Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Noé és az özönvíz története...

Noé és az özönvíz története megtalálható a Bibliában és a Koránban is, de jelentős eltérésekkel. Melyik lehet valós?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben sok kérdést tesznek fel keresztényeknek ezzel kapcsolatban, főleg ateisták. Úgy látom legtöbbször provokatív a kérdés, de van alapja mert a keresztény változatban nagy a támadási felület mivel teljesen ellent mond a tudománynak.


Köztudatban a keresztény változat terjedt el, miszerint az egész Földet elöntötte a víz, de Noé Isten parancsára hajót épített. Meg akarta menteni az embereket és figyelmeztette is őket de csak családja hallgatott rá. Továbbá a történet része hogy minden szárazföldi állatból két párt a hajóra vitt.


A Koránban szintén szerepel Noé története és az özönvíz de egy szóval sincs benne olyasmi hogy az egész Földet elöntötte a víz. Valószínűleg csak helyi árvíz volt ami legfeljebb a Közel-Keletet érinthette. A hajon pedig Noé és családja volt, továbbá emberek akik hallgattak Noéra, és csak háziállatok vittek be. Kérdésem hogy a keresztények milyen bizonyítékot látnak arra hogy a Bibliai változat a valós? Van bármiféle tudományos bizonyíték arra hogy 4 ezer éve az egész Földet ellepte a víz? Hogy fért be minden állat egy hajóba? Egyébként meg a növények is elpusztultak volna.


Szeretném kiemelni hogy a kérdéssel nem célom a keresztények provokálása vagy megbántása. Egyszerűen csak érdekelne hogy nem tartják-e elképzelhetőbbnek az iszlám szerinti változatot. Rossz nézni ahogy keresztlények próbálnak válaszolni és sokszor teljesen abszurd válaszokat adnak. Ezek azt eredményezik hogy az ateisták nem hiszik el Noé történetét, pedig a Koránban olvasható változat szerintem teljesen rendben van.



2017. júl. 4. 12:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/121 anonim ***** válasza:
42%

"Noé hogyan figyelmeztette a világ másik felén élő embereket arról hogy jön az özönvíz? Amennyiben nem lettek figyelmeztetve igazságtalan velük szemben mert lehet ha tudják felszállnak a hajóra"

Nem figyelmeztette az embereket. A Biblia világosan fogalmaz:

1 Mózes

6,7 És monda az Úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem.

6,8 De Noé kegyelmet talála az Úr előtt.

...

6,17 Én pedig ímé özönvizet hozok a földre, hogy elveszessek minden testet, a melyben élő lélek van az ég alatt; valami a földön van, elvész.

6,18 De te veled szövetséget kötök, és bemégy a bárkába, te és a te fiaid, feleséged és a te fiaidnak feleségei teveled.


Az ítélet kimondatott, Noé kegyelmet kapott. Sehol a figyelmeztetés


"Egyébként a keresztény változat vallási szempontból is problémá"

Probléma kilőve:)

2017. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/121 anonim ***** válasza:
0%
Apám, Hitler, meg a Sztálin csak egy kis pajkos nebuló
2017. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/121 A kérdező kommentje:

31-es


"Az ítélet kimondatott, Noé kegyelmet kapott. Sehol a figyelmeztetés "


Érted egyáltalán a problémát?



"Nem figyelmeztette az embereket. A Biblia világosan fogalmaz"


És ez szerinted igazságos? Lehet ha eljut az üzenet az emberekhez, hallgatnak Noéra, de így esélyük sem volt erre. Korán szerint viszont Noé figyelmeztette népét és voltak akik hittek Noénak.



Arra meg nem is reagáltál hogy a keresztény nézet szerint az emberiség vérfertőző kapcsolat útján sokasodott tovább.

2017. júl. 4. 16:00
 34/121 anonim ***** válasza:

#33

Ebben (kivételesen) igaza van a 44%-osnak. Semmiféle figyelmeztetésről nem szól a Biblia. Az Úr egyedül Noéékat ítélte érdemesnek a megmentésre, pont.

Az más kérdés hogy egyébként minden egyes pontjában ellentmond a realitásnak a sztori, ezért is tartják jelképesnek. De vallásilag nincs vele gond.

2017. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/121 anonim ***** válasza:

#5: nem én tettem fel a kérdést.

Kérdező: azért mutathatnál részletet a Koránból... lehet, hogy nem úgy van leírva ott a történeted, ahogy képzeled.


Amúgy egyértelmű, hogy a te változatod hihetőbb, viszont az információértéke elég kicsi. Árvíz mindig volt, az emberek menekültek előle, és mentették, ami menthető.


De konkrétan Noé történetének már ismerjük a valós alapjait is. Na ez az, amire soha nem kérdeznek rá a hívők. Nyilván ismerik ők is :-/

2017. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/121 anonim ***** válasza:
29%

"És ez szerinted igazságos? Lehet ha eljut az üzenet az emberekhez, hallgatnak Noéra, de így esélyük sem volt erre. Korán szerint viszont Noé figyelmeztette népét és voltak akik hittek Noénak. "

Ószövetség nem erről szól, erről nem nyitok vitát

2017. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/121 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mivel nincs online magyar koran ezert az EGESZ koranban levo vizozon tortenetet be kellene idezned

es a forrast is megjelolve

2017. júl. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/121 A kérdező kommentje:

"Ebben (kivételesen) igaza van a 44%-osnak. Semmiféle figyelmeztetésről nem szól a Biblia. Az Úr egyedül Noéékat ítélte érdemesnek a megmentésre, pont.

Az más kérdés hogy egyébként minden egyes pontjában ellentmond a realitásnak a sztori, ezért is tartják jelképesnek. De vallásilag nincs vele gond."



Már hogyne lenne gond. Noét egyébként is Isten azért küldte prófétaként hogy tanítsa az embereket. Nehéz elhinni hogy egyetlen ember sem hallgatott rá. Persze úgy nehéz hogy nem is hallottak róla. Azt sem hiszem hogy a vérfertőz kapcsolat megengedett keresztényeknél.



"De konkrétan Noé történetének már ismerjük a valós alapjait is. Na ez az, amire soha nem kérdeznek rá a hívők. Nyilván ismerik ők is :-/ "


És megosztod velünk is?



Az egész történetet nehéz lenne bemásolni ide. Sok vers több fejezetből. Én úgy emlékszem van online Korán de nem tudom milyen a fordítás, nem olvastam végig. Néhány verset megjelölhetek ha szeretnéd.

2017. júl. 4. 20:33
 39/121 anonim ***** válasza:

"Nehéz elhinni hogy egyetlen ember sem hallgatott rá. "

Ha egyszer nem volt mire hallgatni, úgy elég nehéz ügy. Sehol nem ír olyat a Biblia hogy Noén keresztül bárkinek is bármit üzent volna az Úr (leszámítva a saját családját, persze).

2017. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/121 A kérdező kommentje:

"Sehol nem ír olyat a Biblia hogy Noén keresztül bárkinek is bármit üzent volna az Úr (leszámítva a saját családját, persze)."


Noé a keresztény vallás szerint is próféta volt nem? A próféták feladata pedig Isten üzenetének közvetítés emberekhez. Vagyis röviden az emberek tanítása és figyelmeztetése.

2017. júl. 4. 20:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!