Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

A tudomány és teologia nem a kéz a kézben jár. Bibliában, két teremtés történet össze nem egyeztethető egymással, mint ahogy az univerzum elméleti keletkezésével (bár jelen állás szerint a Nagy Bumm a "legyen világosság"nak az eszköze). Mégis, más tőle a világ? Nem. Célja a teremtés történetnek, mint ahogy a Jézus születésének a történeteivel (amik szint úgy össze nem egyeztethetőek), hogy elmondja, Isten teremtett mindent, és a mindenség tiszteli őt, hogy csillagok jelzi eljövetelét.

Bele tudok nyugodni, hogy nem hiszel? Igen. De megadom a lehetőségeket, hogy dönts, azzal, hogy tényeket közlök veled. (Teologiai/filozofiai tények nem minden esetben azonos jelentésű a tudományos tényekkel.)

A probléma az, hogy gőgös, lázadó tízen évesként (bár ez a természetes ebben a korban) nem adsz esélyt annak, hogy egy másik szemlélet móddal megismerekdj. Ez egy fontos erély hiánya.

2016. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/119 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Talán azért nem teremtődik már semmi,mert Isten mikor megteremtette a világot,be is fejezte!


Ezt írtad:

"És ismerke olyat, aki magáról aztmondja hivő pedig nem túl jó ember."


Hááát! Erre azt tudom mondani:

1Jn 4,8

A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.


Mt 7,1

Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.


Mt 7,4

Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van?

2016. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
És kérlek, válaszolj a kérdésemre! A budhizmus, egy ATEISTA vallás, hogy jöhetett létre Sanyika kitalálása nélkül?
2016. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Kérlek, kicsit gondold végig, amit írunk! Tegyük föl, hogy igen is valami természetfeletti. Tegyük fel, hisz csomó tudományos elmélet feltevésekből indult, és pár módosítássa tudományos tény lett. Nem tűnik logikusnak amiz mondunk?
2016. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

A mestetséges anyagokról annyit, hogy fúzióval azér vagyunk újat teremtenyi, mert anno hasadással minde ezekből az anyagokból lettek.

Egy kis filozófia: Eltöri a macskád a lábát. Megröngenezik. Látod a felvételen darabjaiban az egészet. Élőlénynek vagy csontok halmazának nevezed a macskádat? Miért?

2016. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/119 anonim ***** válasza:

Csak had jegyezzem meg! (Sok tanár,bár ezt írja elő nekik a tanterv,hogy az evolúciót kell hírdetni) hidd el,sokan nem nem hisznek benne.De ez a munkájuk,így ezt KELL mondaniuk!


Pascal:

"Az ember minden jel szerint arra lett teremtve, hogy gondolkodjék. Ebben rejlik minden méltósága és minden érdeme. Egyetlen kötelessége, hogy helyesen gondolkodjék. A rend pedig azt kívánja, hogy önmagán, teremtőjén és rendeltetésén kezdje a gondolkodást."


Newton:

„A kozmosz csodálatos elrendezése és harmóniája csak egy mindenható és mindentudó lény tervében születhetett meg. Ez mindörökre a legnagyobb felismerésem.”

2016. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/119 A kérdező kommentje:
A bibliáról írtam már, ha most én egy üres könyvbe azt írom, hogy Sanyi szerint 19 évig élnek az emberek, akkor 1000 év múlva valaki ezt megtalálja és megöli magát 19 éves korában. És igen 16 évesként feltudom fogni az életet tudom mi a jó éy mi a rossz és probálok itt pár embert felvilágosítani, hogy járjátok a saját útatokat a saját döntéseitekkel, hogy ne folyásoljon be senki. Mert ezt teszi a vallás és ajánlom figyelmedbe a legelső oldalon egy ember válaszát, hogy a vallást miért csinálták. És avval a valássla nem vagyok képben és miért? Mert az is egy vallás és kész. És hogy jöhetett létre? Sanyi hozta létre őt meg Juliska teremtette. ;)
2016. nov. 2. 12:09
 38/119 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Úgy tűnik, neked fogalmad sincs arról mi a Biblia. A Biblia nem egy könyv amit valaki megírt, hanem egy 66 könyvből álló gyűjtemény. Három dolog kapcsolja össze ezeket az iratokat egy egységes könyvvé:


Először is a téma, a tartalom: a bibliai könyvek egymáshoz illeszkedve, mintegy egymást folytatva a Föld és az ember történetét beszélik el Isten megváltási terve szempontjából, a teremtéstől egészen az újjáteremtésig, tömören, vázlatszerűen, de átfogó módon. Elmélkedő vagy tanító könyvek is ékelődnek az ún. történeti könyvek közé, amelyek az emberi élet összes döntő problémáját felvetik és megvilágítják. Van például olyan bibliai könyv, amelynek az emberi szenvedés a fő témája (Jób könyve), van olyan, amelyiké az igaz szerelem (Énekek éneke) stb.


