Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolució tagadók, keresztények...

Changename kérdése:

Evolució tagadók, keresztények. Mi az az ok vagy okozat amiért nem fogadjátok el az evoluciót?

Figyelt kérdés

2017. jún. 3. 01:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:

"Tudod, nem mi cáfolunk titeket, hanem a valóság és a józan ész."


Melyik az at álltásom amelyiket megcáfolja a valóság és a józan ész?

Ha már ilyen irányba akarsz terelni akkor definiáld az összes valóságot ami létezik az egész földön. Ha bebizonyosodok arrol hogy az összes valóságnak ami létezik legalább a felét tudod akkor elismerem hogy a józan ész megtestesítője vagy és mindenben halgatok rád, elenkezőleg a téma lezárva.

2017. jún. 5. 14:48
 12/83 anonim ***** válasza:
91%

"Te se senki nem láthatja saját szemével hogy több milliárd éves, csak hiheti rolla, és annak a szavának aki megvizsgálta.

Láttam én már sokmindent a saját szememmel de lényegtelen."


[link]


ezt még a vallási fanatikusok is elismerik, persze mindig akadnak primitív kivételek



"elenkezőleg a téma lezárva."


ez van amikor tudod hogy semmi nem támasztja alá az állításodat és nem tudod semmivel igazolni a feltevésedet

inkább elfutsz a megvitatás elől hisz tudod nincs mivel érvelned a tényekkel szembe

2017. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
15%

"ezt még a vallási fanatikusok is elismerik, persze mindig akadnak primitív kivételek "

Legalább olvasd már el, amit linkelsz. A szénizotűpos vizsgálat max párszor tízezer éves lelet meghatározására alkalmas. Nagyon jó esetben. Amúgy meg csak párezer ..

2017. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 Ay carramba! ***** válasza:

#11 Tudom, nem az én véleményemet kérted ki legelső sorban, de másodszorra már igen, szóval válaszolok is.:

A legelső és egyben a legnagyobb, ami nem passzol a képbe, hogy teljes alapjában véve mindent ami ellentmond az érveiteknek és elképzeléseiteknek, azt valamilyen módon próbáljátok hazugságnak/hamis ténynek beállítani, valahogyan megcáfolni. Nem állítok totemeket a közhelyeknek, de nagy általánosságban erről van szó, és minden tiszteletem azoké, akik elfogadják a realitást, és nem mentegetőznek csakis azért, hogy az ő ideológiájuknak legyen igaza, vagy éppenséggel ő maguknak.


Az első példa az lett volna, amit a kedves #12-es már leírt, de mivel már megtette, nincs miről beszélnünk. Egyébként köszönöm is neki hogy lerövidítette a kommentemet, (Köszi! :DDD) így már nem kell (egyelőre, úgy látszik) megtárgyalnunk (még egyszer).

Na szóval: Definiáljam az összes valóságot ami csak létezik? Hmm; ha nagy vonalakban, minden részletezést nélkülözve akarom megfogalmazni, akkor a következő az: Fizikai, kémiai, és biológiai törvények összessége. (meg amit a nevekből még tudunk kreálni, mint a biofizika, fizikokémia, stb.)


Khm, ne is várd, hogy tudjam az összes valóságnak akár az 1%-t is (nem mintha számítottam volna rá), mert nincs ember aki ennél az egységnél többet tudna, mivel egyszerűen annyi van hogy "pfhuhú". Viszont már eleve nem tőlem kellene várnod a magyarázatot, mivelhogy én csak elmondom a szitut, te meg meghallgatsz, és én pedig várom hogy átgondold, majd válaszolj, szóval csak tanuld a természettudományokat, ha a valóságot akarod megkapni. (Mellesleg olyan játékokkal nem szeretek játszani, amikben az ""ellenfelem"" szablya meg a határokat, ráadásul úgy, hogy azt el is veszítsem).


