Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A ti főbérlőtök enged valamenn...

A ti főbérlőtök enged valamennyit a lakbérből a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Máshol egy fillért nem kell fizetni, van, aki a lakbér felét engedi el, de az én főbérlőm erről hallani sem akar, továbbra is a teljes összeget fizetni kell. Még jó, hogy az én munkahelyem még meg van.

2020. ápr. 11. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
47%
#30 A régi árak fizetése nem "megkopasztas", hanem a meglévő szerződés betartása. A bérbeadó mégis miért csökkentené magától a (meglévő bérlőjére vonatkozó) bérleti díjat? Lehet módosítani persze a szerződést, meg csökkenteni a bérleti díjat, de ezt a bérbeadó nyilván nem fogja javasolni, a bérlőnek kell kérnie. És a bérbeadónak szíve joga, hogy nem csökkent, akkor lehet elköltözni. Én pl. nem csökkentettem a bérleti díjat, mert (1.) nem kérték a bérlőim (2.) tudom, hogy megvan az állásuk, csak homa office-ban dolgoznak. Ebben a helyzetben nekem is és nekik is az a természetes, hogy a szerződés szerint fizetnek. Más lesz a helyzet, ha esetleg elveszítik az állásukat, illetve ha letelik a határozott idejű szerződés ideje. Na akkor majd lehet szó csökkentésről, addig a meglévő szerződés szerint megy minden.
2020. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
56%

Arról nem is beszélve, hogy az átlagos jó fej bérbeadó nem emel - vagy legalábbis ritkábban/kevesebbet - a megbízható bérlőnek, mert többet ér a megszokott korrektség annál, hogy évente 5-10ezer Ft-on szívózzunk egymással, merkövetnikellapiacot.

De ha most a bérlő vadul lealkudja, mert ilyen a piac, akkor nem kell azon sem meglepődni, hogyha fél év múlva meg duplája lesz a bérleti díj, mert akkor meg olyan lesz a piac.


Mi három éve lakunk ugyanolyan díjért, épp ezért nem fogok csökkentésért sírni, amíg nem szorulunk rá feltétlenül. Szerintem ez így korrekt.

2020. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
Isten hozott a való világban!
2020. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
42%
Azt mindenkinek tudomásul kéne vennie, hogy a lakaskidás/bérlés nem egy szívességi intézmény, hanem egyszerű üzlet. "Máshol egy fillért nem kell fizetni" - Miért ne kéne? A bérbeadó is pénzből él (sőt az is lehet, hogy máshol ő maga is bérlő).
2020. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
76%

"Azt mindenkinek tudomásul kéne vennie, hogy a lakaskidás/bérlés nem egy szívességi intézmény, hanem egyszerű üzlet."


Akkor miért zavar az, ha egyébként nem határozott idejű szerződés esetén a bérlő felhozza a bérleti díj korrekcióját a jelentősen megváltozott viszonyok miatt? Max ha nem tetszik neki a válasz, elmegy máshová. Még akár úgy is megérheti most váltani, ha bukja miatta a kauciót határozott idejű szerződés miatt.

2020. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
55%
#35 Engem nem zavar(na), nyugodtan felhozhatja (bár az én bérlőim határozott idejű szerződéssel vannak). Csak ne legyen már elvárás, hogy csökkentsem, mert látod, a kérdező azt emlegeti, hogy "máshol egy fillért nem kell fizetni". És jól írod, ha megállapodunk egy alacsonyabb összegben, akkor jó, ha meg nem tetszik neki a válasz, akkor el lehet menni máshova. Ezzel pedig nincsen probléma, csak azzal, ha nálam akar lakni, de elvárja, hogy ne/alig kelljen fizetni.
2020. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
62%
pedig jobban járna ha engedne. nagyot fog esni az albérletek ára.
2020. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
32%
#37 Az már az adott bérbeadó dolga, hogy alacsonyabb árért is ki akarja-e adni a lakását
2020. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
62%
nyilván , de a nem veszi majd ki senki akkor ő veszít rajta. inkább engedjen kicsit az árból most. főleg hogy áresés várható elég jelentős.
2020. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen mindegy, mi érné meg esetlegesen (mert biztosat nem tudhatunk), nem elvárható az, ami a kérdező szerint alanyi jogon járna. Legalábbis a felháborodott stílusa alapján.
2020. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!