Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport kitartást, önfegyelmet...

Sport kitartást, önfegyelmet csak akkor növeli ha versenyzek is?

Figyelt kérdés

Mert bár én 16 éves koromtól sportolok, most 41 vagyok, de soha nem versenyeztem, nem is vonzott soha a versenyzés. Edzőterem, futás, terepfutás, kerékpározás, túrázás sportokat űzöm.


Viszont én kifejezetten egészségmegőrzés és az öröm érzése miatt sportolok. Éppen ezek miatt soha nem teszem ki magamat verseny nyomásának hiszen azoknak az időeredmény a célja és nem az hogy egészséges legyek és jól érezzem magam.


Viszont ez miatt sokkal ritkábban találkozok olyan sport helyzettel ahol olyan magas fokú kitartás és önfegyelem szükséges, hiszen én szándékosan nem feszítem magamat addig a pontig( pl. Maraton távot sem futok tudatosan).


Szóval az esetemben a sport nem növeli az önfegyelmet és kitartást gondolom.



2021. jún. 27. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is hobbiból csinálom, nekem mégis növeli. Alap velejárója amúgy. De az önfegyelem az ezen sportokat nem érinti. Az inkább küzdősportban van jelen, hogy a tiszteletet mindig megadod a másiknak, akkor is, ha éppen rommá ver vagy te vagy nála sokkal jobb, ezért visszafogod magad és nem vered a melled, mint az ősember, hogy neked hosszabb a ceruza. Boxon a kezdőkkel gyengéd vagyok és ha kezdővel bunyózok, akkor tanítom. Néha kap erősebbet, de csak, hogy szokja és aztán mondom neki, hogy üssön vissza, ő adja ki magából a maximumot, mert még akkor se tud leütni. És ez az önfegyelem, hogy én akkor is kicsit ütök vissza, amikor nekem full erővel jönnek. És inkább bevállalom, hogy megüssön jobban, minthogy én üssem meg erősebben, mert én bírom, ő nem. Ettől függetlenül tudja, hogy csak azért tud megérinteni, mert hagyom.


Futásban, bicikliben nincs önfegyelem fejlesztés semmi. Viszont kitartás hogyne vóna'? Bár most akkor tisztába kell tenni, hogy te papisan mosolyogva eltekergetsz, vagy pedig rápattansz a vasra, megvan a köröd, hogy 50 km és ha lefosod a láncot is megcsinálod. Mert ha utóbbi, akkor hogyne fejlesztené a kitartást és akaraterőt? Hát még jó, hogy! Ha 40 km-nél azt érzed, hogy vége, akkor is össze kell szorítsd a fogad és még 10-et lenyomni, mert haza kell érni. Ez bőven növeli a kitartást és akaraterőt és természetesen ennek van igazán sportértéke is.

2021. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A célok növelik az önfezyelmet. Célok pedig csak akkor célok, ha el akarod őket érni. Ha el akarod őket érni, akkor önfegyelmet kell gyakorolnod. Neked "könnyű" céljaid voltak, amihez nem kellett sok önfegyelem. Persze valakinek még ez is sok.


Mással sem kell feltétlen versenyezneg hozzá, a saját korábbi csúcsaid megdöntése is lehet a célod, ugyanúgy közelíteni fogod vele a határaidat.

2021. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!