Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/119 anonim ***** válasza:

Kinek tetted fel a kérdésedet?

Ez sajnos nem derült ki, ahogy az sem, hogy jön ehhez a témához az ősrobbanás és a tudomány? Itt a vallás értelméről van szó, nem pedig hit kontra tudományról.


A tudomány megállapítja a természetben található törvényeket, törvényszerűségeket ( fizika, kémia, biológia, mértan, számtan, stb), ezeket a törvényeket egy törvényalkotó, törvényhozó teremtette és alkotta, nem maguktól jöttek létre.


A robbanásból sohasem lesz rend és törvényszerűség. Robbanásból csak káosz lesz, repül minden szanaszét ész nélkül. Ilyen alapon nem létezik az evolúció sem.


Az egysejtűből sosem lesz hal, a halból sosem lesz hüllő vagy kétéltű, ahogy azokból sem lesz majom, a majomból pedig ember. De ez egy másik téma, nem ide tartozik.

2016. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Köszönöm szaja. Végre valaki, aki feloldja ezt a feszültséget.
2016. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/119 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tényleg nincs Isten, csak kitaláció.

A keresztény hitnek nincs semmi értelme.

Maga a Biblia is az ember szemszögéből, az ember igényei szerint tálalja Istent, pedig ha az ő szempontjából szemlélnénk a dolgot, akkor azonnal látható, hogy csak kitaláció az egész.

Az e világi életünk csak egy előjáték, szokták is mondani a vallásosak, hogy ebben a 'siralomvölgyben' töltött nyúlfarknyi életünk csak a túlvilágra determinál minket.

És tényleg, állítólag ott minden jó, minden örökké tart, stb...

Ekkor viszont az a mindent tudó, mindent látó és mindenható Isten kapásból teremtene bele olyan lelkeket, amilyet csak akar, feltéve, hogy lenne, így a mi életünknek semmi értelme, semmi szüksége ránk.

Persze szokták mondani, hogy annak a túlvilági léleknek ki kell fejlődnie, mert valamiért Isten nem képes megteremteni, de ezzel egy olyan 'felemelhetetlen követ' prezentálnak, valamit, amire a kitalált Istenük képtelen, nevezetesen, hogy olyan lelkeket teremtsen, amilyenekre szüksége van valamiért azon a príma túlvilágon.

2016. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

Én olyan érvelést vártam tőled, mint amit az utolsó adott.

Állítását meg tudja indokolni. Neki hajlandó vagyok elhinni, hogy nincs isten.

Utolsonak pedig válaszul, ha még sincs idő, én megtapasztaltam azt, hogy van egy közösséget teremtő, összetartó erő. Ez az erő, vagy hadonló eről másdolgolat is összetart. Én ezt az erőt érzelmezem istenként. Azt nem tudom elhinni, hogy ti nem borzongtatol meg abban, amikor bátmikor végig gondoltátok ezt.

Egyszerűen, túl sok időt töltöttem istennel, hogy ne higgyek benne. Itéljetek el nyugodtan, nem érdekel, én rahaszkodom hozzá.

2016. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/119 A kérdező kommentje:
Hétvégén mqjd még írok, az elmúlt napokban nem értem rá.
2016. nov. 11. 00:44
 116/119 anonim válasza:

Szerintem semmi értelme. Több problémát okozott a történelem során, mint bármi más. Tömegmanipuláció, ahogy egy előttem hozzászóló is írta. Így akarnak pénzt beszedni, olyan törvényeket betartatni az emberekkel, ami amúgy nem helyes, rá lehet fogni a gyilkosságokat, terrorizmust, háborút.

Az egy dolog, hogy a hit csodákra képes. Például gyógyítani tud, erőt ad, hogy átvészeld a nehézségeket, sikeresebb legyél stb. De ez csak placebo, én inkább magamban hiszek, mint egy nem létező természetfeletti hülyeségben.

2016. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/119 A kérdező kommentje:
Írnák én is , de vannak itt olyanok, akik normálisabban leírják ezt az egészet és igazuk van. Ennél többet nem is lehetne írni.
2016. nov. 12. 23:53
 118/119 anonim ***** válasza:
Felcsatlakozni egy attraktor mezőre mindig van értelme.
2016. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/119 anonim ***** válasza:
Nem akarok meggyőzni senkit. Összefoglalva a vallás lényege, hogy az élet nagy kérdéseire (honnan jöttünk, mi a létünk értelme, mi lesz velünk a halál után, mi a jó és mi a rossz stb.) és lenyűgöző mélységeire megpróbáljon választ adni. A kapcsolódó manipulációk, vallásháborúk stb. a vallást rosszul felhasználó emberek bűne, nem a vallásoké.
2016. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!