Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges lenne heti 2...

Lehetséges lenne heti 2 súlyzós edzéssel és helyes táplálkozással egyidejűleg fogyni és izmot építeni?

Figyelt kérdés

Tavaly 69 kg-ról 57-re ledogytam diétával és jelentős mennyiségű izmot veszítettem. Most 62 kg vagyok, szeretnék 10 kg-t fogyni és kb ugyanannyi izmot építeni. Gondolom ehhez csak súlyzós edzésekre lesz szükség.

De heti 1 vagy 2 alkalomra gondoltam,nem valószínű, hogy bírnék többet, ugyanis heti 5-6 napon 12 órát dolgozom. És félek is tőle mert utálok mozogni és még soha nem jártam edzőteremben.


Szóval, így lehetséges elérni a célomat?


Ha fogyni akarok, először fogyjak le és csak aztán építsek izmot,vagy a 2 működik együtt is?

És ehhez hány kalóriát kell bevinnem? Mert tudtommal kalóriadeficittel nem lehet izmot építeni.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



febr. 21. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Kalóriahiányos állapotban valóban csak kivételes esetben lehet izmot építeni. Ilyen eset, ha valakinek nagy túlsúlya van, vagy ha teljesen kezdő az edzésben. De ha fogyás közben csak megtartod az izmaidat, már az is jó eredmény, szóval kezdd csak el az edzést!
febr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Deficites, magas fehérjetartalmú étrend (1.5 gr / testtömegkilogramm). Viszont az izomépítés sokkal lassabb lesz. De elég vékony vagy, 1-2 hónap és meg fog látszani
febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem világos, mit szeretnél:


- most vagy 62 kg

- szeretnél fogyni 10 kg-t


Eddig értem. Aztán azt írod, hogy szeretnél “ugyanannyi” izmot építeni? 10 kg izmot szeretnél építeni?


A válaszom: így ez ebben a formában, nem menne, 10 kg izmot magadra pakolni többéves munka, ha ebből a szempontból jó genetikájú férfi vagy.


Ha az a cél, hogy fogyj és lehetőleg ne veszíts izmot, akkor a diéta+súlyzós edzés jó lehet első körben. Azt nem javaslom, hogy csak a fogyásra koncentrálj.


Ha már elértél egy kellően alacsony testzsírszázalékot, akkor “kijöhetsz” a kalóriadeficitből és koncentrálhatsz az izomepítésre.

febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!

Utolsó! Egyébként jól értetted,ez lenne a célom. És nő vagyok ☺️

febr. 22. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok


Szerintem a 10 kg izom túlzás akkor az esetedben. De a kalóriadeficit+elegendő fehérje és súlyzós edzés+türelem a javaslatom :)

febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy túlzás, csak azért gondoltam, hogy kell ennyi, mert 1 kg izom térfogata kisebb , mint 1 kg zsíré. Azaz ha rajtam lévő 10 kilónyi zsírt "kicserélnék" 10 kg izomra, akkor elméletileg nem lennék nagyobb darab,mint most. De persze nem értek hozzá, ezért kérdeztelek titeket.

Nem akarok nagy darab izmos nő lenni. Csak le akarom adni a hasamat, illetve a jelenlegi formáimat,amiket a zsír alkot,át szeretnèm alakítani izommá. Ennyi

febr. 22. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!