Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan sportoljak/edzzek,...

Hogyan sportoljak/edzzek, hogy NE fogyjak?

Figyelt kérdés

Tudom, furán hangzik, hisz legtöbben azért kezdenek el sportolni, edzeni, hogy megszabaduljanak a felesleges kilóktól.

Viszont én mindig is vékony voltam, ez zavart a legjobban. Gondolom genetikából adódóan, bármennyit ettem sosem látszott rajtam és lapos voltam, formátlan, ami nő létemre igencsak elszomorító.

Az utóbbi 1-2 évben sikerült valamennyit felszednem magamra, már nem annyira lapos a fenekem és vékony a lábam, nem csak csont a karom:)) Viszont ezzel együtt nőtt a hasam is (néha terhesnek nèznek, mert a vékony testalkatomhoz kiálló a hasam) és nem vagyok szép feszes.

Elhatároztam, hogy mindenkèpp elkell kezdenem edzeni vagy sportolni valamit, mert szellemileg is szükségem van rá illetve persze szeretnèk jól kinèzni. Az egyik félelmem ezzel kapcsolatban, hogy fogyni fogok és újra nagyon sovány leszek. Hogyan csináljam, hogy a sportolás ne legyen zsírégető számomra és ne fogyjak,hanem izmosabb, feszesebb legyek, normális testtartással. Jelenleg konditerembe sem tudok menni, szóval tanácstalan vagyok.

Nagyon örülnék neki, ha lenne itt egy néha unatkozó és segíteni vágyó emberke, aki adna pár tanácsot nekem. Hálás lennèk! Minden tanácsot szívesen fogadok.

23n


2021. márc. 8. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először is, alkat kérdése is. A nők némileg nehezebben is izmosodnak, ugye. Kevesebb szénhidrát, sok rost, kellő fehérje és némi zsír, inkább hidegen sajtolt, hevítés nélkül fogyasztott olajok formájában (legjobb az olíva). Sajnos ehhez a célhoz, ilyen alkattal elvileg nem szabad nagyon sokat mozogni, órákat jönni-menni, futni, mert az hatékonyan égeti az izmot és a zsírt is. Sok (nyers) zöldség, valamivel kevesebb, kevésbé cukros gyümölcs, min. 2 liter víz, kevesebb keményítő és egyéb szénhidrát, fehérje is talán több kell (pl. tejsavó, sajt, sovány hús, esetleg növényi fehérjék). Gyakorlatok terén pedig relatíve nehezebb, nagyobb súlyokkal, terheléssel kell dolgozni, kevesebb ismétlésszámmal, sérülésekre figyelve.
2021. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg alma típusú hízásra vagy hajlamos, ezzel nem lehet mit kezdeni sajnos, genetika. De tudsz izmot építeni, ami vizuálisan segít. Súlyzós edzés kell, tudom, hogy nincs terem, de a saját testsúlyos edzés is jó, kezdetnek meg pláne. Fogyni akkor fogsz, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, az edzés max közvetett módon járul hozzá a fogyáshoz, de ha eszel eleget, akkor nem fogsz fogyni.
2021. márc. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
És mindig edzés után kell bevinni több energiát a táplálékból! Reggelire például kevés túró, gyümölcsök és víz kiváló, ebédre is könnyű ételt és ha délután edzel, utána mehet kicsit több szénhidrát, zsír, fehérje is, abból épül fel az izom és ez közvetlenül edzés után szívódik fel legjobban az izmokba.
2021. márc. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,kedvesek vagytok!

Nemrég vettem másodkèzből súlyzót, amin lehet cserélgetni a súlyt egészen 10 kg-ig. Akkor erre fogok koncentrálni és a futást hanyagolni fogom.

