Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan bírjam jobban a futást?

Hogyan bírjam jobban a futást?

Figyelt kérdés
Iskolában mindig van 2km-es futás, de már az első kört is alig tudom bírni. Iszonyatosan fáj a vádlim hátul, és csak kapkodom a levegőt. Nem vagyok egy edzett típus, mir kéne tennem?

2023. aug. 20. 04:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell.
2023. aug. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Koncentrált légzés elsajátítása. Annak gyakorlása először nem karionál. Lábizom esetleges fejlesztése.


Milyen magas, hány kg, hány éves, milyen nemű vagy?


Ha van túlsúly, akkor ezt is célszerű szem előtt tartani.

2023. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Állóképesség fejlesztése!!!!

Kezdj el heti 1-2 alkalommal kocogni és mellé 1-2 alkalommal sétálni hosszabbító távokat.

Eleinte 5 perc futás 5 perc séta, ezt 2szer vagy 3szor ismételve. Utána lehet emelni a futás mennyiséget vagy csökkenteni a séta idejét.

Anno én se szerettem futni, pedig focizom évek óta. Viszont atkattant bennem valami, hogy már pedig meg akarom szeretni a futást. Változtattam a gondolkodásmódomon és a hozzaallasomon és elkezdtem heti 2-3 alkalommal kocogni időre és nem távra, eleinte én is az említett módszert használtam és elkezdtem élvezni az egészet. Az első 2 hét nehéz de utána tényleg függőséget okoz. Azóta pedig jelenleg őszi versenyre készülök.

A vadlidhoz javaslom az SMR hengerezest, a nyújtását és a dinamikus bemelegítést előtte! Esetleg lazító krémeket is kipróbálhatod. Nagyon fontos a regeneráció

2023. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!