A következő a #7-s válaszodban megfogalmazottak. ("Ezt te is egy könyvbe vagy máshol olvastad mert hogy te semmiféleképpen nem tudnád bebizonyitani.") Viszont ugye tudod, hogy ez fordítva ugyan úgy igaz rád is? Mert ugye te nem a Biblia és más (gyanítom hazug, ha már így játszunk xD) emberek elbeszélései alapján vagy hívő, hanem így születtél, egyszerűen csak hiszel az Atyában oszt' kész, ugye?

2017. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:

"Legalább olvasd már el, amit linkelsz. A szénizotűpos vizsgálat max párszor tízezer éves lelet meghatározására alkalmas. Nagyon jó esetben. Amúgy meg csak párezer .."


hogy lehetne "pár tízezer éves" mikor a teremtés kb 6000 éve volt? csak nem egy kis baki a mesekönyves sztoryba?


a több millió éves fosszíliák kormeghatározását a fosszília körüli üledékanyagból szokás megállapítani

ha nem tudod hogyan akkor dióhéjba arról van szó hogy tisztában vagyunk a kontinentális lemezek mozgásának sebességével, irányával így csak visszafelé kell számolni


még mindig várom a linkeket arról hogy az evolúció nem létezik

tudományos bizonyítékot még mindig nem mutattál fel csak félmondatokkal kötekedtél

2017. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 A kérdező kommentje:

Mégegyszer leírom mivel a lónak a napellenzője fönt van.

A kérdésem nem vita tárgya nem ellenfél szerzés,az evoluciot el nem fogadó emberekhez szol.

Itt nem az evoluciorol van szó és nem a tanulmányozásárol.



"szóval csak tanuld a természettudományokat, ha a valóságot akarod megkapni."


Ezen a tanuláson tul vagyok

Nem a természettudomány a valóság hanem a valság egy pici része a természettudomány


"(Mellesleg olyan játékokkal nem szeretek játszani, amikben az ""ellenfelem"" szablya meg a határokat, ráadásul úgy, hogy azt el is veszítsem)."


Én vagyok a kérdező és te a válaszoló ez a valóság.


"A következő a #7-s válaszodban megfogalmazottak. ("Ezt te is egy könyvbe vagy máshol olvastad mert hogy te semmiféleképpen nem tudnád bebizonyitani.") Viszont ugye tudod, hogy ez fordítva ugyan úgy igaz rád is? Mert ugye te nem a Biblia és más (gyanítom hazug, ha már így játszunk xD) emberek elbeszélései alapján vagy hívő, hanem így születtél, egyszerűen csak hiszel az Atyában oszt' kész, ugye?"


Mégegyszer.

Én itt keresztények vagy olyan emberek akik nem fogadják el az evoluciot,(véleménye érdekel)


Ha vitát akarok valakivel akkor azt szemtöl szembe teszem és úgy hogy nézzen a szemembe mikor mond vagy kérdez, vagy reagál, és ne figyelgessen jobra vagy balra hanem legyen egyenes.

2017. jún. 5. 18:09
 17/83 A kérdező kommentje:

"még mindig várom a linkeket arról hogy az evolúció nem létezik

tudományos bizonyítékot még mindig nem mutattál fel csak félmondatokkal kötekedtél"


Te itt nem vársz semmít, tégy fel egy kérdés egy másik topikban és várj a linkekre.

Itt aki kötekedett az te vagy ha nem érted akkor elmagyarázom hogy miért.

2017. jún. 5. 18:14
 18/83 anonim ***** válasza:
100%

"Evolució tagadók, keresztények."


tehát ott van egy vessző és csak olyan véleménye érdekel ezek szerint aki bólogat a mondandódra?


be is fejezném akkor a dolgot mert te nem kérdést tettél fel hanem önigazolásra vágysz

szíved joga hülyeségben hinni de akkor ne kérdezz ha félsz a választól

további békés tudatlanságot

2017. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
59%

bocsi lemaradt


valláskritikába tetted fel a kérdést, ha birkáktól várod a választ akik bólogatnak neked javaslom a vallás rovatot

nekik van rutinjuk a butaságba

2017. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 Ay carramba! ***** válasza:

#16 Jól van, nem írok ha annyira nem kellek... :(

*sírás*

2017. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!