Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
 81/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
11%

Me haragudj, de én edigi életes során kétszer gondoltam végig, hogy van-e isten. Értelmetlen folyamatnak tűnt az élet. Megakartam halni, hogy megtörjem a láncolatot. Kétségbe voltam esve. Először kést rántottam, másdjára leugrottam. De mind a kétszer túléltem. Miért? Én csak a hit által tudok magyarázatot találni rá. Tudom, hogy tetteimmel akkor megöltem magam, de kaptam újabb esélyt. Feltámadtam. Sikerült kikerülnöm a láncolatból, de nem önerőből, hanem segítséggel.

Harmadjára is megakartam magam ölni. Dunába fullasztani magam. De ekkor találkoztam vele. A szél süvétet, a víz csapta a hullámait, a nap vakított. Megtudtam, hogy létezik. Megsimogatta a fejem. Megnyugtatott, megvígasztalt. Azóta szolgálom őt.

2016. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/119 A kérdező kommentje:
Szép mese, de szerintem aki bele van bolondulva az az álmokban bármit eltud képzelni és hinni erröl. És, hogy túlélted az nem isten műve, hanem véletlen!!! Mondjuk nem úgy estél vagy hasonló ezek a dolgok sok mindentöll függnek, de ebbe szerintem ne menjünk bele.
2016. nov. 2. 23:18
 83/119 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz Kedves Kérdező! :)


Tudod egy ateista így fogalmaz: "Amire nincs magyarázat"


Aki pedig véli meglátni az Igazságot így fogalmaz:"Emberek! Van Isten!"


Mert van.Vilmos minden szava igaz!Én is "találkoztam" Istennel,és a csodálatos gondviselésével életem során többször is! Így ha nem is voltam ot,,de a beszámolója alapján bizony igaz a története!


N.

2016. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/119 anonim ***** válasza:
0%

Nem vallást kell keresni előbb,hanem Istent! HA megtaláltad, Ő elvezet oda ahol lenned kell!

Bár! Amint látom,nálad ez szóba sem jöhet!

Az evolúció,nem segít ám senkin sem! Sajnos!

2016. nov. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/119 A kérdező kommentje:
Tudod amikor én álmodok valami és felkellek, akkor elgondolkozom azon, hogy ez az álom megtörtént e mert nem tudok különbsíget tenni látom ez nálatok elmaradt. És mindenre van magyarázat és nem az, hogy egy nemlétező személy műve, de vannak olyan dolgok amikre nem nincs válasz, hanem nem lehet válaszolni, mivel azt még nem tudjuk.
2016. nov. 2. 23:34
 86/119 anonim ***** válasza:

Akkor járnál jól,ha nem zárnád el magad attól a véleménytől,hogy van Isten.

Az evolúciót elfogadod,viszont az Istent egyenesen visszautasítod! Nem kéne.


Ha már csak annyi lenne benned,hogy nem zárod el magad ettől a lehetőségtől sem, egy csepp szemernyi esélyt adnál magadnak,hogy megengedd magadnak,hogy megtudd tényleg létezik-e? Megtudnád az igazat! Csak hagynod kéne magadnál az esélyt,hogy lehet,hogy van!

2016. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Ha már kétsze végig gondoltam, hogy miért van isten, te meg egyszer, kérlek, hogy gondold végig, miért nincs!
2016. nov. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/119 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy nyitva van a szemem. Látom, hogy ezt az egész istenséget arra találták ki, hogy az embereket írányitsák. Mert, ha ez nem arról szolna, akkor nem olyan lenne a vallás amilyen. És ezáltal nincs isten.
2016. nov. 2. 23:40
 89/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Mert milyennek gondolod a vallást? Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ne általánosíts senkivel! 21 századi egyház nem azonos a 13 századi bordélyházzal.
2016. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/119 anonim ***** válasza:

Ne keverd a vallásokat Istennel! Mivel nem érted a lényeget,így nem érted! Vallásokból indulsz ki,pedig azt nem kéne! Istenből kell kiindulni.


Vallás az nem más,mint ember által alkotott nézet.


Isten pedig a szeretet!

1Jn 4,8

A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.

2016. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!