Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Noé és az özönvíz története...

Noé és az özönvíz története megtalálható a Bibliában és a Koránban is, de jelentős eltérésekkel. Melyik lehet valós?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben sok kérdést tesznek fel keresztényeknek ezzel kapcsolatban, főleg ateisták. Úgy látom legtöbbször provokatív a kérdés, de van alapja mert a keresztény változatban nagy a támadási felület mivel teljesen ellent mond a tudománynak.


Köztudatban a keresztény változat terjedt el, miszerint az egész Földet elöntötte a víz, de Noé Isten parancsára hajót épített. Meg akarta menteni az embereket és figyelmeztette is őket de csak családja hallgatott rá. Továbbá a történet része hogy minden szárazföldi állatból két párt a hajóra vitt.


A Koránban szintén szerepel Noé története és az özönvíz de egy szóval sincs benne olyasmi hogy az egész Földet elöntötte a víz. Valószínűleg csak helyi árvíz volt ami legfeljebb a Közel-Keletet érinthette. A hajon pedig Noé és családja volt, továbbá emberek akik hallgattak Noéra, és csak háziállatok vittek be. Kérdésem hogy a keresztények milyen bizonyítékot látnak arra hogy a Bibliai változat a valós? Van bármiféle tudományos bizonyíték arra hogy 4 ezer éve az egész Földet ellepte a víz? Hogy fért be minden állat egy hajóba? Egyébként meg a növények is elpusztultak volna.


Szeretném kiemelni hogy a kérdéssel nem célom a keresztények provokálása vagy megbántása. Egyszerűen csak érdekelne hogy nem tartják-e elképzelhetőbbnek az iszlám szerinti változatot. Rossz nézni ahogy keresztlények próbálnak válaszolni és sokszor teljesen abszurd válaszokat adnak. Ezek azt eredményezik hogy az ateisták nem hiszik el Noé történetét, pedig a Koránban olvasható változat szerintem teljesen rendben van.



2017. júl. 4. 12:05
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/121 anonim ***** válasza:
9%

"a víz irdatlan nagy sodrását jelzik."

Egy cseppet se zavarjon, hogy ezt évmilliók alatt vájta ki az a folyó, amelyik benne folyik.

2017. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/121 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise


"Nem sértegetek senkit - de ne legyen már kötelező jónak tartani a többnejűséget!"


Csak röviden tisztáznám hogy értsd. A Korán nem azt írja hogy minden férfinak legyen több felesége. Ennek szigorú feltételei vannak és nem a férfiak vágyait hivatott kiszolgálni. A nők védelmét szolgálja. Bizonyos esetekben ez a legjobb megoldás. Na csak mai szemmel nézd. Képzeld el hogy a például a középkorban egy asszony elveszíti a férjét és van 4-5 gyereke. Ki gondoskodik róluk? Még ma is nehéz dolga lenne. Abban az időben meg éhen is hallhattak mert a férfi biztosította a megélhetésüket. Sok esetben pedig a prostitúció marad számukra ha nem akartak éhezni. Na az ilyen esetekre vonatkozik a többnejűség. A kedves keresztények ezt úgy állítják be mintha a férfiak vágyait elégítené ki.



"Mindkettő igaz, mitikus realitás."


Én nem így gondolom. A Korán és a Biblia ugyanazt a történetet írja le, de másképp. Mindkettő nem lehet igaz. Kérdés az volt melyik hihetőbb, melyik valós?



"Ezek a szövegek NEM tudományos szövegek."


Nem kell hogy az legyen. Logikailag is ki lehet következtetni melyik lehet igaz. Keresztény változat szerint Isten nem törődött az emberekkel és csak figyelmeztetés nélkül elpusztította. Noé tudta hogy el lesz és nem szólt az embereknek. A Korán szerint viszont Isten folyamatosan segítette, tanította az embereket és figyelmezettet őket. Csak akkor pusztította el őket mikor azok a hívők életére törtek.



"Elég sokat foglalkoztam ezzel a témával és most megpróbáltam belőle átadni.

Feleltem a legjobb tudásom szerint. Illene megköszönni az idő- és energiaráfordítást, ez az jóindulatú kérdezőknél természetes szokott lenni, megköszönik a válaszokat."


