Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen olyan fizikai munka...

Milyen olyan fizikai munka van, amivel ki lehet dolgozni a felsőtestet?

Figyelt kérdés

Nem kertelek, nem vet fel túlzottan a pénz, ezért sajnálnék több tízezreket kiadni edzőtermi bérletre.


Tudom, van fegyencedzés, ingyen is csinálhatom otthon. Azzal meg az a baj, hogy szeretem magam motiválni valamivel. Legalább az elején, azon a bűvös 66 napon lendüljek túl, hátha akkor már megy magától.


Arra gondoltam, hogy összekötném a kellemest a hasznossal és valami olyan fizikai munkát végeznék alkalmi jelleggel, amivel szépen ki tudnám dolgozni a felsőtestem és még pénzt is kapok érte.



2023. febr. 25. 04:42
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Sírásó

Építőipar

Favágás

2023. febr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Favágó,költöztetés,zongoraszállító,kézi rakodómunkás raktárakban,árúkiszállító,segédmunkás,mezőgazdasági segédmunkás.
2023. febr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 NTBS ***** válasza:
78%
Költöztetés, favázas, földmunka kézzel.
2023. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Kertásás
2023. febr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
ajánlanám a halászt is. mármint azt a részt, ahol a halaskosarat pakoljátok, a hálót húzzátok stb. én kb másfél hónapot csináltam és a hátamon meg a a vállamon nagyon durván látszott a változás. ha nem ajánlanak egy jobban fizető melót, akkor valószínűleg még mindig ezt csinálnám
2023. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Fémiparban is cipelheted a tonnás vasakat.
2023. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy ha egy súllyal 15 ismétlésnél többet tudunk csinálni, akkor az már nem hatékony, mert túl kicsi a súly. Ha maximális teherbírásunk felével dolgozunk, az izomépítés már nem feltétlen indul be.

Tehát ha te valamiből tudsz csinálni egész nap ezer ismétlést, akkor a terhelés nem kihívás az izomnak. Az elején még lehet az, és ha nem vagy megszokva a munkával, erősödhetsz és izmosodhatsz valamennyit, de ettől nem leszel kipattintva.

De pontosabban lehetne fogalmazni, ha tudnánk, mit jelent számodra a kigyúrt. Mert nem feltétlen gondol mindenki ilyenkor egy izmos alacsony zsíros testre. Sokaknak már egy ecsethajú vékony srác teste is izmos, mivel nincs rajta zsír, és kilátszik az izomzat, vagy egy nagyobb darab ember, aki erős és jó zsíros, de sokan meg csak simán kövérnek tartanák.

2023. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

A szó szoros értelmében te semmilyen fizikai munkával nem fogod "kidolgozni a felsőtestedet", ugyanis meg konditermi súlyzós edzéssel is évek hosszú munkája, ami naturálon sokaknak még ezen hosszú évek után sem jön össze. Az építőipar sok szempontból inkább leépítőipar a testedre nézve, nem felépítő. Az egyoldalú terhelés, az izületgyilkos melók, a szar körülmények, télen a mínusz, nyáron a tűző nap nem éppen kedvez az izomépítésnek, meg hát az izomépítés sajnos nem így működik. Progresszív túlterhelés nélkül nem lehet izmot építeni hosszútávon, márpedig senki nem fog arra törekedni munkában, hogy ha múlt héten egy köbméter sódert lapátoltam, akkor jövő héten két köbméter sódert lapátolok, azt követő héten pedig három köbmétert, meg hát ez tényleg nem így működik. Nincs izomépítés elegendő intenzitás és volumen nélkül sem, márpedig nem fogod mázsára állítgatni percenként a talicskát, hogy lemérd, hány kilót tolsz most, és hány kilót kell majd tolnod holnap, hogy fejlődj, úgyhogy a nehéz fizikai munkával te nem fogod tudni nyomonkövetni az intenzitást/volument, nem tudsz benne programozni.

Ettől függetlenül az a közmondás igaz, hogy az építőipar az egyetlen olyan sportág, ami amatőr szinten is jól fizet. Én anno érettségi után 6 évig dolgoztam egy kőműves brigádban. Szerettem a melót, értettem is hozzá, nem is csináltam rosszul, jól is kerestem, nem ittam, nem cigiztem, csináltam becsülettel a munkát, a legkeményebb munkákat is elvállaltam, és azért ez vissza is köszönt. Fit voltam, életerős voltam, a főbb testrészeim izmosodtak is, jó volt az állóképességem is. Mellette járogattam konditerembe, az igaz, de heti két átmozgató edzéssel nem váltottam meg a világot. Viszont visszaköszönt a negatív oldalon is az, hogy az építőiparban esélyed nincs normálisan táplálkozni, lehúz a közeg, az alkoholista/drogos kollégák, a fagy és a kánikula, a napi 8-13 óra fizikai hajtás hetente ötször, a por és minden egyéb anyag, amit egész nap lélegzel.

2023. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
37%
Én középiskolás koromban éjszakai vagonrakásból tartottam el magam. Na, megnézhettél volna! Pedig csak azt ettem, amit a menzán adtak.
2023. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ja én megnéztelek volna😂

szóval válaszra terve semmi engedd el,ha neked tobb tozezer egy berlet nem tudom hova jarsz az enyem 13 ezer a korlatlan,ilyen munkak mellett ha nem fullos a kajad inkabb leepulsz,ezt nem masfel oraban csinalod hanem 8-10-12oraban ez nem normalis.(a testednek,de a lelkednek se)hozd rendbe az életed találj egy nornális nelot épits ki egy utat,vágj bele utána,persze ha notivalt vagy mellette is edzhetsz,kerdes tenyleg neked mi az izmos,altalaban a legtobb ember mindenkire azt mondja akinek egy halovány kis formája van esetleg egy ér a karján.

2023. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!