Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A BCAA tényleg számít annyit,...

A BCAA tényleg számít annyit, hogy megérje venni?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata róla? Nyújt számottevő segítséget izommegőrzésben, vagy nincs különbség, hogy vele vagy nélküle edzel?

2021. máj. 14. 19:33
A kérdező szavazást indított:
igen, számít!
nem, ugyanannyira fejlődöm nélküle is
17 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Én nem tudom már hol olvastam régebben, hogy ajánlott bcaa-t inni edzés közben.

Kipróbáltam. Ha újrakezdel vagy valami akkor is elkerülhetetlen az izomláz, ez picit segít abban is, hogy ne legyen olyan erős az izomláz mértéke. Meg edzés közben jobban ki tudom hozni magamból a maxot.

Nem tudom ki mennyire vágja itt a biokémiai részét a dolognak. A bcaa az ugye egy aminosav komolex főbb aminosavakból. A fehérjét pedig úgy hasznosítja a szervezet, hogy aminosavakra bontja különdböző enzimek segítségével, majd ezt használja fel.

A bcaa és egyéb aminosavak emiatt gyorsabb felszívódásuak. Edzés alatt kortyolgatva tényleg észrevehetően nehezebben fárad le az izomzat, valamint jobban terhelhető is vagy.

Amúgy is ajánlott edzés közben folyadékot fogyasztani, hogy hidratáld az izomzatot.

Egyszer javaslom mindenkinek hogy próbálja ki, utána értékeljen. Lehet venni egy adagost is, nem nagy pénz, de teljesítményben szerintem aránylag sokat dob.

Több haveromnak is ajánlottam már, nekik is eléggé bevált.

De edzés után ha akarod inni tényleg nem sokat számít.

2021. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Mostanában nagyon megy a BCAA és az L karnitin. Akik gyúrtak, közöttük biztos köztudatban voltak akkor is, de manapság már az is tud a létezésükről, aki nem jár edzeni, mert ezekkel nyomnak tele egy csomó sportitalt, üdítőt, energiaitalt.
2021. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Marketing.
2021. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
A proteinporokban, és a húsokban is van BCAA, sokkal több mint az a pár gramm amit jó drágán megveszel. Nem ér semmit.
2021. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1es, itt azt írják,edzés után szedni a lehető legjobb:

[link]

2021. máj. 14. 22:04
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Persze hogy azt írják, mivel kieg. boltjuk van. A tápanyagoknál a napi bevitel számít, nincs anabolikus ablak, sokéve megcáfolt tévhit hogy lenne.
2021. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2021. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha megnézed a cikket normálisan, akkor számodra is kiderül, hogy az első mondatod butuska volt. Persze, hogy reklámozzák, mivel tápkieg boltjuk van. De ezen belül azt fejtik ki,hogy mikor a leghasznosabb beszedni (kiindulva abból a feltevésből, hogy hasznos).
2021. máj. 14. 22:24
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 Na akkor jól van... :D

De pl egy 40 perces futás után felesleges? (közben nem iszom semmit)

2021. máj. 14. 22:29
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Futás előtt l-carnitine.



Én őszintén csak bcaa és l-carnitine amit használok. Bőven elég. A többit a táplálkozással megoldom. Ennek a kettőnek láttam és éreztem csak hatását. Mást felesleges szedni, a táplálkozást úgy sem pótolja semmi. Ez a 2 tápkieg meg arányaiban nézve nem is drága. Veszel egy l-carnitine liqvidet, még nem is muszáj adagjával szedni. Kevesebb is elég kardió edzéseknél jól tud jönni.

Meg edzés közben bcaa.

Sajnos vállfájós vagyok, meg csukló sérülésem van. De kétkezessel karozni így is szoktam néha ilyen 80-90kilóval is szabályosan nem rángatva 4×8at. De utána 1 hétig nem tudok súlyt fogni. Meg igazából semmit. De az eredmény szerintem önmagáért beszél. Sajnálom hogy régen lesérültem, mert akkor mennék feljebb is súlyban és igyekeznék a nagyon maxot kihozni magamból. Így meg rendes szériáknál karozásban egy kezesnél 20 kiló kétkezesnél 45 kiló felé nem mehetek, mert utána fáj a csuklóm hetekig és nem tudok edzeni. A 90 kiló az meg ilyen nagyon max, de ott már szinte elviselhetetlen a fájdalom amit edzés közben érzek.

2021. máj. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!