Értékelem hogy próbálsz válaszolni, de nekem már inkább úgy tűnik megpróbálod elterelni a dolgot.

2017. júl. 8. 12:05
 93/121 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam elterelni, az én időm is drága, nem akarok ilyet csinálni, mert időpazarlás.

Nem akarod megérteni, amit írtam, nem baj, majd máskor, mástól.

Hogy lehetne ezt pl. tudományosan és logikusan elemezni:

Mohammed Próféta (béke legyen vele) azt mondta: „Allah e Könyv által felemel egyeseket, másokat pedig lealacsonyít.”


Allah szavát kellene a halandónak felülbírálni??????


A szentkönyvek nem erre vannak- ezt csak az ateisták hiszik, azért kötnek bele mindegyikbe, mindenhol. Ezt témát zárjuk le.


*

"a középkorban egy asszony elveszíti a férjét és van 4-5 gyereke. Ki gondoskodik róluk? "


Értem. Tehát, ha van 6 felesége az ürgeúrnak (nem, nem azért hogy jól érezze magát, csak mert na, lehet) - és minden nejnek van 3-4 gyereke és elveszítik a muszlim férjet - akkor egymásról gondoskodnak az özvegyek.

Ezt is lezárhatjuk.

Béke veled!

2017. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/121 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mutatnál nekem egy olyan muszlim férfit,aki özvegyasszonyokat vett feleségül?Mohamed próféta(az örök béke tartsa ott,ahol van)pl.egy 9 éves szüzet vett utolsó feleségének,s nem egy katonája megövegyült feleségét.


A muszlim értékrend szerint feleségnek,csak a szűz megfelelő,s nem az özvegyasszony.

2017. júl. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/121 anonim ***** válasza:

Folyt,:


A terroristák sem abban bíznak,hogy "szent áldozatukért"72 özvegyasszony várja a menyországban,hanem 72 szűz.

2017. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/121 anonim ***** válasza:
Volt ilyenre is példa: A 25 éves Mohamed a 40 éves, özvegy Khadiját vette el feleségül, aki az akkori munkaadója volt. Utána még 9 felesége volt, azok fiatalabbak.
2017. júl. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/121 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise


"Hogy lehetne ezt pl. tudományosan és logikusan elemezni:"


Az özönvizet ne keverd össze mással. Van amit lehet tudományosan bizonyítani van amit nem. Biblia szerint Mózes kettéválasztotta a tengert. Ezt tudományos eszközökkel nem lehet sem cáfolni sem megerősíteni. Ha viszont 4 ezer éve az egész világot elöntötte a víz annak kell hogy legyen nyoma. Vagyis tudományos eszközökkel bizonyítható kellene hogy legyen. Tudsz erre bármilyen bizonyítékot mutatni. Mert ha nem, azt jelenti nem történt meg.



"A szentkönyvek nem erre vannak- ezt csak az ateisták hiszik, azért kötnek bele mindegyikbe, mindenhol. Ezt témát zárjuk le."


Tudom a keresztények azt mondják "csak hidd el és kész" de az iszlám szerint ez kevés. Isten nem azt várja hogy gondolkodás nélkül higgyél.


"És megmutatjuk nekik a jeleinket a Föld tájain és

saját magukban, hogy nyilvánvaló legyen a számukra, hogy ez (a Korán) az Igazság. 41/53


Tehát Isten azt várja hogy tanulmányozd a világot, így nyerhetsz bizonyosságot.



"Értem. Tehát, ha van 6 felesége az ürgeúrnak (nem, nem azért hogy jól érezze magát, csak mert na, lehet) - és minden nejnek van 3-4 gyereke és elveszítik a muszlim férjet - akkor egymásról gondoskodnak az özvegyek."


Nem erről van szó, de látom inkább kiforgatod mint hogy elgondolkozz rajta. De vegyünk egy példát. Kicsit durva lesz, de csak azért hogy átgondold. A középkorban élsz, és a nővéred elveszíti a férjét és ott marad 5 gyerekkel. Mi a jobb megoldás számára? Ha éhen hal a gyerekeivel együtt, prostituált lesz vagy hozzámegy egy már házas férfihoz aki tud róla gondoskodni?