Másodszor a szerzőknek az az egybehangzó állítása kapcsolja össze ezeket a könyveket, amely szerint ők nem a saját ismereteiket és gondolataikat közlik, hanem Isten szólt hozzájuk, és elhívta őket a prófétai szolgálatra, azaz megbízta őket üzenete közvetítésével. Első hallásra megdöbbentő ez az állításuk, sok kételyt és kérdést is támaszthat. De mindenesetre elgondolkoztató, hogy oly sok tanú – az összes bibliai szerző – állítja ezt, és tanúságtételük annyira megegyező még részleteiben is.


A harmadik dolog, ami összekapcsolja ezeket a könyveket: az Istenről és az emberi élet minden dolgáról való tanításuk bámulatos összhangja. A legkülönbözőbb keretben, megközelítésben és megfogalmazásban szólnak ezekről, de állításuk – alapelvileg és a részletekben is – azonos. Emellett pedig egymást kiegészítik és értelmezik. Vannak, akik ellentmondásokat vélnek felfedezni és kimutatni a bibliai kijelentések között. Tudományos feldolgozásra törekvő könyvekben is olvashatunk erről. Mégis azt kell mondanunk, hogy sok esetben csak egy kicsit alaposabb utánjárásra – néhány tényszerű adat ismeretére vagy gondosabb megfigyelésre – van szükség, és máris kiderül, hogy a felületes ítélettel megállapított ellentmondások egyáltalán nem léteznek a valóságban. Máskor kitartóbb keresésre és mélyebb átgondolásra van szükség, de a vizsgálatnak mindig az a vége, hogy a kétely megbizonyosodásra változik, mert a kritikus helyen is a tökéletes egység tárul fel.


E három dolog révén a legtermészetesebb módon összetartozó iratgyűjteménnyé, egy könyvvé alakult a 66 irat. Izráel népe egységesen kánonikusnak, azaz Istentől ihletettnek ismerte el az Ószövetség 39 iratát. Ugyanezt tette az őskeresztény egyház is, mind az ószövetségi iratgyűjteményre, mind pedig a 27 újszövetségi iratra nézve. A keresztény egyházak között rendkívül sok különbség és tanbeli ellentét van, de a Biblia egy, valamennyi keresztény felekezet számára. A bibliai iratok olyan egyértelműen hitelesítik egymást, annyira nyilvánvaló egymással való egybetartozásuk és minden más vallásos irodalomtól való különbözésük, hogy még az egyébként olyannyira tévelygő és esendő egyház is felismerte és elismerte egységüket és kizárólagos jelentőségüket.


Ésaiás próféta könyvében találjuk „az Úr könyve” kifejezést (34,16), amely nem csupán Ésaiás könyvére alkalmazható, hanem a teljes prófétikus iratgyűjteményre is. Ez a Biblia legszebb, legtalálóbb meghatározása. Megfelel a Biblia saját önvallomásának, és kifejezi a Szentírás felől vallott hívő, keresztény meggyőződést. A Biblia „az Úr könyve”, azaz Isten könyve, az Ő üzenetét tartalmazza az emberiség számára.


„Újjászületésre van szükség... És ennek az újjászületésnek újra csak a Biblia lesz a forrása és keresztvize. Ha lesz, aki fel tudja olvasni a világnak az igazság tiszta fölfogásával: akkor megszületik az új, eleven élő hit, mely lélekben és igazságban megtalálja a mindent megmagyarázó és harmóniába hozó világfölfogást.”

(Móricz Zsigmond)


Üdv. Péter

2016. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/119 A kérdező kommentje:
Éppen az az, hogy tudom mi az a Biblia és honnan tudod, hogy 66 könyvből áll össze? Talán a bibliában volt megírva? És amit mondjuk én ma írom abban az áll, hogy 17 könyv összesége az amit én egyedül írtam, akkor 1000 év múlva ez igaz lesz? Hát nem. Mindent meg lehet játszani, hogy másképp történt, mint ami valójában tehát a Biblia is meg van játszva és evvel csinálák azt, hogy több ezer év utáni emberek is azt tegyék amit akkor akarzak.
2016. nov. 2. 12:23
 40/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

Válaszolnál a kérdéseimre?

És egy újabb kérdés, miért tértünk le a témáról. A kérdés, mi értelme van a vallásnak? Erre legalább 3szor válaszoltak. A többi csak a részletekbe való kötözködés?

Kedves kérdező, miért gondolod azt, hogy a Biblia valaki elborult agymenésének az eredménye? A igazad van (isten adja, hogy ne úgy legyen), miért gondolod azt, hogy te is meg tudnád ugyan ezt csinálni? A Bibliának, Koránnak, és egyéb irstoknak több száz vagy ezer éves hagyománya van. Honnan veszed, hogy tudnál ilyen mélyen gyökeredző hagyománt létre hozni?

2016. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!