Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit gondoltok erről a...

Hívők, mit gondoltok erről a 3 érvről, ami megcáfolja a mindenható létezését?

Figyelt kérdés

1. SZABAD AKARAT

Ha Isten mindenható, és látja előre a sorsunk (próféciák), akkor a cselekedeteink eleve el vannak rendelve, mivel beteljesítjük azt, amit Isten lát. Viszont ami meg van határozva, az nem lehet szabad. Ha viszont létezik a szabad akarat, márpedig létezik, akkor Isten nem mindenható. Mert nincs befolyása (vagy csak igen kicsi) az életünkre. És ez felveti a kérdést, hogy akkor egyáltalán létezik-e?


2. A SÁTÁN

Ha Isten mindenható, tehát a legtökéletesebb lény, akkor egyszerűen kizárt, hogy ellenfele legyen. Mert ha akarná simán elpusztíthatná a Sátán, még szívességet is tenne nekünk, nem de? Ha viszont a sátán, aki eltérít minket Istentől és bűnbe csábít, létezik, akkor Isten vagy nem mindenható, tehát képtelen legyőzni, elpusztítani a őt, vagy egyszerűen beleegyezik mindabba, amit a sátán visz véghez, tehát az ördög tettestársa, ergo nem jóságos és nem szeret minket (legalábbis nem mindenkit egyformán).


3. ATEIZMUS

Ha Isten mindenható lenne, és tényleg szeretné, hogy megtérjünk hozzá, fontos lenne neki, hogy mi higgyünk benne, akkor, mivel mindenható, el is tudná érni, hogy minden ember higgyen benne. De mivel léteznek a földön ateisták, akik nem hisznek Istenben, ezért ezt vagy mégsem tudja elérni (tehát nem mindenható), vagy egyszerűen nem szeret minden embert, ergo nem jóságos.


Tehát a Bibliából vett Istenkép így is-úgy is megdől.



2013. júl. 9. 14:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 anonim ***** válasza:
72%
A fentiekkel bebizonyítottam, hogy az ateistáktól függ Isten léte, mert ha hívőkké változnának, akkor Isten semmivé foszlana.
2013. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/107 anonim ***** válasza:
79%
Na és ezzel az erővel a Jehova Tanúi térítő munkája Isten szándékával ellentétes, mert ha nem lennének ateisták, akkor minden hazugság lenne a Bibliában és Isten szétfoszlana, ezért inkább az ördög szolgái és a keresztény hit ártalmára vannak, mint hasznára és térítőmunkájuk káros a vallásra nézve.
2013. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 anonim ***** válasza:
92%

1. és 3.

Mivel mindenható, előre tudja, hogy mit fogunk tenni szabad akaratunkból. Egyébként sátán rosszra, Isten jóra csábít, mi döntünk, ez a szabad akarat. Isten tudhatja, hogy hogyan döntünk, de nem csinál belőlünk robotot, nem kényszerít minket, hogy őt válasszuk sem cselekedeteinkben, sem hitünkben. Ez a válasz a 3. pontra is. Ő próbálkozik, rajtunk áll, hogy befogadjuk-e. Ő mindig, mindenkivel próbálkozik, de mivel mindentudó, tudhatja, hogy hogyan döntünk.

2. A sátán is szabad akaratot kapott, ő sem robot, ő magától fordult Isten ellen és azóta is próbálja az embereket és az angyalokat eltaszítani Istentől. Ő is felelős, és az is, aki enged neki. kamu amit állítasz, hiszen Isten a végítéletkor ki fogja vonni a forgalomból a sátánt. Hogy addig miért nem? Nem tudom, de szerintem azért, mert így garantálhatja, hogy a végítélet után senki sem fordul ellene,hiszen látták, mennyi szenvedést hoz az. Így lehet bemutatni: láttátok, mit hoztatok magatokra azzal, ha nem rám hallgattok? Mint a gyerek, akit hagy az anyukája játszani a faarddal, és mikor erőset kap, látja, hogy bizony nem véletlenül tiltotta el őt az anyukája. Mondhatnánk, hogy miért ez a sok szenvedés? Megéri a próba? Az, aki nem üdvözül, az megérdemli a szenvedést, a büntetést, amit evilágban kapott. Aki üdvözül, az bőséges kárpótlást kap, hiszen a szenvedés véges időtartama 0 a nem szenvedés végtelen időtartamához képest.

2013. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/107 A kérdező kommentje:

13-as!


Nem értem, hogy miért nem lehet felfogni, hogy a mindenhatóság és a szabad akarat kizárja egymást! Ha tudja, akkor elrendelve kell legyen az egész, tehát a szabad akarat, mint már írtam csak illúzió, vagy erősen korlátolt, de ha valami korlátolt, az nem szabad.


"Ő próbálkozik, rajtunk áll, hogy befogadjuk-e."


Tehát nem mindenható, Ha valaki mindenható, akkor az nem PRÓBÁLKOZIK semmivel sem, hanem megteszi, mert MINDENHATÓ.


"Ő is felelős, és az is, aki enged neki. kamu amit állítasz, hiszen Isten a végítéletkor ki fogja vonni a forgalomból a sátánt. Hogy addig miért nem? Nem tudom, de szerintem azért, mert így garantálhatja, hogy a végítélet után senki sem fordul ellene,hiszen látták, mennyi szenvedést hoz az."


Tehát minden rossz, valami jó érdekében történik. Gondoltam, ha már nincs más magyarázat, akkor majd jön ez.

De hát nem kellene megtörténnie ennek a sok rossznak, ha Isten mindenható lenne, és így eltudná érni, hogy mindenki higgyen ő benne és üdvözüljön. Tehát minden szenvedés felesleges lenne, ha Isten mindenható lenne.