2017. júl. 9. 00:24
 98/121 A kérdező kommentje:

Kedves 46%-os


"Mutatnál nekem egy olyan muszlim férfit,aki özvegyasszonyokat vett feleségül?Mohamed próféta(az örök béke tartsa ott,ahol van)pl.egy 9 éves szüzet vett utolsó feleségének,s nem egy katonája megövegyült feleségét."


Pedig pont ez a helyzet. Mohamed próféta feleségeinek többsége özvegy volt, életkoruk pedig 40-60 év között volt. Az pedig nem igaz hogy Aisha 9 éves volt akkor, ezt már kifejtettem.



"A muszlim értékrend szerint feleségnek,csak a szűz megfelelő,s nem az özvegyasszony."


Ez megint egy olyan állítás ami ne igaz, csak a kedves keresztények terjesztik az iszlámról. Az iszlám vallás szerint ha a házastársak nem jönnek ki akkor lehetséges a válás és kereshetnek másik párt maguknak. Aki elvált nyilván nem lehet szűz.



"A terroristák sem abban bíznak,hogy "szent áldozatukért"72 özvegyasszony várja a menyországban,hanem 72 szűz."


Szintén hazugság. A Koránban nincs semmiféle 72 szűz. A terroristák súlyos büntetésre számíthatnak.

2017. júl. 9. 00:37
 99/121 anonim ***** válasza:
A 98.Hsz színtiszta taqija(hazugság).
2017. júl. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/121 anonim ***** válasza:
81%

9.szúra 30: A zsidók azt mondják: "Uzayr Allah fia." És a keresztények azt mondják: "A Messiás Allah fia." Ezt mondják ők a szájukkal. [Állításukkal] hasonlítanak azoknak a beszédéhez, akik korábban hitetlenek voltak. Allah átka legyen rajtuk! Hogy fordulhatnak el [ennyire az igazságtól]?!

[link]


Az iszlám kultúra gyönyörű, a tiszta szívű hívő muszlimok jók. Ha egy magyar ezt felfedezi szívében, az jó.


Ha azonban a keresztények ellen jött létre benne, mintegy kiábrándultság és keresztény-ellenesség miatt, akkor szánalmas és végzetesen életveszélyes is.


A hit nem olyan, mint egy étterem, hogy ha az "A"menüre allergiás vagyok, akkor a "B" menüt választom, de ha abban nem tetszik valami, még egy variációt fabrikálok és megrendelem az (isteni) szakácstól -aki azonnal haptákba vágja magát és elkészíti.


Meggondolandó az a 'C' menű az aábbiak miatt:

Tény, hogy az iszlám államokban a saría megengedi a gyerekkel kötött házasságot. Hogy a Próféta sok feleség közül a legkedvesebb hány éves volt, arról több hadisz számol be Aisha szavával. Szahih Muszlim, Szahih Buhkári, a legismertebb és minden muszlim által elfogadott hadísz-gyűjteményből:

"Aisa mesélte: A próféta hat évesen házasodott össze vele és kilenc évesen hálták el a házasságot. Ezután 9 évig maradt vele (Mohamed haláláig). Bukhari 7.62.64"


A saría (شريعة) jogrendszer értelmezésében vannak eltérések, de alapvetően az élet minden területére kiható szabályrendszer ezerötszáz éve, nem változtatható! ( mint a mai napig a római jogon nyugvó európai jogrendszer).

Az Iszlám jog felépítése: Elsődleges a Korán, vagyis Isten szava. Ezután a szunna, vagyis Mohamed cselekedetei következnek melyek a hadíszok. Ezután az idzsma, vagyis az adott iszlám közösségen belüli rögzített megegyezések következnek

.

A súlyos bűncselekmények – a nemi erőszak, a gyilkosság, a hitehagyás, a fegyveres rablás, a kábítószer-kereskedelem – elkövetőit halállal büntetik az iszlám törvénykezés szerint, például Szaúd-Arábiában.

Ezzel ellentétben apákat, férjeket nem végezhetnek ki azért, ha saját gyermekeiket, feleségüket kínozzák vagy ölik meg, az ilyen "becsületgyilkosságok" esetén enyhébben, például pénzbüntetéssel szolgáltatnak igazságot.

2017. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!