Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ahol mindkettő szülő dolgozik,...

Ahol mindkettő szülő dolgozik, ott van idő sportolni?

Figyelt kérdés

Dolgozó emberként el nem tudom képzelni, amikor az ember hazaesik mondjuk este 6-ra és este 10-kor már aludni kellene (ami nyilván nem valósul meg).

Ráadásul ismerek családosokat, ahol mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidő.


2021. okt. 14. 12:01
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/226 anonim ***** válasza:
26%

5 éves gyereket be lehet iratni úszóedzésre, és míg ő edzésen van, te is úszol azalatt az egy óra alatt.

Hűű. ehhez Einsteinnek kell lenni, hogy ezt megvalósítsd! Kettő az egyben.


De te megint csak kifogást keresel: "Amúgy 5 éves gyereket nem tolnék magam előtt futva."

Ezért is írtam, hogy h..lyegyerek vagy, mivel ki mondta, hogy egy 5 éves gyerek még babakocsis?


Sajnálom szegény szüleidet, hogy ilyen IQ-bajnok a gyerekük.

2021. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/226 A kérdező kommentje:

Neked fogalmad sincsen az életről, de majd ha felnősz, megtudod. Kicsit nehéz lesz elviselni az élet pofonjait.



Ha beiratom sportra (és nem élsportoló lesz mondjuk, hanem csak ovi, iskola utáni esti valami), akkor miután 17-17:30 között végzek a melóhelyen, örülök, ha rohanhatok érte és végre időben érek oda. (Ahogy gyerekes munkatársaim szoktak lenni ezzel.)



Amúgy én például gyógytesiztem és gyógyúsztam, egy felnőtt sem jött be mellénk. :D

2021. okt. 17. 13:02
 113/226 anonim ***** válasza:
26%

"Neked fogalmad sincsen az életről, de majd ha felnősz, megtudod. Kicsit nehéz lesz elviselni az élet pofonjait."


A gyengébbek kedvéért bemásolom a 21. válaszomat, tessék:

"Anyukám kórházi laborasszisztens volt, sokszor ügyelt, 8-16-ig dolgozott.


12 évig daganatos betegséggel kezelték, és sajnos 2017 februárjában meghalt 56 évesen. Mindig tornázott otthon, jó alakja is volt. Betegsége alatt is mozgott.


Mikor gyerekként úszni jártam a szüleim vettek úszójegyet és ők is úsztak, míg én edzésen voltam.


Apukám 24-ezik, munka után 3 nap pihenő. Ő nem sportol.


Mindenkinek arra van ideje, amire akar és szán. Kifogásokat mindenre lehet találni. A gyerekkel együtt is lehet sportolni, tornázni otthon. Kétlem, hogy egy felnőtt embernek ne lenne egyszerre 30-40 perc ideje egy héten arra, hogy picit tegyen a saját testi egészségéért. Nem hiába hazánk Európa egyik legelhízottabb országa.


Szokták mondani: "Ha nincs időd az egészségre, majd lesz időd a betegségre."


Mivel párommal mind a ketten szeretünk sportolni, családalapítás után se lesz ez másképp."


31 éves dolgozó, sportos nő vagyok, de ugye nekem nincs fogalmam az életről. :D Komolyan, te tényleg el is hiszed azokat, amiket itt leírsz? Ha igen, akkor tényleg egysejtű ostoba vagy.


Mondom, hogy megint csak a kifogást keresed:

"Ha beiratom sportra (és nem élsportoló lesz mondjuk, hanem csak ovi, iskola utáni esti valami), akkor miután 17-17:30 között végzek a melóhelyen, örülök, ha rohanhatok érte és végre időben érek oda. (Ahogy gyerekes munkatársaim szoktak lenni ezzel.)"


A hétvégére milyen kifogást tudsz írni? Nem lesz hétvégén 30 perc időd?

Tudod mit, a te életed, azt csinálsz, amit akarsz. Élj lusta tohonya életet, míg a gyerek 18 évesen el nem hagy, aztán majd akkor újra mozogsz, ha lesz kedved és nem kifogásokat fogysz gyártani.

2021. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/226 A kérdező kommentje:
Majd ha felnősz, meglátod, addig is ne hazudj és dugd magadnak a helyére a 21-es válaszodat.
2021. okt. 17. 13:12
 115/226 anonim ***** válasza:
26%
Kettőnk közül te hordasz itt hetet-havat össze órák és napok óta. Egyébként mi van, fáj az igazság? Nem tetszik, hogy más nem olyan szerencsétlen, mint te? Hát, lesz hova mit fejlődnöd. :)
2021. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/226 A kérdező kommentje:

Állítólag a heti 4-5 óra sport sem elegendő, amennyit mostanában, tanulás közben beiktatok. (Ilyenkor már szó szerint közben.)


Akkor a hétvégi??


Amúgy tanulás a gyerekkel, végre elegendő alvás, takarítás, de jó esetben sokszor kirándulás, ja és családlátogatás, vagy a család jön. Nem pedig edzegetés.

2021. okt. 17. 13:19
 117/226 anonim ***** válasza:
26%

Mondom én, hogy te mindenre találsz kifogást, csak a seggedet ne kelljen felemelni. :D


Képzeld, anyukám velem is tanult együtt, háztartást vezetett, munkája miatt még ügyelt is, volt családlátogatás is, sokat jártunk horgászni, kirándulni és mégis volt ideje otthon tornázni.


A hiba benned van egyedül, remélem ezt tudod, és el is ismered!

2021. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/226 anonim ***** válasza:
26%

Ui. De aki szeret sportolni, és most is végzi, akkor miért változtatna ezen, csak mert gyereke születik?


Állítom, hogy most te csak kényszerből edzel és nem azért, mert szereted.

2021. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/226 A kérdező kommentje:

Ha igazad írsz, hááát... Én pelenkáztam és temettem rákos borzalmasan közeli hozzátartozót, tehát óvatosan írom le, mert tudom, hogy bántó... de anyukád lehetett a hajszoltság miatt beteg.

Amúgy kardió jellegű mozgása is volt? (Nem a betegsége miatt, amúgy.)


Az megvan, hogy nem mindenki bírja egyformán a hajszoltságot?


"Képzeld, anyukám velem is tanult együtt, háztartást vezetett, "

Nagyjából ez a kettő elvisz minden időt, le is kell feküdni és már nincs meg a minimum szükséges 8 óra alvás.



Amúgy MÉG MINDIG NEM A JELENLEGI ÉLETEMRŐL van szó, 2-essel bukdácsolhattál át irodalomból a szövegértés és a koncentrációs készség miatt és heti 5 óra sport úgy, hogy közben megy a felvett tanóra videón - sokak szerint kevés, de nem a lustaságomról árulkodik azért.

2021. okt. 17. 13:30
 120/226 A kérdező kommentje:

118


Tényleg nem szeretem, de ha szeretném sem lenne egészséges az alvás rovására.


117


Amúgy szerintem még anyukádat gyászolod, állandóan belőle indulsz ki,kicsit idealizálod.


Nekem nagymamámat nem sikerült feldolgozni 2016 óta, szóval ez ilyen amúgy. :(

2021. okt. 17. 13:31
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!