Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/119 anonim ***** válasza:
0%

Akkor járnál jól,ha azt gondolnád,és úgy éreznéd,hogy: Lehet,hogy van!


Ha már eddig eljutnál előrébb lennél! Csak annyit kéne gondolnod,és érezned,hogy lehet,hogy van!


Lehet,hogy van!

2016. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/119 A kérdező kommentje:
Képzel én tudok szeretni és nem egy képzeletbeli dolgot. És nem általánositok ma is előfordulhat olyan ami régen. És akik bele vannak bolondulva istenbe az akár az egész beriséget is veszélyeztetheti, mert amire lenne megoldás az istenimádó azt mondja rá, hogy ne oldjuk meg, mert ez isgen műve, pedig megmenthetnénk az embereket. Ez már mára igaz és a jövőre is igaz lehet.
2016. nov. 2. 23:50
 93/119 A kérdező kommentje:
De miért lenne? Miért nem lehet elfogani a normális tudományos választ a dolgokra? Ha pedig valami miatt nem érzed úgy magad ahogy kéne öngyilkoságba menekülsz arra vannak ma már oylan emberwk akik evvel foglalkoznak.
2016. nov. 2. 23:52
 94/119 anonim ***** válasza:
40%

Már megint vallási nézeteket szajkózol! Abból indulsz ki.Sajnos!


Tudod mi a szeretet?

Az,mikor a semmidet is megosztod másokkal,amikor megtudsz bocsátani mindenkinek bármivel is bántott meg, amikor feltétel nélkül elfogadod az ember társadat,amikor nem dicsekedsz semmivel,amikor nem keresed a magad hasznát,ha szeretnél valamit valakitől.Mikor nem csak azért mész hozzá,mert nekedkel valami,hanem azért,hogy Te segíts rajta abban amire szüksége van.Amikor nem hangoztatod időkig,ha valaki rosszat tett, hanem megbocsájtod neki.Mikor türelmes vagy másokkal.S mikor úgy szereted az embertársad,mint Te magadat!

2016. nov. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

A tudomány és teológia nem összemosható. Ugyan azt a világot írja le, másképp, néha egymást átfedve.

Az evolucio és ősrobbanas lehet, hogy igaz, de nem zárja ki az isteni beavatkozást.

A teremtés történetek nem részletez semmit, csak leírja, hogy lett.

Ezen a két nézettel mi az össze nem egyeztethető?

2016. nov. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Bocs, most tényleg kacifántosan fogalmaztam.
2016. nov. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/119 A kérdező kommentje:
Elégé. :D
2016. nov. 3. 00:05
 98/119 A kérdező kommentje:
Én tusok szeretni, de ennél kevesebb is jelenti a szeretetet. De én azt mondom majd holnap válaszolok már kicsit késő van ehhez.
2016. nov. 3. 00:07
 99/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Tudomány és teológia nem zárja ki egymást. Sokan hajlamosak összemosni a kettőt, ami nem szabad. Mind a kettőt külön-külön kell értelmezni, ami ne. zárja ki egymást.
2016. nov. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/119 anonim ***** válasza:
Az tenne jót egyenlőre neked,ha a vallások előtt egyenlőre becsuknád a szemed,viszont az Isten léte kérdésre így válaszolnál: Lehet,hogy van!
2016. nov. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!