Tudnátok mèg példát mondani arra, hogy mit egyek és mit ne? Sajna szénhidrátból viszonylag sokat szoktam, szinte mindennel eszem kenyeret, mennyire kellene ezt leredukálni?Gyümölcsöt, zöldséget azt szeretem minden mennyisègben. Tojást nem annyira, de pl bundáskenyèr formájában megeszem. Sütni is szeretek, de viszonylag sok cukrot használtam eddig:/ . Gyümölcsös müzli 1-1 reggelire okès? Halat nem igazán eszek, csak ritkán lazacot. Táplálèkkiegèszítőkben így kellene gondolkoznom?

2021. márc. 8. 14:35
 5/12 anonim ***** válasza:
A kényér és egyéb kelt tészták ebben akkor nagy gondot és hátrányt okoznak. Mindenképp redukálni kell a mennyiségét, még akkor is, ha rostot vagy magvas. Ez mindenképp hátráltat, sőt, talán leginkább ez. Ha nagyon kell, akkor is inkább pirítva, szárítva (bruschetta) formájában egy keveset. Ha mindenképp kell a szénhidrát, akkor a rizs is kicsivel jobb, sőt, az oké, de abból se túl sokat. A sok cukor sem jó, kivéve, ha gyümölcsben van, bár ott is jobb a cukorszegény. Müzli jó, de keveset. Táplálékkiegészítő mindig a többitől függ. Edzés után kis fehérje, ízületvédő, vitamin nem árt, sokkal több nem kell. Ha mondjuk napi 2x20 gramm tejsavót elfogyasztasz étkezések közt és edzés után, az elég lehet.
2021. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként rizst jóval többet fogyaszthatsz, mint egyéb gabonát (búzát, rozst), de azzal is vigyázni kell, tapasztalni. Viszont a nagy hasat a kenyér és tészta fogja okozni, ebben szinte biztos vagyok. Nem véletlen a sörhas kifejezés, az a folyékony kenyér. Kis pop-kulturális vonal: Majka nyilatkozta anno, hogy jó lenne már gluténmentes sörhöz jutni, mert a glutén miatt hízik, mint a disznó. Aki erre hajlamos, annak ott a rizs, abban nincs.
2021. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

Ne haragudj, de ez jó nagy butaság. A nagy hasat a kalóriatöblet okozza, ami jöhet akár a sok zsírból is, nem értem miért pont a kenyeret meg a tésztát emeled ki.

A gluténmentes sör mitől lenne kalória szegényebb, mint a sima, Jézusom...

A bulgurban van glutén a rizzsel ellentétben, mégis kevesebb benne a kalória. Akkor hogy is van ez?

2021. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, nézz utána, igazából elég egyszerű. A nagy, puffadt hasat egyáltalán nem biztos, hogy a kalóriatöbblet okozza. Sehol nem írtam, hogy a gluténmentes sör kalóriaszegényebb volna, mint a sima. Ráadásul azt írtam, hogy némi zsír kell, semmi mást. A Kérdező viszont azt, hogy sok tésztafélét (és cukrot) eszik. 7. válaszoló nem tudom, mit olvashatott, ő talán tudja...
2021. márc. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A puffadás az lehet pl hüvelyesektől is, az nem állanndó dolog. A gluténról magyaráztál, hogy attól hízok valaki, ami pedig nettó baromság. Majd jöttél a rizzsel, hogy az gluténmentes, tessék azt enni. Mégis több benne a kalória, mint a glutént tartalmazó bulgurban. Nyilván Majka is egy idióta, ha szerinte azért hízik, mert a söre glutén tartalmú. :)
2021. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj, de nehéz veled. Nem írtam sehol saját véleményként, hogy a glutén okozza! Hahó! Ez az említett ember tapasztalata volt. Szóval, hátha végre átmegy: a tészta fogja okozni, valószínűleg, sőt... a glutén meg egy fehérje, aminek amúgy szintén van kalóriatartalma, sőt, ha valaki érzékeny rá, egyéb emésztési problémákat is okozhat, kinél mit.
2021. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!