Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fel lehet egy év alatt készüln...

Fel lehet egy év alatt készülni egy maratonra?

Figyelt kérdés

Jelenleg heti 2 alkalommal futok.


A hétvégén voltam a Spar Verde futóversenyen. 10 km-t futottam 53 perc alatt.


35 éves férfi vagyok.


2020. okt. 12. 11:53
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

38:

A GPS tracken azért elég könnyen lebuktatható a csalás. Maga a track, pulzus, cadence, ezek gyanúsak szoktak lenni, nem lenne egyszerű egy teljes maraton tcx-et lebukás nélkül összedobni.


Remélem érthető miért nem akarok egy frusztrált elmebeteg trollal élőben találkozni. Ellenben az említett virtuális versenyt így is, úgy is lefutom. Megjegyzem, idén egyetlen fizikai versenyen sem indultam, a Vivicitta elmaradt, 24 órás tájfutást idén nem vállaltam be, a Budapest Maratont pedig a járvanyhelyzet miatt lemondtam.


Ok, a 37:22 nem rossz eredmény. De ettől még lehetnél több toleranciával azokkal szemben, akik nem azért mennek futóversenyre, hogy a maxot hozzák ki magukból.

2020. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

43:

A kerékpározás ellen ott van a cadence, a legtöbb sportóra méri azt, az én órám méri, és a pulzust Polar H9 szenzorral mérem, ami az egyik legpontosabb. Igen, a pálya befolyásolhatja az eredményt, de csodákat nem tud tenni, és látszik a térképen, ha nagyrészt lejtőn teljesítené valamelyikünk. Mindenesetre Budapesten van bőven teljesen sík útvonal, de rekortánon is lehet futni, én mindenesetre egy tök sík földúton tervezem, csak akkor megyek egy sík aszfaltozott kerékpárútra helyette, ha szombatra sem javul a sár helyzet.


Én nem akadályoztam meg a vélemény nyilvanításodat, te viszont lenézően vélekedtél azokról, akik nem olyan komoly futók, mint te vagy.

2020. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

46:

De ha a pulzust nem rögzítem, akkor joggal mondhatod, hogy kamuzok.


Én nem kizárólag az itteni viselkedésedet minősítettem, ha észrevetted volna, az eredményedről elismerően beszéltem, miutan hajlandó voltál a sok beszólogatásod utan azt leírni.


De ok, bocs a támadásokért, akkor visszatérhetünk a vita normális medrébe.


A kérdésem az, hogy ha nem frusztráció, mi a bajod azzal, ha vannak futók, akik csak abuli vagy a pózolás miatt mennek versenyre? És mi a bajod, ha előbb a távot növelik, mert fontosabbnak érzik azt, mint a sebességet? Elismerem én is, hogy a társadalom szemében jobban mutat, ha valaki lefutott egy maratont, mint az, hogy hány percet javított 10k-n. De hacsak nem abból indulunk ki, hogy szándékosan kerüljünk mindent ami divat, ezzel antidivatot generálva, akkor ebből nem következik hogy csak ezért ne így cselekedjünk. Ha valakinek az tetszik, hogy egyre nagyobb távokat fusson le, szerintem csinálja, ahogy az is, aki azonos távon akar javítani. Nem értem mi a gond ezzel.

2020. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Persze teljesen realis cel!
2020. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!