Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet fizikai munka...

Hogyan lehet fizikai munka mellett bírni az edzést?

Figyelt kérdés
Kijöttem Ausztriába dolgozni, és nagyon nehezen veszem rá magam az edzésre, annyira lefáraszt a munka. Viszont nem akarom abbahagyni az edzést, mivel otthon heti 4-szer edzettem, illetve nagyon sok munkát, energiát fektettem a testembe, főként a fenekembe, és nem szeretném, hogy lelapuljon😅

2022. dec. 25. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Van az a fizikai munka, ami mellett kifejezetten kontraproduktív erőedzést végezni. Nyilván egy kertésznek metszegetés, fűnyírás, öntözés, ültetgetés mellett simán lehet konditerembe járni, viszont egy ténylegesen nehéz fizikai munkát végző melósnak, aki nap 10-12 órában gyilkolja az építési területen az izületeit és az izmait, nyáron a tűző napon, télen a mínusz tíz fokban, nulla értékelhető kajával a gyomrában, annak nem a legokosabb ötlet még gépeket is rángatni a konditeremben.

Én építkezésen sosem dolgoztam, viszont évekig voltam raktáros, amit közepesen nehéz fizikai munkaként értékelnék. Próbálkoztam én is progresszív súlyzós edzést végezni mellette, de nagyon hamar éreztem, hogy az amúgy is pocsék regenerációmnak csak még jobban beakasztok ezzel az egésszel, márpedig nem nullázhatom le a testem súlyzós edzéssel, ugyanis a "testemmel" keresem a pénzem, és ha a testem kifingik a gyúrás miatt, akkor nem tudok helytállni a munkahelyemen, ez pedig egy ördögi spirált eredményez. Fizikai munka mellett ha te is ezt érzed/tapasztalod, akkor inkább valamilyen laza mozgásformát ajánlok számodra (gyógytorna, jóga, bicikli, gyaloglás, ellipszis tréner, stb.), nem erőedzést. Ez van. Én nem véletlenül helyezkedtem el inkább irodai munkakörben.

2022. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én pincér vagyok, azért az másabb mint az építőipar, az tényleg nagyon kemény lehet, illetve nem is bírnám, mert nő vagyok. Igazából arra gondoltam, hogy heti 3 alkalommal edzenék egy órát, hogy megtartsam a mostani formámat, mert én már nem akarok izmododni, mert jól nézek ki, nekem tényleg az lenne a fontos, hogy megtartsam a mostani kinézetemet. Csak hát munka mellett olyan nehéz rávenni magam az edzésre, hiába nem építőipar meg ilyenek, de a pincér munka is fárasztó, sokat kell szaladgálni.
2022. dec. 25. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

"tényleg az lenne a fontos, hogy megtartsam a mostani kinézetemet"

Nem tudjuk, hogy milyen a mostani kinézeted. Az általad leírtak alapján amúgy sem hiszem, hogy lenne rajtad tényleges izom. Valószínűleg szimplán csak arról van szó, hogy a konditermi edzegetésed okán tónusban vannak a rostjaid, plusz biztosan "figyelsz" a táplálkozásodra (legalábbis a mennyiségre), ezért nem nézel ki rosszul. Egy ilyen alkatot minden bizonnyal nem nagy kihívás megtartani. Innentől kezdve neked kell erőt venni magadon. Ha céljaid vannak kitűzve, akkor azokért tenni kell, ha pedig nem vagy képes megvalósítani a kitűzött célokat, akkor meg el kell őket engedni.

2022. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Izmot megtartani jóval könnyebb, mint építeni.

Szoríts be 2-3 edzést hetente, és kész. Nem kell órákat töltened sem ott.

2022. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!