, csak magaddal, akkor ki lehet zárni a külvilágot. Szeparált szobában ez könnyebben megy. Aztán sorra kell venni a testrészeket, jobb kezem ellazul, fokozatosan átmelegszik, elnehezedik. Bal kéz, jobb, bal láb, majd nyakam, hátam, hasam, sőt a melkasra is hasonlóan, amely ki is tágul és végül a fej. Itt már nem szükséges a felmelegedés, mert felmehet a vérnyomásod, de a ráncok elsimulnak, az izmok elernyednek, ezt akár a homlokra, a szájra is ki lehet fejteni és ha jól végigmentél mindenen, egy kellemes lebegő érzés lesz rajtad úrrá. Valóban rendkívül pihentető, de akár boldogság is tölthet el, ha akarod, mert a boldogság Puskin szerint könnyen elérhető: "Boldog akarsz lenni? Hát légy boldog". Olyan boldogság is, amit egy régen várt ajándék megkapása okoz.

Valóságos transzba eshet az ember, ráadásul abba az irányba terjesztheted az érzetedet, amerre csak akarod, hiszen Tőled függ.

Ha akarod, lehet Isten, egy jóságos ragyogó szeretet, egy gyógyító és akkor

bizonyára haszna is van, mert saját magad gyógyítod, megbocsájthatod azokat a hibáidat, amik egyébként súlyosan nehezednek Rád, ingyenes és hatékony pszichológust ajánlok, de mint írtam, ha összejön, és nem alszol el közben, fizikai pihenésre is hatékonyan felhasználhatod.

Találkozás Istennel, hasonló dolog, megszugerálod magad, a többi is erre tendál, bár nem vagyok lélekbúvár, de Ő sem mond ellent az istenhitre, mert számára a mentális betegségek gyógyítása a fontos.

Nekem nem szükséges Istenben feloldódnom, elég egy fénygolyó, vagy bármi más, egyébként is ritkán végzem ezt, nekem végig kell csinálni a procedúrát, furcsa módon gyakran túl fáradt vagyok hozzá. A gyakorlottak hamar "transzba esnek" és valóban felforrósodnak a végtagjaik, ezáltal a véráram gyorsan kimossa a fáradtságot, de nekem csak kissé melegszenek meg.

Mindenesetre itt egy recept egy ateistától, hogyan találkozhatsz Istennel, bár mint mondottam ez akkor is érvényes, ha nem akarsz vele találkozni, más is lehet a boldogságod alapja.

Ugyanígy az életben sem kell feltétlenül ebben elmerülnöd, akkor nem kell a tudományban sem kételkedned, vagyis semmit sem veszítesz az ateizmussal, legfeljebb az örökkévalóságot, de a halandóságot szerény ember el tudja fogadni.

Az tagadhatatlan, hogy a hit elemeit sokan fel tudják használni saját érdekükben, ezért nem lehet teljesen szükségtelennek tekinteni, de másképpen is el lehet jutni ilyen helyzetbe ls ha a vallásos képes arra, hogy ne vonja kétségbe a tudomány eredményeit, ne ítélje el a másképpen gondolkodókat, akkor nem lehet ellene senkinek sem kifogása.

Az Istenhit annyi bonyolult és érthetetlen dolog feloldását követeli meg, hogy aki hinni akar, annak semmi sem akadály, ezért könnyedén meg tud oldani minden ilyen jellegű problémát.

Egyszerűbben természetesen placebo néven is szóltak már róla, itt kifejtettem bővebben, mert szeretek fecsegni.

:)

2013. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 A kérdező kommentje:
És mi volt az a konkrét eset, ha szabad tudnom?
2013. júl. 23. 22:17
 99/107 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem egy konkrét eset volt, hanem több is. De mit változtatna a hozzállásodon, ha leírnám neked? Szerintem semmit. Más az amikor valamit megélünk, mintha csak elmondjuk. Azt kívánom, hogy éld meg te is egyszer. Egyébként vannak ilyen témájú sorozatok is, amikor az emberek elmesélik, hogyan mentette meg őket Isten, hogyan változtatta meg a személyiségüket vagy miben segített nekik. Ha érdekel nézhetsz olyan videókat is, bár szerintem semmi értelme.



