Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ahol mindkettő szülő dolgozik,...

Ahol mindkettő szülő dolgozik, ott van idő sportolni?

Figyelt kérdés

Dolgozó emberként el nem tudom képzelni, amikor az ember hazaesik mondjuk este 6-ra és este 10-kor már aludni kellene (ami nyilván nem valósul meg).

Ráadásul ismerek családosokat, ahol mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidő.


2021. okt. 14. 12:01
 171/226 A kérdező kommentje:

170


Kislány, szerintem te tényleg nem vagy még felnőtt, ha trollkodásnak érzékeled, amiket írok.


Én hazaérkezés után edzettem 1 órácskát, mialatt ment a tananyag videón, neked is javaslok egy kis testmozgást, mert frusztrált vagy.


Persze, hogy kényszerből mozgok. Mert arra való az emberi szervezet, muszáj mozogni, mert különben problémák alakulnak ki. Mozgás után baromi jó érzés, már nem csak az endorfin meg egyéb hormonok, hanem az izmok és az egész tst is jobban érzi magát.


Ettől függetlenül jobban örülnék, ha lenne valami tabletta, kütyü, "varázslat", ami kiváltaná a mozgást és így elegendő lenne havi kétszer úszni, egyszer falat mászni, egyszer bringázni - kb ezek, ebben a mennyiségben lennének, amiket nem nyűgként élnék meg.

2021. okt. 18. 20:23
 172/226 anonim ***** válasza:
26%

Drága amnéziás kérdező!


Oldalakat írtál már a folytonos KIFOGÁSOKKAL!

Mi oldalakat írtunk MEGOLDÁSOKKAL!


31 éves, dolgozó, sportos nő vagyok. Heti szinten 10 km-t futok, idén nyáron a strandon egyszerre leúsztam 2 km-t, itthon 10 kg-s súlyzóval edzem.


Babám, jó lenne már befejezni az irkálást, mert ezt már csak a hozzád hasonló amnéziás hiszi csak el, hogy ennyi válasz után se kaptál a kérdésedre választ részletesen!


Meddig akarod még itt tettetni a h..lyét, az értetlent, a szerencsétlent?


Oldd meg, ahogy tudod. Mindenki úgy él, ahogy akar. Ha nem tetszik majd a munkahelyed, váltasz. Mindenre van megoldás, csak akarni kéne, és nyitottnak kéne lenni a változásra, a rugalmasságra, amik számodra ismeretlen fogalmak.


Annak idején pedig pl. úgy tanultam, hogy közben hullahoppkarikáztam.


Egyébként pedig nagyon ajánlom, hogy gyakorold azt a pici pozitív dolgot, hogy Minden fejben dől el!

2021. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/226 A kérdező kommentje:

"Annak idején pedig pl. úgy tanultam, hogy közben hullahoppkarikáztam."


Én meg stepperezés, kézisúlyzózás, guggolás közben...

Addig aránylag tudtam is koncentrálni, azóta nem (akkor se, ha nem netezek :D akkor elgondolkozom) Na mindegy.


Azt SENKI se írta le, hogy 4 órába hogy fér bele a gyerekkel tanulás, a házasélet (úgy is meg beszélgetés szintjén is), a háztartás, a vacsora, a gyerekkel beszélgetés, a gyerek fürdetése, az én-idő és a sport. Ilyenkor csak kitérő válaszok jöttek és sok-sok butaság.

2021. okt. 18. 21:19
 174/226 anonim ***** válasza:
52%

Egy óra 40 perc a gyerekkel foglalkozás.

Fél óra edzés.

Fél óra a közös családi vacsi, ahol mindenki jelen van.

Húsz perc gyerekfürdetés.

Egy óra a pároddal töltés.


Nem kell minden nap házimunkát végezni! A fürdőkád kimosás egy perc kb.

2021. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/226 A kérdező kommentje:

Én ritkán mosom ki a kádat, be se ismerem, de akkor nem 1 perc, hanem jó az 5-10-nek is, legalább alapos vagyok. :D


Főzés, azt kihagytam a kérdésből? Nekem olyan diétám van, hogy elvileg semmit se ehetnék semmilyen kajáldában. De alapból olcsóbb és mindenki számára egészségesebb az otthon főzött kaja. (Például nekem fura, hogy se rendelni, se helyben venni nem vagy alig lehet édesburgonyát, bulgurt, kölest, mint köretet, túlsúlyban vannak a rántott ételek, vegetáriánusból alig van kínálat és az is rántott, olyan, hogy tofu nincs is, vagy zöldséges gomba sincs....)


Szóval a gyerekkel nem foglalkozom eleget, majd egyszercsak elkezdek edzeni minden előjel nélkül, majd odateleportál a kaja az asztalra, majd elteleportál onnan, beteleportál a gyerek a kádba.


Az én-idő számomra például az életnél is fontosabb. Azt kihagytad.

2021. okt. 18. 21:35
 176/226 anonim ***** válasza:
26%

Tudod, így jár az, aki mindent egyedül akar megcsinálni, és nem hagyja érvényesülni a párját. Nem való neked se társ, se gyerek, mivel te jól megvagy egyedül.

A társad csak azért kell neked, hogy legyen kit megdugni, hogy gyereked legyen?


Kifogásgyáros vagy.

2021. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/226 A kérdező kommentje:
HA valakinek olyan párja van, aki tényleg mindenben partner (ami ritkább a fehér hollónál is és valahol érthető, mert nem természetes a jelenlegi, mindkét szülő dolgozik borzalom családmodell), akkor maximum addig jutnak, hogy a 4 órába belefér a kötelességek... egy része.
2021. okt. 18. 21:44
 178/226 anonim ***** válasza:
5%

#177

Hát ha 300 négyzetméteren laktok, van kert és jószág, és nem igazán használtok gépeket és egy here a pasid, akkor igen, simán elmegy napi 4 óra a házimunkára.

Nekünk napi 1-nél még nem volt több, pedig szeretjük a tisztaságot és magunkra főzünk. (És van kert.)

2021. okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/226 anonim ***** válasza:
26%

#177

Kérdező, mindenki olyan rózsát szagol, amilyet szakít. A te felelősséged, döntésed, hogy milyen párt választasz magadnak.

Tudod, léteznek nagyon segítőkész, házias férfiak is. Pl. párom is ilyen, apukám is sokat foglalkozott velem gyerekként, pl. a fizikát együtt tanultuk.

Főzni is lehet közösen akár a pároddal vagy gyerekeddel együtt. Én nagyon szerettem gyerekként pucolni a zöldségeket és krokekettet készíteni, és mosogattam is elég sűrűn.


NEM KELLENEK A KIFOGÁSOK!

2021. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/226 anonim ***** válasza:
77%

Látom, az egyetlen dolog, amihez nagyon értesz, az a lepontozás.


Nagyon nem bírod elviselni azt, hogy nem neked van igazad.


Hány ezer példát akarsz még?

2021. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!