Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futópadon az emelkedőn gyorsgy...

Futópadon az emelkedőn gyorsgyaloglás tényleg több kalóriát éget, mint a futás?

Figyelt kérdés

10 fokozata van a futópadnak az emelkedőkre, nem tudom hogy ezek hány fokosak. De 8-10re felvittem és 5-6km/h-val sétáltam.

Futni pedig csak szimplán 8-9km/h-val szoktam.


Csak azért kérdezem, mert olvastam valahol hogy az első módszer több kalóriát éget el. Amit nehéz elhinni, mert kevésbé fáradok el tőle mint a futástól.


Ha mindkettőt csinálom mondjuk fél óráig (annyi ideig nem is nagyon tudok futni, meg szoktam állni közben, szóval az nálam inkább 20p futás és 5-10p gyaloglás) akkor melyik mennyi kalóriát éget el? Kb

168cm és 58kg vagyok 20/l



2022. febr. 22. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

A futás egy magas intenzitású izommunka, magas pulzussal, ennek következtében az izmokban lévő glükózt használja fel energiaként, ezért szálkásít. Míg a gyaloglás egy alacsony intenzítású izommunka, alacsonyabb pulzussal, így az a testeden lévő zsírt használja energiaként, ezért fogyaszt.


Kérdés mi a célod, a kalória az energia mértékegysége, kérdésed szemponjtából a lényeg az, hogy mi az energia forrása. Tegyük fel a futás eléget 1000 kalóriát, a gyaloglás meg 500at (csak mondtam valamit), de ha fogyni akarsz, akkor jobban jársz a zsírból elégetett 500-al.

2022. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt jól megmagyaráztad, köszönöm


Igen, akkor szempontomból jobban járok az emelkedőn gyaloglással, mivel izmot szeretnék építeni és jobb ha a zsírból veszi fel a testem az energiát

2022. febr. 22. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

#1 nettó baromság, amit írsz.

Egyedül a kalória deficit számít. Hiába használsz kisebb arányban zsírt futás közben. A futás közben felhasznált a glikogén raktárakat utána valahonnan vissza kell töltenie a szervezetnek. Ha kalória mínuszban vagy, akkor ez zsír bontásból fog történni. Ha kalória pluszban vagy... akkor meg igy se úgy se fogsz fogyni.

2022. febr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

ma 09:24


Mitől baromság? Mert te máshogy tudod/gondolod?:)


Amit én írok a biológia és az élettan törvényszerűségein alapszik, a zsírégetésnek vannak biológiai feltételei, ugyanúgy, ahogy az izomépítésnek vagy éppen szálkásításnak. Ezek nem vélemények, hanem tények, ne keverjük össze a kettőt.


Amit írsz, egyébként nyilván igaz, csak a kérdéshez nincs köze, mert az általad leírt történet akkor is igaz, ha nem sportolsz semmit:) Tehát ha otthon ülsz éhezve a kanapén, akkor fogyni fogsz. Nyilván. A kérdés viszont edzés és edzés közötti különbségről szólt, erre válaszoltam, miszerint a futás cardio, a gyaloglás meg aerob edzés (ezeket a fogalmakat se én találtam ki, ahogy azt se, hogy ezt a kettőt érdemes megkülönböztetni).

2022. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Ott van a hiba, amikor azt írtad, hogy 1000 kcal futás kevesebbet fogyaszt, mint az 500 kcal gyaloglás. Ez az, ami nettó baromság, nem a többi.
2022. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
más a kettő, én azért szeretem az emelkedőt mert pulzrust fenntartja és mellé még a vádli is dolgozik plusz javíja a tartás (míg amikor elfáradva futok, mindig észreveszem hogy már szabálytalan a tartásom ami káros is)
2022. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy van egy meghatározott pulzus amin a legtöbb kalóriát égetsz. Ez nem a legmagasabb, csak egy meghatározott számú.

Plusz egy egyszerű angol nyelvű keresés megmondja a választ.


[link]


+nekem a személyi edzőm azt mondta, hogy a gyorsséta is elég kardio, nem kell futni. Nem feltétlen éget több kalóriát, de szerintem kb azonos mennyiséget.

2022. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!