Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés vagy kardió?

Testépítés vagy kardió?

Figyelt kérdés
Heti háromszor tudok lejutni a terembe, kb 1 órára. Eddig súlyzós edzéseket csináltam, de megszerettem a kardiózást, főként a kocogást. Lassan munka mellett kezdődik az egyetem, plusz egyéb dolog, szóval több időm nincs. Nem a testépítés az elsődleges cél, hanem az egészség megőrzése, mert több betegségre is van örökletes hajlamom (cukorbetegség, magas koleszterin, magas vérnyomás). A helyemben elcserélnél a súlyzós edzésből 30 percet (konkrétan a felét) arra, hogy abban az időben kardiózz?
nov. 28. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Csak súlyzós edzést végeznék
Elcserélném, így 50-50% kardió és súlyzós edzés
Áldoznék a kardióra, de nem az idő felét, hanem kevesebbet. Leírom mennyit.
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem a testépítés vagy az izomépítés az elsődleges cél, hanem szimplán egy egészséges állóképesség, akkor a kardió nyilván fontosabb, mint a súlyzós edzés. 30 percben amúgy sem lehet érdemben progresszív súlyzós edzést végezni. Ha heti háromszor 1 órád van konditeremre, és ennyire fontos a kardió, de a súlyzós edzést mégse akarod teljesen elengedni, akkor talán elég heti 2x30 perc kardióra (a tanulmányok szerint ennyi elég az egészséges érrendszer fenntartásához, de ez számos egyéb tényezőtől is függ), és akkor van heti 120 perced súlyzózásra, ami lószar, ha valódi eredményt akarsz elérni, de átmozgatásra, az izomszöveteid karbantartására esetleg elegendő.
nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit értünk itt "valódi eredmény" alatt? Nem nagy akarok lenni, hanem jól definiált izmokat szeretnék. Kb 5 kilóra vagyok a célsúlytól, utána az a cél, hogy azt tartsam egészségesen(!) alacsony testzsír mellett.
nov. 28. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:

"jól definiált izmokat szeretnék"

Ez mit jelent? Pláne naturálon, heti 90-120 perc súlyzózással mit jelent?

nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg eltérő ambícióink vannak. Én naturálon, heti 90-120 perc edzéssel az elmúlt 1-2 évben nagyon sokat tudtam fejlődni kinézetet és teljesítményt tekintve egyaránt.
nov. 28. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha jol definialt izmok a cel akkor sulyzos edzes. Amugy meg a sulyzos edzes tobb kaloriat eget mint a kardio. Mert nem csak abban a pilanatban hasznal el energiat amikor csinalod, hanem utoegetes is van amig az izmok fejlodnek, regeneralodnak.

Szerintem sincs ertelme a fel ora sulyzos edzesnek. Ha ennyire szereted a kardiot es elvezed akkor persze csinald. A koztes megoldas az lenne ha pl 2 sulyzos edzes 1 kardio. Es ne edzesen belul oszd fel hanem a héten belul.

Vagy ha tenyleg csak es kizarolag az egeszseges eletmod a cel akkor lehet 2 kardio, 1 teljes testes sulyzos. Azzal meg tudod tartani az izomfelepitesed. Fejlodni csak lassan es leveset de ugye nem ez a cel

nov. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A lassú fejlődéssel ki tudok egyezni :)

Megpróbálok többet lent lenni. Szerintem 45-50 perc alatt szerintem egész korrekt módon le tudok edzeni mondjuk egy mell/váll izomcsoportot, és utána 25-30 perc kardió még a végére belefér.

Egyébként mell/váll - bicepsz/hát - láb/has napokat szoktam tartani, és a lábnapon futás helyett lépcsőzés a kardió.

nov. 29. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:

50 +30 percnek persze van értelme de mi abbol indultunk ki amit irtal hogy 1 orad van.


Amugy a sulyzos edzes utani kardiot nekem pl az edzom tiltja. Sulyzos edzes utan mindig szt mondja menjek haza egyek igyak pihenjek. Pont elegge terheli a szervezetet a sulyzos edzes.


En maradnek a helyedben a heti 1 kaardio, 2 sulyzos mellett de azokst akkor teljes erobedobassal

nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megfontolom ezt a felállást is, köszi a tippeket!
nov. 29. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!