Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
 61/119 anonim ***** válasza:

Kedves 60. válaszoló!


Ez nem igazán helyes válasz! Tudod már nem olyan világot élünk,ahol nem tudnak olvasni az emberek.Mindenki számára elérhetővé vált a Biblia is! Ezért kell először Isten szavaival a Biblival megismerkedni,és ez megvan mehet az ember körbenézni, hol mit mondanak! :) Hol hogyan magyarázzák esetleg.


Régen így volt igaz,de ma már nem! Aki az igazat szeretné tudni,elszántan,és igaz hittel szorgalomal,lélekkel,az megkapja azt! Csak az igazat kell keresni.

2016. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

"Csak az igazat kell keresni."

A kérdező nem hajlanod keresni. És ez a baj. Nagy baj. Nincs az önvizsgálatra igényed.

2016. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/119 anonim ***** válasza:

#61


Nagyon tévedsz, ugyanis a Bhagavad-Gíta meg a Kalevala az igazság!

2016. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Igazad van 63as.
2016. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/119 anonim ***** válasza:

Jn 14,6

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2016. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/119 A kérdező kommentje:
Na már annyian írtok nem is bírom követni. :) De olyat olvastam, hogy mi van, ha Isten 5 perce teremtette a világot emlékeinkkel együtt. Isten nem létezik ezért nem is tudta volna. De most nem is teljesen ez a lényeg, ha isten létezne és az teremtette volna, akkor se kell egy egész életeket tönkretenni emiatt.
2016. nov. 2. 18:59
 67/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

Na látod most fogtad meg a lényeget! Ha lenne isten, akkor miért akarna, hogy mindenki megnyomorodjon? Kétféle isten kép van. Az antik isten kép azt mondja, hogy a Káoszból, az anyagból készítették az istenek mindent harcok során. Innentől kezdve tök mindegy, hogy mi történik az emberrel. Mint a fazekasnak, hogy ki veszi meg a cserepét.

A szidó istenkép szerint az isten maga teremtette az anyagot, amiből lettünk békében. Semmiből lettünk. Hisz mi volt az ősrobbanás előtt? Valószínű, hogy semmi. Akkor miért lett valami? Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta értük, hogy aki hisz őbenne, az el ne vesszen, hanem örök életre leljen.

Ezzel az utolsó hozzászólásod a kulcs a vallások megértéséhez, csak feltételezni kell, hogy van isten. Tisztelet a kivételnek, mint például a Buddhistáknak. Mert a Nirvána, végső nyugalom eléréséhez nincs szükség istenre.


No de mi különbség az örök élet és az örök nyugalom között?

2016. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/119 anonim ***** válasza:
Istennek van akkora hatalma, hogy nem engedi, hogy a szavát átírják.
2016. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/119 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam már ez ugyan olyan, mint, ha most több ezer csillagra keletkezne egy bolygó mi is élünk vagyunk egy bolygon és máshol meg most kezdödik, hogy áll össze valami az idegenek is így voltak amikor a mi földünk keletkezett. Azt meg ne mond, hogy elöttünk nem volt élet. Mert az oylan lenne, mintha azt mondanád, hogy a születésed elött nem volt élet pedig ott voltak a szüleid rokonaid.
2016. nov. 2. 20:23
 70/119 A kérdező kommentje:
Utolsó ne már. Hogy ennyire isten mániás vagy. Na az ilyenről beszélek, hogy minden szava az, hogy isten így akarta kész és ennyivel megvan oldva. Istennek nincsen szava és azért nincs, mert nem létezik!!!
2016. nov. 2. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!