2013. júl. 9. 18:05
 15/107 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző (13)

Nem fogtad fel, amit írtam, ezért kifejtem mégegyszer.

1, Ateizmusnak kell lennie, mert a Biblia ír róla.

2, Az utolsó pillanatig nőnie kell, mert az általad igaznak tartott prófécia erre utal.

3, Mivel Isten megjósolta, hogy ateizmus van és lesz, ezért nem akarhatja, hogy megszűnjön, hiszen akkor a prófécia hazugság lenne és az egész Biblia értelmét vesztené, ezáltal a kereszténység megszűnne, mivel az a Bibliára van alapozva. Ezért akarnia kell az ateizmust.

4, Amit Isten akar az jó, ergo az ateizmus nem lehet nem jó, ha Isten is akarja.


Ha mindenki hívő lenne, akkor Te magadnak kellene ateistává változnod, hogy hinni tudhass a Bibliában, mert abban van ateizmus és ateista.


Ezt akár már el is kezdheted...

2013. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Nem zárja ki az egyik a másikat.

miért?

Azért mert a Teremtő nem mindenben akarja használni az előre látását, mert ebben az esetben valóban nem lenne szabad akarat.

Neked is biztos vannak olyan képességeid, amit nem minden esetben használsz fel, talán azért mert meghagyod a döntését másoknak is, hogy érvényesülni tudjanak.


Isten nem akarta előre tudni a rosszat, mert megelőlegezte a bizalmat az embereknek lehetőséget adva, hogy önként szabadon imádhassák Őt.


Tzolkonak


Ártalmasak vagyunk?

Hát kedves Barátom, nem tudom milyen veszélyt vagy bajt hoztam rád, vagy bárkire,

De egy biztos, Jehova népe az állításod ellenére, békében élnek egymással, és embertársaikkal

Ha valaki árt másoknak az nem ott kezdődik, hogy Bibliával a kezemben felkeresem egy felebarátomat, hogy a bibliából Isten szavából beszélgetést kezdeményezzek, hanem oda mennék és egy tárgyal elvenném az életét,

Na az már ártó szándék.


Jézus evangélizáló munkájának folytatásában milyen életveszély keletkezhet valakiben?

Talán az, hogy leszokik a dohányzásról, káromkodásról, paráznaságról?....

Micsoda tragédia...:(


Katy Weaver

2013. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/107 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!


De mivel mindenható és mindentudó, ezért tudnia kellett volna előre a rosszat. Az meg milyen válasz, hogy nem akarta? Én nem hinném, hogy a Jehova tanúi ostobának hinnék a mindenhatót, mert lássuk be ha tényleg így történt, akkor ez ostobaság volt a részéről.


+ Ha meghagyja a döntést nekem, akkor ugyebár nincs befolyása a döntésemre, ergo nem mindenható. Persze erre megint mondhatod, hogy csak nem akar befolyással lenni rá, de akkor viszont nem szeret, mert hagyja, hogy "saját butaságom" miatt a pokol tüzén égjek az idők végezetéig.


És ha ez nem lenne elég, ott van pluszban két érv, amikre még nem válaszoltál.

2013. júl. 9. 18:48
 18/107 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Katy!

Nem olvastad figyelmesen a válaszomat.

Rám semmiféleképpen nem vagy ártalmas.

Elnézésedet kérem, ha ilyen értelmű gondolat lenne a válaszomban, bár azt hiszem, világos az okfejtésem.

A tevékenységetek nem tesz jót a vallásnak, mert az ellentétes a Bibliával.

Ha ugyanis mindenkit megtérítetek, akkor nem marad ateista, aki beteljesítené a Biblia szavait, így minden megtért lélek közelebb visz a kereszténység összeomlásához, hiszen ha nincs ateista, akkor hazuggá válik a tanítás, amely azt mondja, hogy van, sőt azok száma egyre nő, nem hogy csökkenne.

A Ti érdeketek, hogy az ateisták száma nőjjön, ne csökkenjen, hiszen a prófécia ezt mondja és mégis ellenkező módon cselekedtek, akadályozva, vagy teljes siker esetén megszüntetve a prófécia valóra válásának lehetőségét.

Nekem, mint ateistának semmi félnivalóm nincs, mert ha nincs Isten, akkor nincs aki megbüntessen, ha meg van, akkor csak az ő szándékai szerint beteljesítem a jóslatot, amely szerint ateistának lennie kell, így hát meg sem büntethet, mivel a kereszténység igazát bizonyítom, lehetővé téve annak létét, ezért jutalom jár, hiszen jót cselekszem, az Ő akaratát.

2013. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/107 anonim ***** válasza:
Arról ugyebár már beszélni sem kell, hogy a prófécia beteljesülésének érdekében, amely azt mondja ki, hogy az ateisták száma nő, az a tevékenység dolgozik, amely az ateisták számát gyarapítja, amelyik csökkenti, az a Biblia szavai ellen dolgozik.
2013. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

2 dolgot nem értesz meg. A mindenható az, hogy mindenre képes. De nem erőlteti rád! Jóra csábít minket, de megadja a lehetőséget, hogy ne engedelmeskedj. Odamegyek Petihez, hogy ne edd már meg Jani csokiját. Megverhetem, hogy ne tegye meg, de nem verem meg. Ezt teszi isten is.

A másikhoz: te nem érted meg, hogy NEM zárja ki egymást. Mindent tud, tudja, hogy hogyan fogunk dönteni szabad akaratunkból. Szabadon döntünk, de épp, mivel mindentudó, tudja, hogy hogyan döntünk szabad cselekvőképességünkből.

2013. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!