Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/119 A kérdező kommentje:
De aki megkérdzjelezi amit én mondok azok csak olyan emberek akiket meghipnotizált a vallás amiért termetették. És, ha ezt tovább folytatjátok eléri a célját, hogy továbbra is azol az emberek írányitanak titeket ma akik több ezer éve éltek. Ezen gondolkozzatok el.
2016. nov. 2. 14:42
 52/119 anonim ***** válasza:

Nos! Ezen könnyű segíteni!

Nem kell mindennek bedőlni!Szkeptikusan kell mindenhez hozzállni.És csak az igazat,több szempontoból a látámasztva keresni.


Amúgy...Ha valaki nem az én véleményemet osztja,amit én gondolok,az még nem azt jelenti,hogy nincs igaz!Pláne,ha utána sem jártam annak amit mond.Addig,míg nincs utána járás,addig az csak tőlem egy elvakult tudatlan vélemény!

2016. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/119 anonim ***** válasza:
Igazából akkor fogod megérteni a valódi lényegét, ha meghal egy szülőd, vagy valaki más, akit nagyon szeretsz. A vallásnak az a lényege, hogy segítsen feldolgozni a feldolgozhatatlant. Lehet, hogy önhazugság, de az élet tele van önhazugságokkal és illúziókkal. Valamiben kell hinni az embernek. Amikor holnap felkelsz, és azt gondolod, hogy meg fogod írni ötösre a dolgozatot, vagy sikerül elhívnod randira a lányt, akkor is valahol csak áltatod magad, hiszen megelőlegzel egy ígéretet, ami abban a pillanatban nem igaz. Ha azonban hiszel benne, akkor be tudod teljesíteni. A vallás is hasonlóan működik. Az, hogy van-e valaki, aki vigyáz rád, nem bizonyítható és nem is cáfolható, de hozzásegít ahhoz, hogy boldogabbnak érezd magad.
2016. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/119 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező!


Éppen abba a hibába esel, amit magad ismételgetsz: van egy vélelmezett igazságod, és a valódi igazság nem érdekel, mert nem foglalkozol vele...Bocsi akkor ki is meghipnotizálva? :-)


Üdv. Péter

2016. nov. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/119 A kérdező kommentje:
Utolsó elótti: van különdbség a vallás és az, hogy mondjuk hiszel abban, hogy valami sikerül és segít feldolgozni a feldolgozhatatlant? Haegjal valaki, akkor gondolom isten ott fog meleltted ülni a kanapén és hallgat téged és probál vigasztalni és ez sokkal többet ér annál, minthogy egy igaz barát vagy családtag vigasztaljon teljesen igaz mit ne mondjak. És igen nem lehet semmit feldolgozni teljesen igaz kívánom, hogy senki se legyen melelted ilyenkor cska isten aki nme létezik. Utolsó: én probálom megmagyarázni, hogy a vallásos emberek elgondolkazzanak, hogy ne írányitsák őket és a sjaát igazamat tartom meg végig. És, ha ennyire lekötelezetek valami íránt legalább ne vigyenek bele más embereket, hogy ebben a marhaságban réyzt vegyenek és egész életüket átalakítsák a semmiért, mert ezt azért mondom hisz itt is mászkáltak már Jehova tanúi terjeszteni a dolgokat.
2016. nov. 2. 15:24
 56/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

A szektákat ne vond egy kalap alá a többi hívővel. Ha van is közöttünk Jehovás, most semmi rosszat nem mondott. Ritkán védem őket, főleg azután, hogy engem is beakartak vonni, de most megteszem.


Mond meg, ha nem vagy hajlandó jobban utána nézni a dolgoknak, akkor honnan veszed, hogy a Biblia kitalálció? Miért gondolod azt, hogy manipulálva vagy? Mert a biosz tankönyv nincs manipulálva, mi?


Tudod annak van mindig igaza, akár politikai életben, akki a történések egészét látja, a lehető legtöbb szempontból. Ez média "törvény".


Mindent összetéve semmi értelmes választ nem tudsz adni, hanem csak azt, hogy elvarázsolt barmok, nincs isten, mert én a mindentudó tudom, és engem nem lehett átvágni. Nos igenis át vagy vágva, mert csak azt az egy kamerából vagy hajlandó nézni az eseményeket, amit valaki anno eléd told. Nem vagy nyitott.


Mi értelme a vallásnak? Ne teológiai, hanem filozófiai választ keress rá.

2016. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/119 anonim ***** válasza:
29%

Az a lényeg ,jó lenne ha szem előtt tartaná a kérdező,hogy amit az iskolában hall,azért hallja,mert az a KÖTELEZŐ tananyag!


A tanárok/tanítok nem azért vannak ott,hogy a saját nézetekeiket, meggyőződésüket tanítsák! Ebből kifolyólag biztos,hogy van olyan tanár/tanító, aki egyenest homlok másként gondolja azt amiről KÖTELEZŐ beszélnie az iskolában!!!!


Biztos vagyok abban is,hogy sokan tudják az igazságot közöttük.De ha az van előírva,akkor arról KELL beszélnie ha tetszik bárkinek is ha nem! ....


Így felesleges is megkérdezni a saját véleményüket,mert úgy is csak azt mondja,amit mondhat,ami elővan írva neki!....

2016. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Bibliát, ha ki is találták, 3000 évre előre hogyan tudta volna a tudomány mai állását? Azt nem tegnap írták bele. A zsidók, mint az írták már korában, szóról szóra másolják.
2016. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Másrészről az evulóció csak elmélet. Én is a híve vagyok, és párhuzam vonható a második teremtéstörténettel, de mi van akkor, ha Isten csak ötperce teremtette a világot az emlékeimkkel együtt? Próbáld meg cáfolni!
2016. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/119 anonim ***** válasza:

A vallásnak pont az a lényege, hogy ne legyen értelme.

Hogy ne tudj, csak higgy.

2016. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!