Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ahol mindkettő szülő dolgozik,...

Ahol mindkettő szülő dolgozik, ott van idő sportolni?

Figyelt kérdés

Dolgozó emberként el nem tudom képzelni, amikor az ember hazaesik mondjuk este 6-ra és este 10-kor már aludni kellene (ami nyilván nem valósul meg).

Ráadásul ismerek családosokat, ahol mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidő.


2021. okt. 14. 12:01
 181/226 anonim ***** válasza:
72%
Pedig kevés ennyi segítő szándékú kommentet látni itt egy kérdés alatt... Én pontozok fel mindenkit, ha ez a hülye lusta tehén le.
2021. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/226 anonim ***** válasza:
66%
Engem még mindig az érdekelne, hogy ha a kérdező kb 8-ig alszik, és este 7-kor ér haza, akkor (még sport nélkül is) hogy jön szóba egyáltalán a gyerek-téma. Meg hogy miért kezeli ennyire idegenként a "gyerekei apját". Külön is laknának vajon? :D
2021. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/226 A kérdező kommentje:

Próbálj meg esti egyetem mellett te heti 5 órát sportolni.


Ekkora tehén vagyok:

[link]



Ennyit a beszólásodról úgy, hogy NEM is a jelenlegi életemről kérdeztem, de ezt már nem sikerül felfognod.

2021. okt. 19. 09:16
 184/226 A kérdező kommentje:

182


Legkésőbb 7-ig alszom, amelyik napokon irodában vagyok, de hogy a fészkesbe jön ez ide? (Home office-os napokon nyilván legalább relatív kialszom magam, 8-ig alszom.)


De ha gondolod, közlöm a munkatársaimmal is, akik 9 körül érnek be (ajaj, sokan 9:30-ig csak) és szintén 17:30-18-ig vannak, hogy nem alkalmasak a szülői létre. Sőt, rengeteg helyen fix munkaidő 9-17:30 van - van egy rossz hírem számukra: nem alkalmasak a szülői létre.

Bár fogalmam sincs, hogy a kettőnek mi köze egymáshoz.



A rosszindulat, az idegesség, az embergyűlölet és a frusztráció árad belőletek.

2021. okt. 19. 11:11
 185/226 anonim ***** válasza:
7%

#184

Valahol korábban nem te pörögtél azon, hogy hogy viszik suliba a gyereket azok, akik reggel sportolnak? Így jön ide.

2021. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/226 A kérdező kommentje:

185


Sehogy se viszik.

Vagy olyan típusú emberek, akik baromi hajnalban kelnek és az izmaik is jól működnek akkor már. De ha az alvás nincs meg, ártanak maguknak.


Tudod van, akinek az esti, van, akinek a reggeli sport válik be.

2021. okt. 19. 11:21
 187/226 anonim ***** válasza:
95%

Mi vagyunk a rosszindulatúak, de te szavazol le mindenkit, aki neked ellent mer mondani. Egy csomóan leírtuk tapasztalatainkat, tanácsot is adtunk neked, értelmesen, de te mindegyiket leszavaztad, mindenre volt egy kifogásod.

Képtelen vagy elviselni, hogy nincs igazad, ezért élsz a gyerekes leszavazással.


Előbb a saját házad tájékán sepregess, kérlek. Egy olyan ember pedig inkább ne fröcsögjön, aki jelenleg csak kényszerből mozog. Az ilyen sose fog szülés után mozogni, mivel gyerek előtt is utál(t).

2021. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/226 anonim ***** válasza:
81%

7 körül kelünk, reggeli, öltözködés, irány a suliba és a munkába.


4 körül végzek a munkában, gyerek felszed, házija általában kész van már, evett napközben a menzán, ahogy én is a munkahelyemen. Nagyjából azelőtt fejezi be az uzsit, hogy megérkezem.


Utána irány edzeni, amíg a gyerek lovagol, addig én elmegyek a közeli terembe futni vagy kondizni.


6-fél7 körül otthon. Lefürdünk amíg a kaja megsül vagy megpárolódik, aztán vacsi. Ha van még házi, befejezzük vacsora után, kikérdezem abból, amit másnapra kellene tudnia (általában nem egyik napról a másikra van neki ilyen, szóval folyamatosan tudja tanulgatni). Aztán alvás. Utána apuval még nézünk egy filmet (vagy más) és 11 körül mi is aludni megyünk. Aztán 7-kor ismét kelés.



A gyerek heti 3x jár edzeni, hétfő - szerda-péntek vagy kedd-csütörtök-péntek, a köztes napokon kicsit előre dolgozunk a tanulással is és akkor lehet játszani is vagy elmegyünk valahova délután. Hétvégén szokott lenni egy aktívabb programunk, ahol kirándulunk, biciklizünk, elmegyünk pancsolni vagy hasonló helyekre. Általában hétköznap súlyzós edzéseket végzek, mert a gyerekkel tökéletesen lehet cardiozni szabadidős programként is.


És így lesz meg a heti 4 edzésünk. És így lesz a gyerekem is jó tanuló.

2021. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/226 anonim ***** válasza:
52%

#188

Ugyan, mindjárt megkapod hogy lehetetlen 6 előtt végezni melóban, meg amúgy se tanulsz napi 8 órát a gyerekkel. :D

2021. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/226 anonim ***** válasza:
91%

189

Persze, hogy nem, mert akkor sem voltam egy lusta szar, mikor tanulni kellett, ezért van most normális állásom :D

2021. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!