Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Építőipari munka mellett hogy...

Építőipari munka mellett hogy lehet kondizni reálisan?

Figyelt kérdés

7-7:30kor találkozunk az adott címen, tehát előtte nem igazán lehet, 4-5kor végzünk. Mire hazaesek, lefürdök, eszek, ott van, hogy 6-7 óra.


Ez heti 5 nap, hétvégén jó, hogy megtudom oldani, csak úgy teljes testedzést meg nem lehet, csak kettéosztani. Aminek meg nincs értelme állitólag.



2022. szept. 13. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne szétosztani? Nem a felosztás számít, hanem hogy hosszútávon megkapják-e az izmok azt az igénybevételt ami által (megfelelő étrend és regeneráció mellett) nőni tudnak. Voltak amúgy már hasonló kérdések. Én péntek-szombat-vasárnap csinálnék egy push-pull-leg felosztást. Nyilván nem optimális kezdőnek, hogy heti egyszer edz egy izomra, de attól még fejlődni lehet.
2022. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mar nem vagyok kezdo, csak par hete ilyen melom van, es kimerult vagyok a nap vegere mar, az a helyzet. Igy az eddig 4 jol szetosztott helyett csak 2x, max 3x tudok menni.
2022. szept. 13. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is építkezésen dolgozom, most épp bontást csinálunk. Szóval, nem kis meló. Én reggel 7 kor kezdek. A meló végére rottyon vagyok. Így úgy oldottam meg, hogy korán kelek, korán fekszem. 04:10 kor ébredek és 04:30 kor már tolom neki. Igaz, rohat fárasztó, és a meló is megterhel. Ja, ami még fontos. Nem csinálom minden nap a hajnali edzést, max 3x egy héten.
2022. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az a baj a nehéz fizikai munka melletti edzéssel, hogy 7-kor kezdesz, és 4-kor végzel. Én az irodai melót is 7-kor kezdem, aztán amire haza érek, az nekem is 6 óra. És akkor még nem takarítottam, nem mosogattam, nem öntöttem olajat az autóba, nem ettem, nem főztem, nem dumáltam a feleségemmel, nem foglalkoztam a gyerekkel. Ilyen a felnőtt élet.

A nehéz fizikai munka melletti edzéssel az a gond, hogy már a meló kivégez, aztán erre még ráteszel több lapáttal a gyúrással, és pusztulat. Én anno érettségi után öt évig dolgoztam kőműves brigádban. Én is elterveztem, hogy minden műszak után lesétálok a konditerembe, aztán ki leszek tesizve. Aztán a valóságban amikor minden nap retkesen, olajosan, sárosan, vízhólyogasn, vérző tenyérrel, kiszáradva szállsz ki a melós kocsiból, akkor már rohadtul nem vágysz a konditeremre (és értelme sem lenne), csak valami kajára (hiszen normálisan táplálkozni az építőiparban esélyed nincs), fürdésre és alvásra, mert másnap kezdődik minden elölről.

Volt olyan kollégám, aki erőltette. Három évig csinálta is, aztán izmos mégse lett, de legalább beszart a térde, begyulladt a könyöke, megkopott a vállizülete a konstans túlterheléstől és a regeneráció teljes hiányától. Aki tényleges nehéz fizikai munka mellett is komoly formát tud hozni, az kokszol (ismertem pár ilyen csávót). Az építőipar nem testépítő, hanem leépítő. Persze számít, hogy mi a meló. Aki kertész, és egész nap csak metszeget, füvet nyír, ültetget, arra nagyon más szabályok vonatkoznak, mint egy burkolóra, aki napi 12 órában téglát pakol, sittet lapátol, cementet talicskázik és csákánnyal üti a betont.

Próbáld meg csinálni, ha akarod, csak tudd elengedni, amikor el kell. Én a hétvégéket is inkább a regenerációra és a pihenésre szánnám, mert neked gyakorlatilag a tested a munkaeszközöd, szóval ha leamortizálod magad, akkor nem lesz fizetés, erre gondolj.

2022. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

az a baj hogy a testépítés és az építőipar pont egymás ellentétei. a testépítés arról szól hogy a lehető legjobb, legoptimálisabb körülményeket igyekezz megteremteni ahhoz hogy teljesíteni tudj, ezért fejlődsz. az építőipar viszont arról szól hogy a lehető legrosszabb, legmostohább körülmények között is tudj teljesíteni ugyanis ha nem teljesítesz akkor a meló nem fogja elvégezni magát, te pedig nem kapsz pénzt. előbbi alkalmas izomépítéshez hiszen ez a célja, utóbbi viszont erre nem alkalmas.

az én fejlődésemet is az hozta el izomban és erőben is amikor szögre akasztottam az acélbetétes bakancsot és elmentem informatika irányába.

2022. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3, az igen, de gondolom te otthon edzel?


4, valami más melót kell, hogy nézzek, mert tényleg nem élet ez, csak leszívja az embert. Jól fizet, de annyira nem, hogy tönkretegyem magam.



5, hát igen, de azért ahhoz kell affinitás is, hogy programozó legyél.

2022. szept. 14. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"valami más melót kell, hogy nézzek, mert tényleg nem élet ez, csak leszívja az embert. Jól fizet, de annyira nem, hogy tönkretegyem magam."

Én is havi szinten többet kerestem 30 ezerrel fizikai munkásként, mint így irodistaként, ez tény, de az megfizethetetlen, hogy most 8 órát dolgozok (nem 12-13 órát), rendesen be vagyok jelentve, magánbiztosításom van, cafetériám van, céges telefonom van, évente fix béremelés, nem retkesen/sebesen/fáradtan esek haza, nem alkoholisták és drogosok között szenvedek a tűző napon vagy a mínusz tíz fokban. És a legfontosabb, hogy produktívan tudok mellette edzeni, és normálisan tudok mellette étkezni.

2022. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

meg ha megnézed, a legtöbb melós vagy sánta, vagy púpos, vagy van valami ortopédia problémája. Az egész napos gályázás tönkreteszi az embert.

Tudom, hogy meg kell csinálnia valakinek ezeket a munkákat is, de nekem ennyit nem ér.

Ez a hely, ahol most vagyunk luxus, van egy hűtő meg egy mobil wc :D

2022. szept. 14. 17:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8#

Sajnos a hazai építőipari munka nem egy egészségkímélő tevékenység.

Van még hova fejlődni a csikos ingben talicskáttoló bejelentetlen román vendégmunkástól a biztonsági előírásokat munkaidőt betartó tevekenységig.

Szval nem kell informatikusnak lenned.Viszont kereshetsz vmi könnyű fizikai munkát.Én nem vagyok ebben jártas,hol mennyit fizetnek.De pld valami összeszerelő üzemben vagy áruházban,egyeb könnyűipari agazatban ahol kel dolgozni viszont nem kell nehezeket emelni.Talán monoton lesz az a munka,vagy agyilag faraszt jobban,de ezért cserebe az edzeseiden a fizikai erőd jobban kamatozik.

2022. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, olyasmiket is nézegetek.


A legrosszabb az a mocsok, kosz. Főleg, ahogy belélegzed egész nap azt a rengeteg port, mert maszkot képtelenség egész nap viselni.

2022. szept. 16. 11:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!