Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Chloe Ting-féle edzések...

A Chloe Ting-féle edzések mellett milyen étkezés javasolt, hogy legyen eredménye?

Figyelt kérdés
Én csak a kalóriákat szoktam számolni, naponta ~1500 kcal-t viszek be, lassan csökkentem 1200-re. Ez így okés? Na és így nagyjából milyen gyorsan illetve hatásosan lehet fogyni?

2020. máj. 18. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szalonna tojassal.
2020. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves vagy, hány cm magas, hány kg... stb. Az 1200 kalória rohadt kevésnek tűnik így.
2020. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, 150 cm magas és 60 kg. Úgy olvastam, hogy a fogyókúrához az 1200-1500 fix kalóriakeretet kell megszabni.
2020. máj. 27. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na persze, mert mindenkire ráhúzható egy adott kalória keret, véletlenül sem kellene egyénre szabni a diétát.

Az alapanyagcsere azt jelenti, hogy – mindenfajta fizikai megterhelés nélkül – csupán az alapvető fizikai funkciók működtetéséhez (légzés, szívverés, izzadás, testhőmérséklet fenntartása stb.) a szervezet bizonyos mennyiségű energiát igényel. Ez a mennyiség teszi ki a napi kalóriaszükséglet 60-70%-át.

Az alapanyagcsere ismerete egy fogyókúránál azért kiemelten fontos, mivel ha hosszabb távon kevesebbet eszel, mint az alapanyagcseréd energiaigénye, szervezeted éhező üzemmódba kapcsol, felborul az anyagcseréd, testsúlyod pedig állandóan jojózni fog.

Arra figyelj, hogy a napi kalóriabevitelt csak fokozatosan csökkentsd, és semmiképpen ne egyél kevesebbet, mint az alapanyagcseréd kalóriaszükséglete.


Beírtam a te adataidat egy kalkulátorba, a következőt adta ki:


Ideális súlytartomány: 41 – 46 kg

Napi kalóriaszükséglet: 2365 kcal/nap

Minimális napi kalóriaszükséglet (alapanyag­csere): 1478 kcal/nap


Ez azt jelenti, hogy 1478 kcal alá ne menj! Ugye nem szeretnéd, hogy elkezdjen raktározni a szervezeted?

Gondolom nem 1 hónap alatt jött fel rád a túlsúly, hosszú munka lesz lefogyni, türelem és kitartás kell hozzá, de nem lehetetlen, csak ne várj csodát 2 hét után, de még 2 hónap után sem.


Motivációként: [link]

Nézd meg ezt a lányt, hogy honnan indult, és hol tart most. Még nagyon sokat kell fogynia, hosszú út áll előtte, de már nagyon sokat fogyott.

2020. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat!:)
2020. máj. 29. 23:16
 6/6 anonim válasza:
Csökkentheted a kalóriát de 1200 alá SEMMIKÉPP ne menj!
2020. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!