Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit gondoltok erről a...

Hívők, mit gondoltok erről a 3 érvről, ami megcáfolja a mindenható létezését?

Figyelt kérdés

1. SZABAD AKARAT

Ha Isten mindenható, és látja előre a sorsunk (próféciák), akkor a cselekedeteink eleve el vannak rendelve, mivel beteljesítjük azt, amit Isten lát. Viszont ami meg van határozva, az nem lehet szabad. Ha viszont létezik a szabad akarat, márpedig létezik, akkor Isten nem mindenható. Mert nincs befolyása (vagy csak igen kicsi) az életünkre. És ez felveti a kérdést, hogy akkor egyáltalán létezik-e?


2. A SÁTÁN

Ha Isten mindenható, tehát a legtökéletesebb lény, akkor egyszerűen kizárt, hogy ellenfele legyen. Mert ha akarná simán elpusztíthatná a Sátán, még szívességet is tenne nekünk, nem de? Ha viszont a sátán, aki eltérít minket Istentől és bűnbe csábít, létezik, akkor Isten vagy nem mindenható, tehát képtelen legyőzni, elpusztítani a őt, vagy egyszerűen beleegyezik mindabba, amit a sátán visz véghez, tehát az ördög tettestársa, ergo nem jóságos és nem szeret minket (legalábbis nem mindenkit egyformán).


3. ATEIZMUS

Ha Isten mindenható lenne, és tényleg szeretné, hogy megtérjünk hozzá, fontos lenne neki, hogy mi higgyünk benne, akkor, mivel mindenható, el is tudná érni, hogy minden ember higgyen benne. De mivel léteznek a földön ateisták, akik nem hisznek Istenben, ezért ezt vagy mégsem tudja elérni (tehát nem mindenható), vagy egyszerűen nem szeret minden embert, ergo nem jóságos.


Tehát a Bibliából vett Istenkép így is-úgy is megdől.



2013. júl. 9. 14:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/107 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Sajnos nem érted, pedig elmagyaráztuk. Nemő dönt, hanem mi, de ő tudja, hogy mi hogyan fogunk dönteni. Nem ő hozza a döntést. Azért tudja, hogy hogyan döntünk, mert ismer minket. Nem lehet jobban magyarázni, ha ezek után sem érted, akkor kész.

Amúgy meg pont azért győzköd minket, hogy ne ugorjunk a kútba. Nem tojik ránk. Nem erőlteti ránk, hogy ne ugorjunk a kútba, de nagyon erősen győzköd minket. Meg tudna állítani, vissza tudna fordítani minket, de akkor robotokká tenne.

Nagyon örülök, mert sikerült elérni, hogy legalább ne tévhiteid legyenek. Csak azt kell megértened, hogy az, hogy tudja, mit fogunk dönteni, nem jelenti azt, hogy ő hozza meg a döntésünket.

2013. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/107 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Remélem megbocsájtod nekem, hogy tovább folytatom, amit elkezdtem, mert amint látom, sokaknál még most sem esett le a tantusz, pedig világosan beszéltem. Mentségemre szolgáljon, hogy rendkívül erős a téma, ráadásul cáfolhatatlan egy Bibliában hívőnek, hiszen maga a Biblia szolgáltatja az érveimet.

Megpróbálom másképpen.

Kedves Katy!

Számtalanszor elmondtad már, hogy a helyzet egyre rosszabb lesz, az ateisták száma több és több, az utolsó ítélet előtt éri el a csúcspontját. Én ugyan ezt mindig tagadtam, de tekintsünk ettől el, Te bizonyítod ezt mindig, Te fogadod el Isten minden tettét jónak, még ha az rossznak is tűnik, még a csecsemők megölése is jó, ha az Úr érdekeit szolgálja, valami Isteni terv alapján.

Márpedig ha a prófécia azt mondja, hogy az ateisták száma rengeteg lesz, akkor annak úgy is kell lennie. Mindezért az áldozatos térítő munkád felesleges.

Abban igazad van, hogy mondjuk én személyesen választhatok, hogy hívő, vagy ateista legyek, de a prófécia arányának meg kell maradnia. Ha nem értenéd, ez semmi egyebet nem jelent, csak egy létszámcserét, vagyis, ha én hívővé válok, akkor egy hívőnek ateistává kell lennie, lehet, hogy éppen Neked, vagy a Férjednek, hiszen az ateista többségnek meg kell maradnia, ha a próféciának mindenképpen be kell igazolódnia.

