Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ChatGPT politikailag függetl...

A ChatGPT politikailag független és józan gondolkodású, és csak igaz tényeket közöl?

Figyelt kérdés

Azert kérdezem, mert én konzervatív, Fideszre szavazó jobboldali vagyok, és sok helyen olvastam, hogy ha politikai dolgokat kerdeznek tőle, akkor a baloldali, liberalizmusnak megfelelő válaszokat adja.


Ez azért van, mert én gondolkodom rosszul politikailag, es igazából a liberális nyugati ideológia az igazi, ha már egy ilyen számítógépi-intelligencia ezt állítja?


Igaz dolgokat mond a ChatGPT, és ilyen ertelemben megbízható?


Köszönöm előre is az értelmes válaszokat.



2023. márc. 28. 19:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/123 anonim ***** válasza:
100%

#18, #20: Ti nem vagytok a legélesebb kés a fiókban.


A linkben le van írva, és én is idéztem, hogy 5 idős ember és 4 újszülött közül az 5 idős ember életét tartja fontosabbnak a ChatGPT, mivel kizárólag a számuk alapján dönt. Az 5 gazdag fehér férfi és 1 néger nő között viszont már nem a számuk alapján dönt, mert akkor itt is az 5-öt kéne választania, hanem az 5-tel szemben inkább az 1-et választja, mivel az néger és nő. Tehát indoktrinálták. És ezt még megmagyarázza azzal, hogy "nem szabad faji vagy társadalmi alapon értékelni az életeket", miközben ő pont azt teszi. Ha a faj és a nem képbe kerül, akkor mindjárt nem az emberek száma alapján dönt, hanem a faj alapján.

2023. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/123 anonim ***** válasza:
88%
@21 te okosnak tunsz, tudnal helyes valaszt adni a vonatos kerdesre?
2023. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/123 anonim ***** válasza:
100%
#22: Ez nem rólam szól. A ChatGPT-nek objektív véleményének kéne lennie, nem elfogult liberálisnak. Én ember vagyok, tehát az én véleményem szubjektív alapokon áll. Valószínű én az 5 idős ember és a 4 újszülött közül inkább az újszülötteket választanám, mert az idősek már úgyis életük vége felé járnak, az 5 gazdag fehér és az 1 néger nő közül pedig az 5 fehéret, mivel ők lényegesen többen vannak, meg számomra a bőrszín és a nem nem jelent kivételezést. De ez mindenkinek egyéni értékrendjén múlik, hogy melyiket választja. A ChatGPT-nek viszont objektívnek kéne lennie. De már nem az. Beleprogramozták a liberalizmust.
2023. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/123 anonim ***** válasza:
88%
@23 akkor mi lenne erre a kerdesre az objektiv valasz?
2023. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/123 anonim ***** válasza:
69%
#24: Jaj, látom, nehéz a felfogásod. A ChatGPT az első kérdés esetében a szám alapján dönt. A második esetében is az alapján kéne döntenie. De nem teszi, mert liberrálták.
2023. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/123 A kérdező kommentje:

De azért liberális a chatGPT, mert az az igazi, és így az ellenzékre kéne szavaznom, ha jól akarok dönteni?


Gondolom a programozóinak sincs semmi oka elfogultnak lenni direkt valamelyik irányzat felé.


Néztem valamelyik fideszes műsorban, hogy írt egy dicsőítő verset Joe Bidenről, míg a Trumpról nem írt semmit. Meg azt hallottam, hogy abortuszpárti is meg hasonlók. Meg a gender-ideológiáról is írt mindenféle okosságot.

Ezeket tényekként kell vajon felfogni?

2023. márc. 28. 22:15
 27/123 anonim ***** válasza:
71%
#25 Figyelj, hiába próbálod nekik elmagyarázni nem fogják érteni...
2023. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/123 anonim ***** válasza:
78%
26os Kérdező ha te tényként fogod fel egy fejlett chat szolgáltatás válaszait, akkor ott elég nagy bajok vannak a fejedben, de valószínűleg jól gondolom hogy a kérdésed szimplán povokáció és trollkodás
2023. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/123 anonim ***** válasza:
91%

#19, :D

De legalább lenne vicces az, amelyiket megírta.

2023. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/123 anonim ***** válasza:
84%
@25, nem a chatgpt-rol kerdeztem, hanem azt, hogy szerinted mi lenne a helyes objektiv valasz a vonatos kerdesre.
2023. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!