Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
 71/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Mond nagy bumm előtt mi volt? A világyetemnek határra van. Ez ki lett mutatva. Azon túl nincs semmi. Olyan, hogy semmi vagy véletlen matematikailag és fizikailag nincs. Paradoxon. Valami olyan van ott, amit nem értünk. Persze ufokok tudhatják a titkot. Ha azt mondjuk, hogy isten nem lát alkalmasnak a tudás megismeréséhez, az nem válasz a teológiának sem.
2016. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/119 anonim ***** válasza:

Persze Kedves Szabolcs! :)


azt írtad nem létezik Isten!


Erre én azt felelem:


Honnan állítasz ilyet????Ekkora tudós vagy,aki minden bizonyíték nélkül mindent tud,mint valami mindenttudó.Már már olyan ez az állításod,mintha magadat valami mindenség tudójának gondolnád (nem sértésből írom,csak ezen kijelentésedre,azt kell gondolnom,hogy többet tudsz a mindenható Istennél!)....Te elmentél körbejártad az egész földet,láthatót láthatatlant,vissza jöttél és azt mondod nincs,mert nem látod?


Ez kevés...nem győztél meg!!!!Szelet sem látjuk,de még is van! :) Akkor,hogy van ez?Hallani is csak akkor halljuk,ha valami tömeget mozgat!...

2016. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/119 anonim ***** válasza:
Elnézést!...Vilmos! Bocsánat nem Szabolcs! Ezer bocsánatot kérek,hogy elírtam a neved!
2016. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Fére értés. Eredetileg a kérdező mondja, hogy nincs isten. Én egy nagy tanúság tételt tettem eddig. A "feltételezzük, hogy ha lenne isten" a kérdező gondolatmenetére akartam ráfűzni, már ha egyáltalán van neki, mert eddig nem ezt látom. Elnését, ha ez nem jött át.
2016. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/119 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek Vilmos!


Valószínű az volt a baj,hogy csak a végét néztem!Az előzményeket nem.

2016. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/119 anonim ***** válasza:

Isten nem létezik?

Akkor Te sem létezel, így magamnak válaszolok.

2016. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
De ami írtál, kedves leszabizó (bocs, anonamen így tudlak szólítani), tökéletesen leírod, ami a kérdezőről gondolok, csak én látok reményt, hogy meglássa az én logika rendszeremet a hittről.
2016. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/119 anonim ***** válasza:

"Utolsó elótti: van különdbség a vallás és az, hogy mondjuk hiszel abban, hogy valami sikerül és segít feldolgozni a feldolgozhatatlant?"


Van különbség, de annyiban hasonlóak, hogy mindkettő a bizonytalanba vetett "horog". Amikor abban hiszel, hogy valami sikerül, akkor a jövőbe veted a horgot. Amikor istenben hiszel, akkor mennyországba, az anyagi világon túlra.



"Haegjal valaki, akkor gondolom isten ott fog meleltted ülni a kanapén és hallgat téged és probál vigasztalni és ez sokkal többet ér annál, minthogy egy igaz barát vagy családtag vigasztaljon teljesen igaz mit ne mondjak. És igen nem lehet semmit feldolgozni teljesen igaz kívánom, hogy senki se legyen melelted ilyenkor cska isten aki nme létezik."


Az istenkép változik, ahogy az emberiség halad előre. Nem biztos, hogy aki "istenben" hisz, az ugyanabban az istenben hisz, mint akiben a nagyapái. Van aki szerint isten olyasmi, mint az egyes sejteknek a test: az emberi test egy sejtje nem különálló lény, hanem valami nagy egésznek a része.



"Utolsó: én probálom megmagyarázni, hogy a vallásos emberek elgondolkazzanak, hogy ne írányitsák őket és a sjaát igazamat tartom meg végig."


Van, akinek kell az irányítás. Szokd meg. Aki lemond arról, hogy célokat jelöljön ki, annak más fog célokat kijelölni. Ez nem más, mint a szabadság feladása a biztonságért. Téged is irányít valószínűleg nagyon sok minden, amiről most még fogalmad sincs, és csak később fogod megérteni, ha egyáltalán.



"És, ha ennyire lekötelezetek valami íránt legalább ne vigyenek bele más embereket, hogy ebben a marhaságban réyzt vegyenek és egész életüket átalakítsák a semmiért, mert ezt azért mondom hisz itt is mászkáltak már Jehova tanúi terjeszteni a dolgokat."



Szerintem a vallás létjogosultságát két dolog adja:


1. Az ismeretlen dolgok. Ebből egyre kevesebb van, ahogy fejlődik a tudomány, de mondjuk a halál utáni időszakra vagy az univerzum keletkezésére még mindig nincs biztos válasz. Az emberi tudat pedig nem fogadja el a bizonytalant, ezért mítoszokat alkot.


2. Életfilozófia. Az ember úgy van kivetve a világba, hogy tud a saját létezéséről, tud arról, hogy meg fog halni, de azt nem tudja, mit kezdjen ezzel a helyzettel. Mi értelme annak, hogy megszületünk, csinálunk valamit, aztán majd meghalunk? Nem kaptunk az élethez használati utasítást. Az embernek jó, ha hisz valamilyen magasabb célban, ami túlmutat az ő életén.

2016. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/119 A kérdező kommentje:
De akkor se vegyenek más embereket rá a vallásra. És igen van olyan, hogy véletlen. És épp erröl beszélek, hogy aki hivő az nem tudja beismerni, hogy nincsen isten, mert annyira belemerült ebbe az egészbe. És én magamat írányitom és nem hagyom, hogy más írányitson. De beszélhettek itt össze vissza egy hivő ember nem is fog ezem elgondolkozni, hogy isten létezik e, mert annyira benne van már épp ez az amiröl beszélek.
2016. nov. 2. 22:54
 80/119 A kérdező kommentje:
És megszületünk vsinálunk valamit majd meghalunk. Erre én cska azt mondom, hogy, ha meghalsz úgy se fog érdekelni ez a másik meg, hogy amég élsz addig cselekedj érezd jól magad legyél sokat a bafátokkal meg akik meleltt jól érzed magad az élet ez, hogy rezd jól magad és ne szenvedj.
2016. nov. 2. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!