Ellenkező esetben, már ugye ha a próféciád mégsem teljesedik be és a népek mind megtérnek, akkor hazudik a Biblia, a végítélet is felesleges, elmarad a tűzbe vetés, mert nincs kit elégetni, mindenki jó keresztény.

Talán azt sem érted, hogy miért jó az ateizmus, pedig most aztán meg vagy fogva, szintén a saját magyarázatoddal, hiszen Te állítod a gyermekgyilkosságokra is, hogy nem rossz az, mert Isten tervének a beteljesülését szolgálja, akkor az ateizmus sem lehet más, az is Isten tervének a része, hiszen a Bibliában világosan meg van írva, hogy a nagy többség ateista lesz, tehát ennek meg is kell lennie Isten akaratából.

2013. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/107 anonim ***** válasza:
Ráadásul, a helyzet még azért is ki van élezve, hiszen szintén a Biblia állítja, (és Te) hogy az igazak száma rendkívül csekély, tehát a térítés számodra egyenesen kockázatos, hiszen könnyen meglehet, hogy betelik a létszám, bár az eddig hirdetett "csekély" meghatározás nem számszerűsített, de a már meglévő Jehova Tanúi számának bővítése ennek függvényében nem az érdeketek.
2013. júl. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/107 anonim ***** válasza:
66%
Biblia, isten, sátán, stb... Mi van akkor, ha valamelyik őrült esetleg "dikerk módon" elenged egy vírust, vagy felrobban a világon véletlenül, vagy készakarva két, három atomreaktor? Ezen a földön bármelyik pillanatban meghalhatunk. Kit érdekel, hogy létezik isten vagy sátán?
2013. júl. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/107 anonim ***** válasza:
Mi a fenének ilyenen vitatkozni, hogy van vagy nincs?
2013. júl. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/107 anonim ***** válasza:
17%

Hát kedves Tzolko


NEM NEM,


Mi az hogy meg van írva, hogy egyre több ateista lesz?

Nincs ilyen megírva sehol.

Az van megírva, hogy az emberek egyre messzebb mennek a gonoszságban, és mivel a Teremtő nem büntet azonnal,AZ EMBEREK ÚGY MOND KIHASZNÁLJÁK EZT A TÜRELMÉT.


Ha ez úgy volna ahogy Te állítod, akkor minek vár és ad időt az embereknek a gondolkodásra és a változtatásra?

Azonnal el is pusztíthatná az emberiség azon részét.

De nem teszi, hanem ad esélyt az embereknek


Persze ezt nem lehet a végtelenségig tenni, S ha már nem fog várni akkor is Ő a hibás?

ez olyan, mint ha az egyik gyermeked elkövet egy rosszat, és kap lehetőséget, hogy helyre hozza a kárt, és bár tudod, hogy nem teszi meg, adsz neki esélyt, és megelőlegezed a bizalmat, hogy hátha még is...

Még lehetőségeket, segítséget is küld, hogy megtudd tenni a szükséges lépéseket és időt ad.

De a gyermek nem is akar ezen változtatni, sőt Téged mint apát hibáztat, hogy Te előre tudtad, miért nem akadályoztad meg? Tulajdonképen te vagy ezért is a felelős...és élvezed, hogy megbünteted...

S bár ez csalódás lesz Istennek, de a büntetését, te sem halogatnád a végtelenségig, mert más gyermekeid is kárát láthatják az engedetlenségének, olyanok akik pedig bár hasonlóan gondolkodtak, és éltek mint ez a gyermeked, de Ők változtattak, mert szeretnek téged.


Te döntöttél így és a Döntés felelősséggel, és következményekkel jár.

De hát ha ezt nem érted, akkor, menthetetlen vagy, és nem látod be, hogy Te akartál olyan lenni amilyen vagy.


Katy Weaver

2013. júl. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/107 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Katy!

Amint látom, a buzgalmad továbbra sem hagy alá. Dicséretes a szándékod és tisztellek érte. Tiszteletre méltó az igyekvésed, hogy meggyőzz az igazadról, annál is inkább, mert a gondolkodásoddal "jegyet váltottál a Titanicra", ahol sajnos kevés a mentőcsónak és lehet, hogy a saját helyedet kell átadni egy másik embernek, olyannak, akit megtérítesz.

