Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

És most mindenki a keresztény tanakról beszélget, amikor a budhizmusról is jó lenne szót ejtrni végre.

Mert mind a kettő egymással össze nem egyeztethető világképet ír le ugyan arról a világról, ami nem lesz más.

2016. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/119 anonim ***** válasza:
100%
Annyi értelme van, hogy az emberek számára megnyugvást jelent, ha imádkozhatnak vagy hihetnek valamiben. Ezáltal könnyebben veszik az akadályokat. A hit gyógyít. Mindegy miben hisz valaki, ha az erőt ad neki a feladatai elvégzésére. Hihetsz magadban is.
2016. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/119 A kérdező kommentje:
Miért gondolom azt? Azért mert több ezer éve ugyan ez történt honnan veszed, hogy több ezer éve nem egy velem egykorú csinálta meg a Bibliát? És mondom nekem az összes valás ugyan az.
2016. nov. 2. 13:15
 44/119 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! :)


A Vallás,és a Biblia kicsit más!

A Biblia az igazság!

A vallás,pedig abból jött létre,amit a Biblia olvasó úgy gondolt,hogy olvasott valamit,majd azt egy nézetté formálja.Ezért fordul elő,hogy több vallás nézet van.Persze itt hozzá tartozik,hogy melyik Bibliát? Az átírtat,vagy az eredetit olvasta?


Ez is olyan,hogy aki az igazat szeretné megtudni Istennel kapcsolatban,az a Bibliára kell,hogy támaszkodjon,és ne emberek által gyárott nézetekre támaszkodjon.


Ide még hozzá kell tenni,hogy nem árt utána nézni az igazságnak,én is tettem "kutató" munnkát magamnak ezügyben.Melyik Biblia az igaz! Mint tudjuk,a legősibb,és eredeti,ami még az átírások előtt voltak.Addig addig kutattam,míg rájöttem,hogy a legeslegíráshű Biblia a Károli Gáspár féle.Utána néztem az életének is,stb...


Én az igazat szerettem volna tudni,a szín igazat,mellébeszélések nélkül.Ebben segített a "kutató" munkám!Nem hittem el senkinek semmit.Olvastam hallgattam véleményeket,de nem köteleztem el magam senkinek.Hanem én magam jártam utána.

2016. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

Ennyi erővel honnan veszed, hogy az Odüszeiát nem egy tizenhat éves csinálta. (Már ha azt veszed.)

Senki sem mondta, hogy a Babiloni fogság előtti eseményeket 16 évesek írták le, vagy hogy Ézsaiás 2 és 3 nem-e 16 éves volt. Ez nem azt jelenti, hogy "kitalálták", hanem a kinyilatkoztatás kortól függetlenül bárkijé.

És nem, egy vallás sem ugyan az, még ha gyökerük ugyan az, és végsősoron minden egy istenhez vezethető. Mint ahogy a kolibri és kaktuszmadár sem.

2016. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/119 Ákos13 ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!

Egyik vallás sem ad olyat, amit ne lehetne más módon is pótolni. Erkölcs, szeretet, közösségi élet: ezek mind megvannak vallások nélkül is. Ráadásul minden vallás kötöttségekkel jár- ne tedd ezt, ne tedd azt. Látszik, hogy azért találták ki mindegyiket, hogy megszabják az embereknek, mit tehetnek. Ilyen kötöttségre nincs szüksége az embernek. Elég, ha az állam megmondja, mit tehetsz, nem kell a 21. században még az egyház tanításainak is engedelmeskedni.


A legrosszabb pedig, hogy minden vallásnak megvan a rossz oldala is. Nem csak jó tanításaik vannak. A Biblia, a Korán és az összes szent könyv tele van olyan utasítással, hogy fel kell lépned a hitetlenek ellen. Arra buzdít, hogy erőszakkal terjeszd a hitet, gyilkolj. Lehet, hogy a hívőknek mindig csak a jó tanítások jutnak eszükbe, de vallásnak megvan a maga sötét oldala is.


Összességében egyetértek veled, kérdező.


Ezt a videót pedig mindenkinek ajánlom megtekintésre:


[link]

2016. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

Kedve Ákos.

Igen, vannak erőszakos hittérítés, amiben mindenki jócskán benne van. Sőt, valláson belül is megy az öldöklés. De gondoljuk végig, tényleg ez Isten, a hit célja? Gyilkolni egymást egy "szent célért", amikor az ölést a legtöbb szentírásban tiltják?

Az emberekben még mindig a középkori megoldások jutnak az eszükbe, de onnan az egyház már rég túllépet, megreformálódott. SŐT! A felvilágosulás, demokrácia és vallásszabadság lehetővé teszi a legszélesebb hitgyakorlást.

Neki megyek a kérdező torkára, meglehet, de ez mégis békés térítési szándék van bennem, mert sosem jutna eszembe kereszteshadjárat indítása.

Látom, hogy zárkapukat döngetek, de lehetőségem nyílott mások, nem csak a kérdező szemléletével megismerkednem, és ez a legfontosabb érték ebben a vitában. Ezt én használni tudom, mások nem.

2016. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/119 A kérdező kommentje:
Teljesen nem olvastam végig, mert felesleges. A biblia meg nem az igazszág, ha.em az ember butitása.
2016. nov. 2. 13:59
 49/119 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező!


Olyan dologról vitázol, amit nem ismersz. Bedőlsz a felszínes hazugságoknak a Bibliával kapcsolatosan, ahelyett, hogy meggyőződnél róla, hogy valójában mi is az igazság.


Csak egy egyszerű idézet egy szakembertől:

"Szemben a több mint 5000 ma ismert újszövetségi kézirattal, és az ezret szintén meghaladó ószövetségi kézirattal és kézirattöredékkel, Homérosz Iliászának csak 643 kézirata létezik, Thulydides Peloponnesosi háborújának csak 8, Tacitus műveinek csak két kézirata van meg. A bibliai szöveg hitelességét illetően a bizonyítékoknak olyan bősége áll rendelkezésre, hogy egyértelműen kimondhatjuk: A keresztény ember kezébe veheti a teljes Bibliát és mindennemű kétely vagy habozás nélkül vallhatja, hogy az Isten beszéde, amely a lényeget érintő változás vagy károsodás nélkül adatott tovább nemzedékről nemzedékre az évszázadokon át."

(F. G. Kenyon: Our Bible and the Ancient Manuscripts, 55. l.)


Nézd én jártam teológiára, és alaposan utánajártam a dolgoknak. Itt nincs értelme hamisításról beszélgetni, 2011. szeptembere óta ugyanis elérhetők az 1200 megapixeles felvételek, amelyek az elhalványult írásjeleket újra láthatóvá tették. A Netre került a teljes Holt tengeri tekercsek szövege angol fordítással, ezek bizonyítják a szöveghitelességet 2000 évre visszamenőleg... Lásd. [link]


Jó böngészést... :-)


Üdv. Péter

2016. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/119 A kérdező kommentje:
Látom még mindig nem érted. Én nem értek ehhez mivel nem is foglalkozom vele, de azt tudom, hogy ez a vallás csak az emberek hipnotizálására és tébolyitása miatt jött létre. És akár több ezer évvel ezelött nem tudhatod, hogy valóban nem csináltak e valamit a Bibliával.
2016. nov. 2. 14:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!