Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ahol mindkettő szülő dolgozik,...

Ahol mindkettő szülő dolgozik, ott van idő sportolni?

Figyelt kérdés

Dolgozó emberként el nem tudom képzelni, amikor az ember hazaesik mondjuk este 6-ra és este 10-kor már aludni kellene (ami nyilván nem valósul meg).

Ráadásul ismerek családosokat, ahol mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidő.


2021. okt. 14. 12:01
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/226 anonim ***** válasza:
22%

4-es és 5-ös voltam mindig magyarból. ☺️

Csupán próbáljuk neked felvázolni, hogy attól, hogy bárkinek gyereke van és lesz is, nem áll meg attól a sportolás.


Igen, kardió jellegű mozgást is végzett. Anyukám példaértékű, mivel pl. szeretett mozogni, nem hagyta el magát, sose keresett kifogást semmire, küzdött.


NA VÉGRE EMBEREK, kibújt a szög a zsákból: "Tényleg nem szeretem"

A KÉRDEZŐ NEM SZERET MOZOGNI!!


Na, ez a végszó, te azért keresel kifogást, mert utálsz mozogni! Semmi baj, de akkor ne csinálj magadból bazári majmot, mivel most ezt csináltad napok óta.


Pápá...

2021. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/226 A kérdező kommentje:

Még úgy tudom elképzelni, hogy anyud heti szinten 1 órát sportolt.


A COVID előtt én is csak annyit. Be kellett járni egyetemre, be kellett járni munkahelyre (főállás és esti egyetem), hétvégente beadandó és zh-ra tanulás, megdögleni se volt időm, heti háromszor 20 perc torna mondjuk volt. Nem is volt eredménye. :D


Tehát így még egy szülő is meg tudja oldani, másképp nem, főleg úgy, hogy eleget alszik és nem hajszolja magát az egészség nevében a rákig...

2021. okt. 17. 13:47
 123/226 anonim ***** válasza:
4%

(Anyukám 20 kg-t hízott, míg állapotos volt. Egy év alatt leadta. Haláláig tartotta a vékony alakját. 149 centihez volt 42 kg.)


Tudod, hiába írsz ide bármit is, minden kifogásod abból ered, hogy utálsz mozogni, ezért mindent el is követsz, el is fogsz majd követni azért, hogy ne is kelljen mozogni.

2021. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/226 A kérdező kommentje:

Szeretek mozogni, de az, hogy a szabadidőm rovására kell edzenem heti 5 órát, rohadt unalmas és kényszerű. Heti 5 órát edzek, tehát nem gondolnám magam lustának.


Viszont heti 4 nap suli (7-kor elindulsz, este 10-re hazaérsz), pénteken mondjuk család vagy barátok, hétvégén kopptól koppig zh-ra tanulás és beadandózás mellett megnéznélek, hogyan edzel heti 5 órát, ha szereted, ha kényszerűség. (Szerencsére a COVID miatt nekem nem így volt, tanulás, órák alatt tudok/tudtam edzeni.)


Vagy ha a két szülő hazaesik este 6-ra, az egyik mondjuk főz, takarít, rendeli a bevásárlást, esetleg vásárol, mit tudom én, a másik tanul a gyerekkel, minimum este 8-ig ezek eltartanak, utána közösen vacsi, vacsi után az egyik fürdet, a másik mosogat, eddigre minimum este 9, de lehet, hogy fél 10 és ekkor még esetleg kötelessége van valamelyikőjüknek és utána ülnének le, hogy fél-egy órát beszélgessenek. Ekkorra már nincs meg az elegendő alvás.

Arról nem is merek beszélni, hogy az embernek lehet hobbija vagy igényel én-időt, amíg regényt olvas, fórumot olvas, gondolkozik... Nagyon bennem maradt, hogy gyerekes munkatársamnál az énidő, hogy hangoskönyvet hallgat lefekvés UTÁN. Keresztanyum meg meséli, hogy többhavonta van ideje regényt olvasni, amúgy semmi. Munkahely, család, háztartás, lefekvés, munkahely, család, háztartás, lefekvés.


Szerintem az egyetlen emberi mód a háztartásbeliség és sokat gondolkozom azon, hogy akkor vállalok gyereket, ha nem kell dolgoznom legalább, amíg tini nem lesz. Utána mindegy, hova megyek vissza dolgozni, de ki is tanulhatok valamit.


Még az is sok, ha a férj hazaesik este 6-ra, addig meg van főzve, minden tiszta, be van vásárolva, a gyerekkel az anya tanult és csak vacsi, játék, beszélgetés van. (Ja és ekkor is megsértődnék, ha este 8-ra ér haza apuci, mert sportolgatott.)

2021. okt. 17. 14:09
 125/226 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Kétgyermekes anyuka, parancsolj. Én az ő edzéstervei szerint kezdtem el edzeni és bőven volt arra a kevésre időm. Az alak nagyrészt úgyis a táplálkozáson múlik, ahhoz meg nem kell extra idő, sőt, párolt ételt készíteni sokkal gyorsabb, mint egy rakott krumpli pl.

2021. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/226 A kérdező kommentje:

Tapasztalataim szerint a súly 95%-ban a táplálkozáson múlik. A szénhidrátot én is kerülöm, pláne a fehér lisztes cuccokat. Nem 100%-ig, de igyekszem.


Viszont a sport kell a szív és az érrendszer egészségének, a tartásnak (hát, derék), a tüdőnek, az idegrendszernek, az izmok visszafejlődésének megelőzésére.

2021. okt. 17. 15:41
 127/226 anonim ***** válasza:
69%

Én már kétszer is válaszoltam (sportolok 2 kisgyerek mellett), de látom nincs értelme a kérdésre adott válaszoknak. A kérdező azt szeretné olvasni, hogy gyerekek mellett nincs idő sportolni. Írjuk neki azt és minden rendben lesz.

Szóval...

Dolgozó emberként, amikor az ember hazaesik mondjuk este 6-ra és este 10-kor már aludni kellene, nincs idő sportolni.


Nálunk mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidőnk nincs. Főleg sportra nincs időnk.

2021. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/226 A kérdező kommentje:

"Nálunk mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidőnk nincs. Főleg sportra nincs időnk."


Ismerőseimnek ez az igazság. Logikusan végiggondolva mindenkinek.


Hazaesik 6-ra.

Tanulás 8-ig. Másik szülőnek főzés, házimunka, ügyintézés stb. Azt se tudom elképzelni, hogy mindig másik tanul a gyerekkel, hiszen ahogy beválik. Vagy épp mindketten tanulnak a gyerekekkel.

Vacsi fél 9-ig.

Lefektetés 9-ig.

Egyéb dolgok, munka, tanulás, mellékállás, házimunka 10-ig.

Utána beszélget a pár, házas élet.

6-kor pedig ébredés.

2021. okt. 17. 16:39
 129/226 anonim ***** válasza:
57%
Igen kérdező, 25 év fölött csakis az tud sportolni, akit eltart a milliomos férje aki nem tart igényt a gyerMekre csak megcsinálja, anyuka pedig 20 órán át szuperanya, 4 órát edz minden nap és még ezen felül alszik napi 11 órát, igazad van, másképpen nem lehetséges!! ^^
2021. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/226 anonim ***** válasza:
52%

"Tanulás 8-ig."

Jól értem, te azt várnád egy alsós kisgyerektől, hogy kb napi 12 órát tanuljon, akár este 8-ig??

2021. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!