Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A ti főbérlőtök enged valamenn...

A ti főbérlőtök enged valamennyit a lakbérből a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Máshol egy fillért nem kell fizetni, van, aki a lakbér felét engedi el, de az én főbérlőm erről hallani sem akar, továbbra is a teljes összeget fizetni kell. Még jó, hogy az én munkahelyem még meg van.

2020. ápr. 11. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
100%

Én tulaj vagyok. Az én bérlőim 6 éve bérlik tőlem az ingatlant. Kértek tőlem 30 ezer könnyítést, mert csak az egyikük tud dolgozni, megkapták természetesen, de én nem mondtam volna magamtól, hogy kevesebbet fizessenek (piaci ár alatt adom ki nekik). Nekem ez a fő bevételi forrásom (gyesen vagyok), ezt csak azért tettem hozzá, hogy láthassák, nem minden tulaj gazdag, csak, mert van egy kiadó ingatlana, de én ígyis próbáltam jófej lenni és engedni. Nyilván, mivel megbízható bérlők, ha valamiért 'neadjisten' nem tudnának fizetni, akkor se dobnám ki őket, de akkor meg megállapodnánk abban pl, hogyha visszaáll a rend, részletekben visszafizetik. De csak, mert megbízható bérlőim hosszú évekóta.

Ráadásul egy bankkal összehasonlítani egy magánszemélyt hülyeség, mert a bank valószínűleg nem fog emiatt éhenhalni, egy magánszemélynél ezt nem tudhatja senki.

2020. ápr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim válasza:
0%
Az enyém pont akkor emelt, a tetű.
2021. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
68%
Sziasztok! Az utolsó előtti válaszoló vagyok! Megosztanám a tapasztalatomat erről, hogy engedtem a bérlőimnek a bérletidíjból, holott én sem álltam fényesen. Amint visszaállt a rendes fizetés, még abban a hónapban felmondták a bérletiszerződést! Pont annyira jött ki a kaució, amennyit engedtem és mivel nem éreztem korrektnek ezt a hozzáállást, hogy egyből felmondtak, így megmondtam, hogy akkor az engedmény a kaucióból ment, amúgy nem fizettettem volna velük vissza, amit elengedtem! De ha x hónapig nem tudtak teljes bérletidíjat fizetni, akkor nekem senki nem magyarázza meg, hogy hirtelen meg lett több százezrük elköltözni. A tervük az lehetett, hogy kihasználva a jó indulatomat, kérték az engedményt, amit meg is kaptak, mert jófej vagyok
2021. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
100%
Folytatása az előzőnek: és utána csakúgy lelépnek. Nem bank vagyok, nincsen x millióm a párnahuzatban sem. Ellenben ez az egy lakásom van, amit kiadok, míg mondjuk a bank nem élt attól rosszabbul, hogy most felfüggesztették a hiteleket, de a kamatok ugyanúgy ketyegnek és meghosszabbodott a szerződés, mìg mondjuk egy bérbeadónak semmiféle garancia nem volt arra, hogy nem történik meg az, hogy soha nem látja viszont a pénzét...
2021. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
Én Angliában élek. Amikor kijött ez a vírushiszti, a bérlő ( amit hivatalosan ügynökségen keresztül bérlek már lassan 14 éve) megemeltette a bérleti díjat a covidra hivatkozva. Hogy a tulajnak most nehéz, ezért emel 15%-ot. Hiába írtam, higy a covid miatt, most nekünk is nehezebb, nem engedett. Szóval most közöltük vele, hogy felmondjuk 14 év után a szerződést, elköltözünk. Persze, most naponta ír a tulaj ( eddig mindig csak az ügynökségen keresztül kommunikáltunk), hogy 14 éven át becsületesen fizettük a bérleti díjat, nem szeretne minket elveszíteni. De megírtuk. Talán 2019 másrciuásab amikor kirobbant a covid kellett volna így gondolkodni. 2 hét, és költözünk.
2021. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
32%

"De ha x hónapig nem tudtak teljes bérletidíjat fizetni, akkor nekem senki nem magyarázza meg, hogy hirtelen meg lett több százezrük elköltözni."


Ekkora baromságot :D Nem csak azért kérhet az ember árcsökkentést, mert egyébként egy fillére sem lenne hónap végére. Én is kértem és kaptam, mert a piaci helyzet ilyen volt. Bezzeg ha újra bedurran az airbnb meg jönnek a diákok, akkor egyből evidens lesz emelni, de fordított esetben nem lehet csökkenteni :)

No meg költözni egyik albérletből a másikba mitől lenne akkora kiadás? Kiköltözésnél visszakapják a kauciót, a másik helyen meg azt teszik le.

2021. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
35%

" No meg költözni egyik albérletből a másikba mitől lenne akkora kiadás? Kiköltözésnél visszakapják a kauciót, a másik helyen meg azt teszik le."


Na ez sem így megy. Kauciót legtöbb esetben csak akkor adják vissza, amikor már kiköltöztél. Az is lehet, hogy nem is adják vissza a kauciót egyéb hibákra hivatkozva ( nincs kitakarítva, padlószőnyeg tisztitva, hibás falak stb) Vagyis kell pénz az új lakásnál legalább 2 havi kaució+ 1 havi bérleti díj. A régi háznál mire megkapod a kauciót, az újban laksz már. Költözés ha van ingóvagyon szintén nem olcsó, ha furgont kell bérelned. Mi sokáig ezért nem költöztünk, mert elég drága maga a költözés is.

2021. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
37%

66, mondjuk ez normális helyen úgy működik, hogy nem emel évente a tulaj a megbízható bérlőnél (holott megtehetné), cserébe a megbízható bérlő nem kezd el rinyálni, hogy neki jár a csökkentés.


Bérlő vagyok, eszembe se jutott ezt felhozni. Ha gáz lett volna anyagilag, akkor igen, de "csak úgy", ne már.

2021. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
35%

"66, mondjuk ez normális helyen úgy működik, hogy nem emel évente a tulaj a megbízható bérlőnél (holott megtehetné), cserébe a megbízható bérlő nem kezd el rinyálni, hogy neki jár a csökkentés."


Ezt is lehet csinálni, de én sem vagyok a saját pénztárcám ellensége. Ha a piacon jelentősen olcsóbban vannak olyan lakások, mint amit bérlek, akkor megkérdezem, hogy csökkentünk-e, vagy záros határidőn belül költözök. Semmilyen szín alatt nem érzem pofátlanságnak, ha egy termék követi a piaci árat, akár merre is mozogjon az.


"Na ez sem így megy. Kauciót legtöbb esetben csak akkor adják vissza, amikor már kiköltöztél."


De ember, te most komolyan feltételezed, hogy felnőtt embereknek 16 év alatt nem lett 300-400 ezer forintja félretéve? Amikor még diák voltam és suli mellett dolgoztam, akkor is jóval több spórolt pénzem volt ennél.

2021. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
53%

" Amikor még diák voltam és suli mellett dolgoztam, akkor is jóval több spórolt pénzem volt ennél."

Persze, nyolcad magaddal egy kis lyuk szobában nyomorgva tudtál félre tenni. Normális ember aki nem akar idegennekkel egy fedél alatt élni, annak bizony nem 300 font a havi bérleti díja, hanem 1 havi fizetés is. Mellesleg szövegértésed is nulla. Nem azt mondtam, hogy nem lehet spórolni, hanem azt, hogy igenis pénzbe kerül a költözés.

2021. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!