Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A ti főbérlőtök enged valamenn...

A ti főbérlőtök enged valamennyit a lakbérből a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Máshol egy fillért nem kell fizetni, van, aki a lakbér felét engedi el, de az én főbérlőm erről hallani sem akar, továbbra is a teljes összeget fizetni kell. Még jó, hogy az én munkahelyem még meg van.

2020. ápr. 11. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 A kérdező kommentje:

Csak azért is gondoltam, hogy a járvány miatt átmenetileg csökkenthetné, vagy akár el is engedhetné, mert a bankoknál is be lehet fagyasztani a hiteleket, a lakáshiteleket, meg a személyi hiteleket is. Gondolom az is él a fagyasztással, akinek meg van a munkája, akkor nekem miért kell még fizetnem?

Amúgy köszi a válaszokat. A főbérlőmet tudom, hogy hol dolgozik, más ismerősöm is dolgozik ott, és ismerősömet már kérdeztem már, járnak ugyan úgy dolgozni, és nem is volt (eddig) arról szó, hogy leállnának.

Nálunk viszont a kérdés kiírása óta már bejelentették, hogy nuku túlóra határozatlan ideig, én meg bejártam szombatonként, azt a pénzt félre tudtam tenni, vagyis nem az egészet, túlórázni kell amúgy is, hogy megéljek, így, hogy nincsen túlóra, nem fogok kijönni a fizetésemből. Ezt mondtam a tulajdonosnak, hogy nálunk határozatlan ideig megszüntették a túlórát, mondtam, hogy így kevesebb pénzem lesz, csak hümmögöt, azt mondta, hogy ez van.

De mind egy majd valahogy lesz. Volt már 1-2 nehéz helyzetem az életemben, mindig meg tudtam oldani. Ettől nehezebb is volt már.

2020. ápr. 13. 22:12
 42/72 anonim ***** válasza:
nézz szét . simán találsz olcóbbat most.
2020. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 A kérdező kommentje:

Itt a környékben nincsen. Kész csoda, hogy ezt találtam. Itt a környékben mindenki eladni akarja, nem kiadni. Sajnos vírus idején, és vírus után is itt nálunk sokkal nagyobb lesz a kereslet, mint a kínálat. Ha én felmondanám az albit, egy hét alatt kiadná ettől 20%-30%-al drágábban.

Erről jut eszembe, nálunk minden évben emelt a bérleti díjon, mindig 10% körül. 3 éve lakunk itt, minden évben emelt.

2020. ápr. 13. 22:27
 44/72 anonim ***** válasza:
50%
Nekem és a lakótársamnak enged.
2020. ápr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
48%

"Gondolom az is él a fagyasztással, akinek meg van a munkája, akkor nekem miért kell még fizetnem?"


Az elmúlt években nyugodtan vehettél volna fel kedvező hitelt, vehettél volna sajátot, és akkor most neked sem kéne fizetned.


Azért elég meredek egyenlőségjelet vonni a hitelek és a bérleti díjak közé...

De ha már hasonlítgatni akarsz: a plázákban a boltok 90%-ban bezártak a rendeletek miatt. Mégis ki kell fizetniük (euróban!) a magas bérleti díjakat, mert a plázák úgy állnak hozzá, hogy bocs, mi nyitva vagyunk, van rezsi, van minden, az a te dolgod, hogy nem nyitsz ki, nincs vevőd.

Na, ehhez képest te legalább ugyanúgy kihasználod az albit, mint vírus előtt, ha nem jobban. Így jogos a fizetés.

2020. ápr. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
39%

"Csak azért is gondoltam, hogy a járvány miatt átmenetileg csökkenthetné, vagy akár el is engedhetné, mert a bankoknál is be lehet fagyasztani a hiteleket, a lakáshiteleket, meg a személyi hiteleket is. Gondolom az is él a fagyasztással, akinek meg van a munkája, akkor nekem miért kell még fizetnem?"

Azért, mert te nem egy bankkal állsz szerződésben, hanem a tulajjal - aki egy pöppet kevesebb pénzből gazdálkodhat, mint egy bank, így nem engedheti meg magának, hogy elengedje, vagy akár csak csökkentse a bérleti díjat (főleg addig, amíg látja rajtad, hogy azért majd most is ki fogod tudni fizetni).

2020. ápr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
72%

"Ha én felmondanám az albit, egy hét alatt kiadná ettől 20%-30%-al drágábban."


Ezt azért írhattad volna a kérdés kiírásakor is. Ennek tudatában nem csoda, hogy nem csökkent.

2020. ápr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
72%

Mi az, hogy miért kell még fizetned?

Azért, mert ott laksz!

Kiégek...

2020. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 xswerdy ***** válasza:
72%

1. a banknak ki kell majd fizetni a pénzt, nem engedett el semmit, csak halasztást kapsz. És addig is ketyegnek a kamatok, szóval most 9 hónapig nem fizetsz semmit, de utána kb. 15 hónappal fizeted tovább, mint az eredeti szerződésben volt. Ezzel azt az igényt állíthatnád szembe, hogy most nem fizetsz, de utána az elmaradt hónapokat is kifizetnéd, kamatostul.


2. valami nagyon nem stimmel a számokkal. Szerinted most is 20-30%-al a piaci árak alatt bérelte, úgy, hogy a tulaj minden évben emelt 10%-ot? Akkor mennyivel kezdtétek a piaci árak alatt? Amúgy inkább az a jellemző, hogy piaci áron indul a szerződés, aztán egy jó bérlőnek nem emel az ember annyit, mint a piaci áremelkedés. Nálam eddig amikor cserélődött a bérlő, mindig magasabb áron tudtam utána kiadni.

2020. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 A kérdező kommentje:

Nehéz megmondani a piaci árat. Kisvárosban lakom, a város szélén. Itt van hasonló albi 20%-al drágábban, viszont a centrumban is van hasonló albi, 35%-al olcsóbban.

Most akkor mond meg, hogy mi a piaci ár.

Nálunk nagyon ritkán hirdetnek meg albit, ezért statisztikát nem lehet következtetni. A fizetésemhez képest már a 3 évvel ezelőtti bért is egy picit sokallottam, akkor kb a fizetésem 1/3-a volt a bérleti díj, most a fizetésem közel fele. Fizetésemelést meg természetesen nem ilyen ütemben kapok, 1,5 éve már nem élek meg a munkabéremből, már túlóráznom kell, hogy kijöjjek a fizetésemből.

2020. ápr. 14. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!