Szoktam Tőled hallani az intelmet, hogy ugyebár keskeny az ösvény és csak kevesen jutnak át rajta. Azt semmiképpen nem hiheted, hogy meg tudod változtatni ezen idézetet, vagyis bármennyit dolgozol, az ösvényt nem tudod szélesíteni, az továbbra is keskeny marad, hiszen a Biblia ezt így írja, vagy legalább is a Te értelmezésed középpontjában ez áll.

Mindezt figyelembe véve már csak az a kérdés, milyen keskeny az ösvény és mennyi az a jó ember (gondolom Te a Jehova Tanúit tekinted annak) aki át tud rajta jutni. Lehetséges, hogy már el van érve a határ, amikor a dolgok olyan irányba fordulnak, mint amiről írok. Megtellik a mentőcsónak, ha valakit bevesznek, valakinek ki kell onnan kerülni.

Ha nem így lenne, akkor is csak idő kérdése, hogy elérkezzünk ehhez a ponthoz.

Sajnos a keskeny útnak keskenynek is kell maradni, hiszen a prófécia nem keskeny, de kiszélesíthető útról beszél, csak szimplán keskenyről.

Köszönöm, hogy értem aggódsz, de én úgy döntöttem, nem veszem el más helyét a csónakban, bizonyára van nálam jobb ember, aki jobban megérdemli, hogy a kevesek közé tartozzon, azok közé, akik megmenekülnek.

2013. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/107 anonim ***** válasza:

A Te értelmezésedben engem legjobban a gyerekek zavarnak. Százmillió számra vannak és még a megfelelésük bizonyítására sem volt esélyük. Az évezredek során rengeteg kisgyerek halt meg, a gyermekhalandóság iszonyatos volt régen. Amekkora nagydarab vagyok, talán három, négy kis apróság helyét is elfoglalnám a mentőcsónakban, talán egy palesztin kisfiú, vagy egy kínai kislány megkaphatja a helyemet.

Különben is mindig utáltam a tumultust, ha már eleve csak kevesen juthatnak át, a fene sem fog nyomakodni, lökdösődni.

Számomra túlságosan riasztó, amit Te bizonygatsz és rengeteg benne az ellentmondás.

Én azt is pontosan megértem, hogy nem az a lényeg, van e Isten, vagy hogy a Biblia eseményei megtörténtek e, vagy sem, hanem az, hogy reményt ad. Ezt el is fogadom, de a bűntudatot, a félelmet már károsnak tartom, pedig a Te hitvallásodban ez kerül előtérbe.

2013. júl. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/107 anonim ***** válasza:
0%
Ez a hülyeséged!! Isten létezik és szeret minket! A sátán úgy jelet meg hogy Isten teremtett angyalokat és az egyik rossz útra tért!Ő lett a sátán! És a világ végén minden rosszat elpusztít az Isten és az angyalai!!
2013. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/107 anonim ***** válasza:
50%

Nézd Kedves TZolko


Megértelek, mert egy gyermek érzelmileg közelebb áll az emberhez, mint egy felnőtt,

Ám sokszor nem az érzelmekre kell hagyatkozni, hanem az értelemre.

Evvel az erővel akkor a végetlenségig várhatna Isten, hogy melyik gyermekből lesz még "jó" ember.Ám azt ne felejtsd el, hogy a gyermek Istentől kapott ajándék jutalom,

S ha ezt mi szülők nem kezeljük megfelelően, akkor a teremtő megfoszt bennünket ettől a jutalomtól, mert nem vagyunk rá méltók, nem bántunk jól az örökségünkkel


egyébként is ha logikusan gondolkodol, egy gyermek azt az életet fogja követni amit a szülei, és ezt Jehova tudja nagyon jól, még ha Ő nem is akarja.

Valahol határt kell szabni a gonoszságnak.

Vegyünk egy példát:


egy műtét is kockázatos, és sokszor fájdalommal jár, de hozzá járul a gyógyulásról.

S azt, hogy ki fog életben maradni, azt nem hatásköröm nekem sem, és egyik testvéremnek sem találgatni, vagy megerősíteni.


a Bibliában vannak mondatok, ami elmondja ki fog megmenekülni:

(Róma 10:13) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.


(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.


(János 3:16) 16 Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.


Hitet gyakorolni Jézus megváltó halálában nem csak passzív hanem aktív tetteket kíván, mert a hit halott cselekedetek nélkül.


az ítélet pedig Isten népén kezdődik, az hogy valaki Jehova Tanújaként azonosítja magát, és megkeresztelkedett, az még nem biztosíték semmire

Még eleshet...

(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.


Katy Weaver

2013. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!