Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ahol mindkettő szülő dolgozik,...

Ahol mindkettő szülő dolgozik, ott van idő sportolni?

Figyelt kérdés

Dolgozó emberként el nem tudom képzelni, amikor az ember hazaesik mondjuk este 6-ra és este 10-kor már aludni kellene (ami nyilván nem valósul meg).

Ráadásul ismerek családosokat, ahol mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidő.


2021. okt. 14. 12:01
 191/226 A kérdező kommentje:

187


Azt hiszem, erről írtam már. Nem utálok mozogni, de heti-kétheti egy órán felül a többi nyilván nyűg, csak utána jó érzés plusz muszáj.


188


Köszönöm szépen, kb ilyesmire vártam végig, te vagy az első!

Mennyi ebédidőt dolgozol le?


190


Az IT tényleg egy sz.r szakma és 4,5 iskolával tényleg semmit se tanultam.

2021. okt. 19. 12:34
 192/226 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem válaszoltok, vegyem annak, hogy rájöttetek, hogy nem vagyok lusta (sőt) illetve arra, hogy nemcsak a ti rózsaszín ködötök létezik? Vagy netán felnőttetek? 😃😅
2021. okt. 22. 08:41
 193/226 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem csak rájöttek, hogy nem érdemes galambbal sakkozni.
2021. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/226 A kérdező kommentje:
Erre én is rájöhettem volna, csak naiv emberként néha még szeretném megérteni az emberi hülyeség és gyűlölet azon mértékét, ami ezen az oldalon uralkodik.
2021. okt. 22. 09:02
 195/226 anonim ***** válasza:
58%
Minek írjunk bármit? Ami használható infó/tanács, azt már többen leírtuk többször. Mindre kifogásokkal válaszoltál. Mit akarsz még? :D Hízz el akkor...
2021. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/226 A kérdező kommentje:

NEM A SÚLYUNK MIATT SPORTOLUNK! Ahogy nem az immunrendszer miatt szedünk vitamint. Félelmetes, mennyire nem ismerik az emberek a saját szervezetüket.


Nem a mozgástól fogysz vagy tartod a súlyod, hanem attól, hogy megfelelő mennyiségű kalóriát viszel be.


Ez matematikailag is kijön. Heti háromszor futsz 5 km-t, az 1500 kcal körülbelül. Mellette csinálsz hátizomra, karizomra gyakorlatokat, esetleg súlyzózol. Megvan a heti 3 órányi mozgás, kicsit több is, mégis max egy napnyi kilokalóriát fogyasztottál el ezzel.


Nem kell annyi fehérlisztes kaját enni, nem kell annyit ebédelni, hogy kipukkadj és kevesebbet kell nassolni, ennyi kell a súlyhoz.

Ezt tapasztalatból IS mondom.



A mozgás a szívnek, tüdőnek, érrendszernek, idegeknek, hormonháztartásnak, izmoknak kell.

2021. okt. 22. 09:41
 197/226 anonim ***** válasza:
66%

Oké, akkor hanyagold el a szíved, tüdődet, idegeidet, hormonjaidat, izmaidat, meg amit csak még akarsz. Mit bánom én...

Kellemes kifogáskeresést!

2021. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/226 A kérdező kommentje:
Ha lesz gyerekem és aludni se lesz elegendő időm, akkor igen, prioritáson kívül fog esni a sport.
2021. okt. 22. 09:55
 199/226 anonim ***** válasza:
94%

Csak azt felejted ki ebből a felszínes levezetésből, hogy az izmoknak kg-onként 15-22 kcal energiaigénye van naponta, míg a zsírnak csak 4.5 - 6.5 kcal energiaigénye van naponta.


Azt meg nehogy már te akard meghatározni, hogy kinek mi a motivációja a mozgás mögött. Én tavaly óta 35 kg-tól szabadultam meg, még egy 5-10 kg hátra van, ami év végéig reális lehet, aztán a következő 2 évben meg lefaragom a testzsírszázalékomat 12% körülre. 3 év alatt 123 kg-ból atléta testalkatot fogok faragni és képzeld, a súlyom volt a fő motiváció mögötte, mert már kb. hányingert kaptam magamtól a tükörbe nézve.


Gyereket nem nevelek, de mellette is megoldanám, hogy legyen időm a mozgásra, mert az életem része lett és ha elengedném magamat az simán megindítaná azt a lavinát amire aztán rámegy majd a kapcsolatom. Az, hogy valaki gyereket nevel nem jelenti azt, hogy most már teljesítette a célját és sem magának sem a párjának nem kell már többé megfelelnie és elengedheti magát. Sokan beleesnek ebbe a hibába, aztán láthatod is a statisztikákban a végeredményét.


Amúgy felőlem lehetsz igénytelen, engem nem érdekelnek a kifogásaid.

2021. okt. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/226 A kérdező kommentje:

Hát nekem eddig egész életemben az a taoasztalatom, hogy a súlyom a táplálkozásomon múlik.


Voltam karcsú 2015-ben nulla mozgás mellett, mert nem zabáltam sokat.


Voltam enyhén túlsúlyos heti 5 óra sport mellett (stepper, futás, bicaj, néha túra, súlyzó, hátizom és hasizom gyakorlatok), mert bőségesen ebédeltem és ipari mennyiségű csoki ment le.


Folyamatosan nőtt a súlyom 2017-ben, amikor mindenhova bicajjal jártam, mert sok volt a csoki és a keksz.


Van szinte kövér ismerősöm, aki heti 10 órát is sportol, de szénhidrátot eszik szénhidráttal és húst hússal.


Van vékony ismerősöm annyira nulla sporttal, hogy gyógytornász ijesztett rá, hogy ennyire gyenge izmokkal nem fogja bírni a munkáját.



Úgyhogy ha 6 órákat fogok aludni 5 helyett gyerekkel, mert nem akarok még sportolni is, tetszeni fogok a páromnak, mert ha figyelek az étkezésre, akkor nem hízok.


Te meg tanulj még az emberi testről...

2021. okt. 22. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!