Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A ti főbérlőtök enged valamenn...

A ti főbérlőtök enged valamennyit a lakbérből a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Máshol egy fillért nem kell fizetni, van, aki a lakbér felét engedi el, de az én főbérlőm erről hallani sem akar, továbbra is a teljes összeget fizetni kell. Még jó, hogy az én munkahelyem még meg van.

2020. ápr. 11. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem szociális intézmény.

Van egy szerződés, amit mindketten aláírtatok.

Senki nem kényszerített, saját akaratadból írtál alá.

Ha veszel egy autót, és fél év múlva elveszíted a munkád, akkor visszaviszed az eladónak hogy adja vissza a pénzed, mert megváltozott az anyagi helyzeted?

2020. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó, ez igaz. Viszont a szerződésben nyilván van kitétel ami a bérlemény felmondásáról szól. Pl 1 hónap felmondási idő.


A bérlőnek van ütőkártyája: jogában áll felmondani. Ha a bérleti díj jelen körülmények között magas, akkor élhet ezzel a jogával és az káros lehet a bérbeadónak is, épp ezért elvárható viselkedés lenne a bérbeadó részéről mérlegelni a helyzetet és esetleg csökkenteni a bérleti díjat, ha az valóban magas a jelen körülményke között, nem gondolod?

2020. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
31%

Lehetséges, de ha nem változott az anyagi helyzete, akkor nem jogos.

Csak azért mert pár paragép levitte az árakat.

Ami pár hónap múlva ugyanúgy vissza fog állni.

Amikor felújítottam a lakást, és egyedül hordtam fel-le az anyagot, mert egyik bohóc sem akart dolgozni amikor kiderült hogy nem csak a farkukat kell valami egész nap, akkor most ezek az emberek sokallják a bérleti díjat.

És persze már szart pucolni is elmennének azok, akik előtte nevettek az 1500 ft-os óradíjon.

Hja, az éhség nagy úr!

2020. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
55%
Erre van egy nagyon egyszerű megoldás.Fogod magad, és keresel egy olcsóbb albérletet.
2020. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
52%
#23: Pár hónap múlva 10%-os lesz a munkanélküliség, a bérek nominálértéken is csökkeni fognak, a turisták idén nem térnek vissza (ezért az Airbnb-s lakásokat hosszú távra fogják kiadni) stb. Tehát a kereslet csökkeni fog a kínálat pedig nőni. Az új egyensúlyi ár alacsonyabban lesz, mint eddig.
2020. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
63%

"Lehetséges, de ha nem változott az anyagi helyzete, akkor nem jogos."


Teljesen mindegy az anyagi helyzete, ha a piaci körülmények változnak. Ha máshol 20%-kal olcsóbban tudna bérelni, akkor a bérbeadónak érdemes lenne mérlegelni a bérleti díj csökkentést, amennyiben nem akarja elveszíteni a bérlőjét.

2020. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
64%

"Nem azzal van a gond, hanem azzal, hogy meg sem kérdezte, hogy mi van a munkahelyemmel."


Miért? Ki ő, az anyád, hogy érdeklődjön??

Vagy elvárod, hogy a teszkóban is megkérdezzék??!

2020. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
48%
Az én lakásomban 2 egészségügyi dolgozó lakik, akik most kapnak az államtól 2*500 ezer forintot pluszban, de nekem nem jutott eszembe, hogy emeljek a bérleti díjon. Kellett volna??? SZerződésünk van, azt fizetik.
2020. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
56%
Egyelőre semennyit, de mivel home office-ban nyomom semmi nem változott részemről sem. Persze jó lenne, ha a 'trend' miatt engedne, de bizonyára ő is pénzből él és pénzzel tervez.
2020. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
51%

Bárki bármit is károg, én 150 ezerről aludtam le 70 ezerre a bérleti díjat a vírus és a válság miatt. És zokszó nélkül belement, mert úgysem találna más bérlőt.

Szóval aki még mindig a régi árakat fizeti, az meg is érdemli, hogy megkopasszák. Akár elvesztette az állását akár nem. Az albérletárak most beszakadtak, ennyi. Ugyanúgy ahogy meg régen felmentek a külföldi turizmus és airbnb miatt.

2020. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!