Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A ti főbérlőtök enged valamenn...

A ti főbérlőtök enged valamennyit a lakbérből a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Máshol egy fillért nem kell fizetni, van, aki a lakbér felét engedi el, de az én főbérlőm erről hallani sem akar, továbbra is a teljes összeget fizetni kell. Még jó, hogy az én munkahelyem még meg van.

2020. ápr. 11. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
32%
Ingatlanügynökségen keresztül bérelek. Nem említettek semmi ilyesmit, úgyhogy múlt hónapban befizettem a teljes összeget, és most is be fogom tudni. Csak az a kérdés, hogy mi lesz az után. Ha nagyon muszáj, majd rákérdezek.
2020. ápr. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
55%

Nekem most kellett az új évi bérleti szerződést megkötnöm, és ettől a hónaptól még többet fizetek havonta mint eddig, mert emelkedett a bérleti díj ára. Nem csökkentik, sőt a council taxot is most küldték ki, hogy fizesse be az ember ) ez havi 160 fontomba fáj)

Munkahelyem még megvan, de nem tudom meddig. Utánajártam mi van ha nem tudom fizetni a bérleti díjat ha nem lenne munkám. A törvény szerint a tulaj felmondhatja a bérleti díjat azonnal, de 3 hónapig nem dobhat ki az utcára. Viszont a amíg nem fizetnék, és ott lakom azokra az időkre is tartozom, ki kell majd fizetnem. Viszont ha én nem tudok fizetni, a tulaj kérhet az államtól anyagi segítséget ami akár 40% is lehet..Itt kint Angliában nincs olyan, hogy segítség az albérlőknek. Old meg ahogy tudod elv működik..

2020. ápr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
58%
Az én bérbeadómmal nem jött szóba a csökkentés, mondjuk eddig is szerintem az átlagnál kedvezőbb áron béreltem.
2020. ápr. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt a passzív agresszív viselkedést nem értem. Miért NEKI kéne kérdezgetnie, hogy ugyan volna-e kedved feleannyit fizetni? Egyrészt ő is pénzből él. Veled ellentétben lehet, hogy a munkája sincs meg. Rászorul a bevételre.

Másrészt meg bizonyára feltételezi, hogy ha anyagi gondjaid vannak, akkor szólsz neki, hogy ez és ez a helyzet, üljetek le megbeszélni, mert gond van.

2020. ápr. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
76%
Miért kellene a lakástulajdonost érdekelnie hogy mi van veled, megvan-e a munkád? Talán a haverod? Eszem megáll..
2020. ápr. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
69%
Bérbeadó oldalról nyilatkozom. Két lakásunk van, az egyikben három szobában lakunk négyen (nejem és a két gyerekem). A másik lakás egy 1,5 szobás kis lakás amit kiadunk albérletbe. A feleségemnek felmondtak a szállodában (recepciós), az én állásom biztos így van bevételünk, de nekünk is nagyon kell az albérlő által fizetett díj (augusztusig van szerződése). Szerinted ebben a helyzetben elengedném az egy havi albérleti díjat?
2020. ápr. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
59%

Eszembe se jutna csokkentest kerni. Igy is olcsobb az atlagnal, 3 ev alatt egyaltalan nem emelt.

Plusz sem az en, sem az o munkahelye sem szunt meg.

2020. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
34%

16: Persze, csak két dolog várható, a bérleti díjak csökkennek, a bérlők meg eltűnnek.


[link]

2020. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
76%

Szóba sem került a lakbér csökkentése, mivel ugyanúgy dolgozunk tovább, csak otthonról. Viszont azt is tudom, hogy nekik (a tulajnak) vállalkozásuk van, ami most bezárt. A feleség is a vállalkozásban dolgozott, igazából nem is tudom, vajon van-e most bevételük a lakbéren kívül.

Néhány éve másfél hónapig munkanélküli voltam, a tulaj is tudta, fel sem merült, hogy kevesebbet fizessünk. A upc-nél meg a tescóban sem jeleztük, hogy engedményt kérnénk.

2020. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
53%

Na, álljunk meg egy menetre.


A bérleti díjak csökkennek vagy csökkenni fognak. A bérleti díjak piaci alapon működnek és most a piacon csökkenés van.


Tehát ha most mindenki csökkent, akkor - ha egyébként most piaci díjat fizetsz - akkor érdemes lenne a bérbeadónak csökkenteni. (Ha most a piaci díj alatt fizetsz akkor viszont nem.)


Teljesen lényegtelen, hogy van-e munkád vagy nincs. Mindegy, hogy a bérbeadónak van-e állása vagy sem. Ami számít, hogy a piaci viszonyokhoz képest milyen a bérleti díjad. Ha magas, akkor értelemszerű, hogy a csökkentést kéred.


Amit vagy megadnak vagy nem. Ha pedig nem, akkor jogod van (a bérleti szerződésben megadott módon) felmondani és olcsóbbat keresni.


(Ui: Én pl bérbeadó vagyok, jelenleg nincs munkám, a piaci ár alatt adom bérbe az ingatlanokat ezért még nem csökkentettem. Ha az esés nagyobb lesz csökkenteni fogok, ha nem akkor meg nem. Vagy legalábbis számolni, pl mennyire stabil a bérlőm, mennyi az esély hogy újra lesz jól fizető állása, mennyire könnyen találnék a helyére valakit stb.)

2020. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!