Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A ti főbérlőtök enged valamenn...

A ti főbérlőtök enged valamennyit a lakbérből a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Máshol egy fillért nem kell fizetni, van, aki a lakbér felét engedi el, de az én főbérlőm erről hallani sem akar, továbbra is a teljes összeget fizetni kell. Még jó, hogy az én munkahelyem még meg van.

2020. ápr. 11. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:
Rezsivel, közös költséggel együtt, azt elfelejtettem hozzátenni. Meg azt is, hogy kb megyei átlagfizetést kapok, talán az alatt egy picivel, 4-5%-al.
2020. ápr. 14. 12:22
 52/72 anonim ***** válasza:
0%

"1. a banknak ki kell majd fizetni a pénzt, nem engedett el semmit, csak halasztást kapsz. És addig is ketyegnek a kamatok,"


Nem számolhatnak most a bankok kamatos kamatot, ráadásul aki vissza akar élni a helyzetével (mert miért ne tenné), az most nem fizet, hanem félreteszi, aztán amikor majd vége a moratóriumnak, akkor szépen előtörleszt a tőkéből és ezerszer jobban járt, mintha fizette volna rendesen a kamatot. Főleg, ha addig le is tudja kötni ezt a pénzt, amit megspórol.


A minimum lett volna, hogy úgy adnak moratóriumot, hogy a befektetés céljára vásárolt ingatlanokra vagy nem érvényes, vagy ezekre akkor mostantól hatóságilag csökkentik a bérleti díjat, esetleg az itt lakó bérlő is kap kilakoltatási moratóriumot.

2020. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 xswerdy ***** válasza:
56%
nem is beszéltem kamatos kamatról, csak hogy a kamat addig is ketyeg, amíg moratórium van.
2020. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
41%

"1,5 éve már nem élek meg a munkabéremből, már túlóráznom kell, hogy kijöjjek a fizetésemből"

Mukahelyváltás?

2020. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
78%
Az egyéni szocproblémáidhoz, évek óta tartó anyagi gondjaidhoz, munkahelyi gondokhoz a tulajnak semmi köze. Meg a járványnak sem. Nehogy már a háborús bűnökből is pénzt akarjál csinálni. Ha túl drága a buli, már évekkel ezelőtt olcsóbbat kellett volna keresned.
2020. ápr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
Nem, felemelte..:(
2020. ápr. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 A kérdező kommentje:

Ez már off lesz, de azért még leírom:

Egy kis cégnél dolgozom. A környékben (40 km-es körzetben) egy gyárban vannak hasonló pozíciók, mint amiben én dolgozom, de már évek óta csak teng-leng a gyár, nem vesznek fel senkit. Így csoda, hogy olyan pozícióban vagyok, amilyen végzettségem van. Vagyis azért ez sem 100%-ban igaz, de ez még inkább off. Van itt sok gyár, de mindenhol csak betanított munkás kell, ahova elég a 8 általános, ott még ennél is kevesebbet keresnék.

Másik: olcsóbbat nem találok, mert nincs. Se drágább. Egyszerűen egy évben 1-2 albit hirdetnek meg, ki is adják egy héten belül. Eddig egy kertes ház bírta legtovább bérlő nélkül, de annak 2X akkora is a bérleti díja, mint amit most fizetek. De azt is kiadták.

Sajnos itt nagyon nagy a kereslet és nagyon pici a kínálat, ezért akármennyiért meghirdethetik az albikat, mindig lesz valaki, aki ki veszi, mert a sok albi kereső között akadnak akik a megyei átlag 2-3-4X-esét vagy többet keresnek és simán meg tudják fizetni.

Eléggé szerencsétlen helyen, megyében lakom: sajnos a végzettségemre sincsen kereslet, így máshol nem tudok elhelyezkedni, és olcsóbb albérletbe sem tudok elmenni, mert nincsen kínálat.

Van még egy ok: itt a környékben az ingatlanárak pár év alatt 70-80%-ban emelkedtek. Amikor én ideköltöztem a városba, akkor egy 60-70nm2-es 1+2 fél szobás lakás 8-10millióba került, most ugyan ez 15-17 millió. 6-7 évvel ezelőtt meg 5-6 millió. Közben a megyei bérek meg csak 30-40%-al magasabb a 3 évvel ezelőttihez képest. Nem értem. De ez off téma.

2020. ápr. 15. 01:16
 58/72 anonim ***** válasza:

"nem is beszéltem kamatos kamatról, csak hogy a kamat addig is ketyeg, amíg moratórium van."


Igen, csak alapjáraton ez nem így működne. Ez könnyítés a hitelesnek és a bank nyeli le a kiesett nyereséget.

Ha a bank f..szával verik a csalánt (mert ez a helyzet), akkor egy kedvezményezett hiteles ne szívózzon már. Erkölcsileg ez a törvény egy jó nagy kövér nulla. Megint közpénzből kell kihúzni a saját magukért felelősséget vállalni nem tudó "befektetőket" meg "vállalkozókat".

2020. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim válasza:

AZ én bérlőm elveszítette a munkahelyét,de így is köteles az egészet fizetni,ez nem az én gondom.

Ha pedig nem tudja megoldani,mehet.

2020. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

# 59 : Na ja, nálunk a tulaj is elvesztette a munkáját...

Csak gondoltam, szólok..:(

2020. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!