Kedves 97!

Minden reggel amikor felkelek, boldogan kelek fel és hálát adok Istennek, amiért adott még egy napot számomra. Nem tudjátok a hátterem, de talán elég ha annyit mondok, hogy Istennek köszönhetem, hogy még élek, ezért minden nap egy ajándék nekem tőle. Lehet hihetetlennek hangzik, de szinte mindennapom boldogságban telik, nem kell nekem esténként ellazítgatnom külön külön a testrészeimet és figyelnem rájuk, hogy boldog legyek. Nagy boldogság számomra az, hogy talán egy kicsit is, de ismerhetem Istent és közel érezhetem magam hozzá. Érzem a szeretetét és gondoskodását, mert mindenem meg van, de ha nem lenne semmim is, akkor is tudom, hogy Ő ott van nekem és segít ha kérem. A Bibliában van egy vers, amiben azt írja Isten, hogy minden terhünket vessük rá és Ő cipeli helyettünk. Így teszek és elmondhatom, semmi olyan problémám vagy gondom nincs, ami folyton nyomasztana vagy elrontaná a kedvemet. Szerintem az életben az egyik fő dolog, hogy boldogan éljünk. Persze lehet Isten nélkül is boldogan élni, de ez másabb, ez állandó boldogság. Például ha nyersz egy ferrarit, akkor boldognak érzed magad, de az a boldogság csak egy 'pillanatnyi' boldogság, nem állandó. Mert a ferrarit ellophatják az egészségedet elveszítheted és akkor már nem tudod élvezni. Ezért mondják, hogy a boldogság nem a fizikai dolgoktól függ, a boldogság belülről fakad. Ha te most is boldognak érzed magad, akkor az nagyon jó. Ha élvezed az életed az is nagyon jó. De érdemes közben megállni pár pillanatra és elgondolkodni azon, hogy ki is vagy valójában, miért élsz? miért csak 60-70 évig fogsz élni? miért felednek el egy idő után, mintha nem is léteztél volna? ...


Látod nincs szükségem receptre. Élem én is az életemet és Te is úgy ahogy szerinted a legjobb neked. Mindketten megfogunk halni, de a lényeg nem ez, hanem, hogy hogyan élted az életedet.


Minden jót kívánok és sok sok boldogságot neked és mindenkinek, aki olvassa ezt!

Sziasztok.

2013. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:

Kedves 99!

Téged nem Isten gyógyított meg, hanem a benne vetett hited, bár az is lehetséges, hogy az orvosok is tettek valamit az érdekedben. A modern tudomány, amit annyira le szoktatok becsülni. Van aki az orvosban hisz, van aki csak nagyon meg akar gyógyulni, hisz benne és hasonlóképpen jár.

Norman Cousins halálos beteg létére a nevetésben kereste a plusz töltetet és sikerült neki.

[link]

Természetesen belátom, hogy számodra nincs más lehetőség, hinned kell Istenben, mást nem is tehetsz és írásod valóban hasznos mindenki számára, tanulságos és jól megfogalmazott.

Eddig nincs is bajom a vallással, csupán a negatív oldalai nem tetszenek nekem, mikor merő szeretetből, pusztán a lélek megmentése érdekében képesek a bigottak agyoncsapni a másik embert, tűzre hányják, jelképesen, de valóságosan is, ahogy volt már rá példa.

Azért az orvosnak adtál legalább némi aprót? (neki is pénzért van a kenyér)

Szóval jó kívánságaid köszönöm, valóban megható volt és magam is minden jót kívánok Neked és örülök, hogy sikerült elrendezni az életed, a világért sem akarlak tőle megfosztani, ezért ki is szállok, amúgy is túl hosszú már ez a link.

Minden jót!

2013. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!